Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom lánya ezt az ülésrendet...

Párom lánya ezt az ülésrendet tervezi az esküvőre, normális ez? Jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat ha nagyon kiakadok, de elég ideges vagyok!

Párom lánya (25 éves) úgy tervezi az esküvőjén az ülésrendet, hogy velük a főasztalnál nem a tanúk fognak ülni ahogy szokás, hanem a szülők! Oké, a völegény szülei együtt vannak, na de az ő szülei elváltak kb 10 éve! És csak két hely lesz, anyuka és apuka. Engem, az apuka párját pedig beültetnek az anyuka párja mellé! (Plusz a tesók mellé). Én ezt így nagyon furcsának találom, páromnak meg is mondtam, a lányának nem. 4 éve vagyok együtt az apjával, és jó nagyon a kapcsolatunk a lánnyal, mert közel egy idősek vagyunk, de ezt nem merném mondani neki mert attól karakánabb jellem sokkal. De lehet ez ellen bármit is tenni? Anyuka is már vagy 8 éve együtt van a párjával, gondolom ő is inkább mellette ülne mint az exférje mellett. Párom annyit mondott hogy ő is inkább mellettem ülne, de tudom milyen a lány, úgysem tudjuk megváltoztatni a véleményét.


Tudom, hogy ez a lány esküvöje, és úgy kell mindennek lenni ahogy ő akarja, de szerintem ez nagyon nem normális!


2019. nov. 26. 23:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/136 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem arrol van szo hogy parok szerint uljenek, hanem arrol hogy megiscsak a lanyuk eskuvoje, edesapja, edesanyja.
2019. nov. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/136 anonim ***** válasza:
82%

Normális. A mi esküvőnkön is a szüleink ültek mellettünk. Apám új felesége nem az anyám, semmi keresnivalója nem volt velünk a főasztalnál.


De nálunk ezt mindenki megértette, nem volt gyerekes féltékenykedés és cirkusz. Baromi hülyén nézett volna ki, ha apám mellett ül anyukám, a másik oldalon a felesége, aztán a férjem anyja, annak az új pasija, az apja. Meg anyukám mellett a párja.


A szülőknek ott a helye a gyerekek mellett, te meg nem vagy szülő. Felesleges ezt túlreagálni, kibírod ha a vacsora közben nem lógsz a párodon.

2019. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/136 anonim ***** válasza:
87%

Pedig teljesen normális a menyasszony döntése.

1 Az ő esküvője lesz, így ő és a vőlegénye dönti el ki ül majd a főasztalnál. Nincs kpbe vésve, hogy a tanúknak vagy a szülőknek kell ott ülniük. Mindig az ifjú pár dönti el.

2. Ha úgy döntenek, hogy a szülk üljenek ott, akkor ezt el kell fogadni. Te nem vagy az anyja, így neked nincs ott helyed

3. Kizártnak tartom, hogy a veled egykorú lány boldog attól, hogy az apja lánya korabeli csajjal kavar.

2019. nov. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/136 anonim ***** válasza:
86%

Viszonylag hosszú életem során elég sok esküvőn megfordultam már, vidéken és Budapesten is. Mindig, mindenhol a pár mellett a szülők ültek a főasztalnál. Ugyanis ez a normális, még a tanúk is csak ezután jönnek.

Majd a te esküvődön ülhetsz a párod mellett, akkor lesz ott a helyed. Most egyáltalán örülj, hogy meghívtak.

2019. nov. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/136 A kérdező kommentje:

Voltam már jópár esküvőn életemben, de sehol sem volt olyan hogy a szülők ültek volna a főasztalnál, mindenhol a tanú!


#3-as válaszoló, nem azt írtam hogy annyi idős vagyok mint ő, hanem hogy közel annyi (31 vagyok ha annyira érdekel, párom pedig 48). És nem csak "kavarunk" a párommal, már több mint 4 éve együtt vagyunk, szerintem az baromira nem kavarás! És tényleg jóban vagyok a lánnyal, ő volt a tesók közül az első, aki elfogadott engem az első perctől fogva.


#4-es, nem hisztis kis liba, csak munkájából adódóan nagyon karakán jellem! És nem tudom mire írtad hogy legalább férjhez megy és elhúz, mert már akkor külön élt amikor mi összejöttünk párommal.

2019. nov. 26. 23:28
 6/136 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg te nem vagy normális, de nagyon nem.
2019. nov. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/136 A kérdező kommentje:

#5-ös mi az hogy örüljek hogy meghívtak??? Csak azért mert fiatal vagyok?? Vagy anyuka új párja is örüljön hogy meghívták, vagy ő automatikusan jöhet mert már kb 50 éves??

Ha az egyik tesónak is meghívták a párját, akivel csak fél éve vannak együtt, akkor én miért ne mehetnék? Egyébként is normális helyen mindenkit párostul hívnak meg, pláne hogy az apa párja vagyok, nem egy 15 éve nem látott harmad unokatestvér!

2019. nov. 26. 23:34
 8/136 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy te olyan esküvőn jàrtál, ahol a tanúk ültek a pár mellett, attól még klasszikusan tényleg az örömszülőket szokták a főasztalhoz tenni.

Viszont vigasztaljon a tudat, hogy nem a személyed ellen szól a dolog, mert anyuka párja is így járt.

Ha a főasztalra merőlegesen lesznek az asztalok, akkor arra nyilván figyelni fog, hogy ti üljetek legbelül, a legközelebb hozzájuk, és akkor tudtok beszélgetni. Erre esetleg rákérdezhetsz.

2019. nov. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/136 anonim ***** válasza:
85%

Hat te el vagy tevedve.

A gyereknek te nem vagy anyja, van neki sajat esedanyja, abszolut jogos, hogy o fog ott ulni.

Ez meg kulon rohejes, “ 4 éve vagyok együtt az apjával, és jó nagyon a kapcsolatunk a lánnyal, mert közel egy idősek vagyunk”. Le is irod, megsem erted meg, hogy az oregedo apuka joval fiatalabb aktualis partneret vajon miert nem akarja kiemelt helyre rakni.

2019. nov. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/136 A kérdező kommentje:

#9 fejezd be ezt, milyen jogon nevezel engem új p-.cinak? Hahó, hányszor írjam le hogy már több mint 4 éve együtt vagyunk? Vagy anyuka új párja meg új f..sz vagy mi?


#10, a főasztal "téglalap" alakú lesz, de a többi kerek asztal lesz. Persze mi leszünk kb a legközelebb, de annyira nem hogy csak úgy átszóljunk egymásnak.


Egyébként azt baromira nem értem hogy honnan vették a válaszolók hogy én párom mellett akarok ülni a főasztalnál! Párom mellett akarok de nem ott! Én azt írtam hogy nem értem miért kell az elvállt szülőknek ülnie a főasztalnál!

2019. nov. 26. 23:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!