Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért nem tudnak...

A szüleim miért nem tudnak örülni a házasságunknak?

Figyelt kérdés

Párommal most nyáron fogunk összeházasodni, de apukám reakciója nagyon elszomorított. A történethez hozzátartozik, hogy a szüleim elváltak, anyukámmal nőttem fel, de alapvetően apukámmal se rossz a kapcsolatom. Eddig úgy gondoltam a páromat is kedveli, már 2 éve együtt vagyunk.


Mikor elmondtuk apukámnak az eljegyzés hírét, szinte semmi reakciója se volt a hírre. Gratulált, és kb el is volt felejtve a dolog. Aztán mikor elkezdtük tervezgetni az esküvőt, meséltünk nekik a részletekről, de szintén semmi érdeklődés, mindenre csak bólogattak. (A többes szám apukámra és az új feleségére vonatkozik.) Annyit mondtak, majd szóljuk a dátumról, hogy ne akkorra foglalják le a nyaralást... Egyszer szóba került hogy kb 60-70 főt tervezünk meghívni, mire nagyon húzták a szájukat, hogy minek akkora esküvő, nem divat már ez, stb, míg végül kibökték, hogy nekik nincs erre felesleges pénzük, mert a lakásfelújítás sok pénzt elvitt.


Rögtön mondtuk hogy mi fizetünk mindent, eszünkbe se jutott hogy ők fizessék. Eléggé megbántott már a feltételezés is, hogy azt hiszik a pénzükre hajtunk. Lehet azért nem is örültek az esküvőnek, mert azt hiszik le akarjuk húzni őket? Szomorú hogy saját gyerekeként ennyire nem ismer. Annak örültünk volna, ha felajánlják a segítségüket (nem anyagit) vagy legalább érdeklődnek a dolog iránt, nem a pénzüknek.


Eléggé elszomorított a dolog, ott tartok, hogy ha megvan az időpont, simán kiküldjuk nekik a meghívót, aztán eljönnek ha akarnak. Szerencsére van elég családtag, rokon és barát, aki örül a boldogságunknak rajtuk kívül is.


Normális reakció ez egy szülőtől? Van még itt olyan, akinek így reagáltak a szülei?


Ne haragudjatok a kiregény miatt, csak jól esett ezt kiadni magamból! :)



2020. jan. 6. 14:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

"apukámnál ez ilyen paranoia, hogy azt hiszi mindenki a pénzére hajt"


Ezek szerint tudod, hogy ez nem kifejezetten a személyed ellen szól, hanem általános. Reméljük, hogy mire eljön a nagy nap, apukád is túl lesz az aggodalmán.

2020. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%
"Sose felejtsd el: aki nem szereti az apját, nem szereti a férjét (nő), aki nem szereti az anyját, nem szereti a feleségét (férfi)." - ezt a marhaságot... én pl. rühellem az anyámat, és imádom a páromat huszonéve...
2020. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, én pl. elvi házasság-ellenes vagyok amióta élek, ennek megfelelően egyáltalán nem hozott lázba a gyerek esküvője... (persze le se akartam beszélni róla, az ő dolguk, és ennyi... ahogy aztán a válásuk is az volt...)
2020. jan. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyósomékkal is ez van. Nekem is rosszul esett, de egy félév alatt eljutottunk oda, hogy felajánlották, hogy segítenek. Eddig annyira rá voltak pörögve a pénz témára, hogy nem látták, hogy igaziból nem is az a legnagyobb segítség. Most anyósom nekiállt dekorációt kinézni (nekem tök mindegy hogy néz ki, páromat jobban érdekli, de ő meg nem nézi), és ezzel lényegesen többet segít, mint azzal, ha fizet. (Szerintem még mindig nem szól bele eléggé, és szàmomra még mindig nagyon furcsa, hogy ő vendégnek érzi magát, de legalább már valami elindult, még van néhány hónap, hátha javul a helyzet) ;).
2020. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
84%
Sose felejtsd el: aki nem szereti az apját, nem szereti a férjét (nő), aki nem szereti az anyját, nem szereti a feleségét (férfi)." - ekkora ordenare f-szsagot is regen hallottam :'DDDDDDD.
2020. jan. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én is ilyen cipőben voltam anno! Engem anyukám nevelt fel és mikor bejelentettük h férjhez megyek nagyon nem örült az élettársával együtt! / nálunk azért mert nem gazdag fiú volt a választottam/ Az se volt biztos h eljönne a lagzinkba! Végül eljöttek a szertartásra utána meg a vacsorát megvárták és kb 6 óra körül hazamentek h nekik elég volt. Nélkülük mulattunk reggelig. Ami a mai napig fáj ha eszembe jut. A páromat el nem fogadta azóta sem pedig jó pár év eltelt már csak elviseli. Elviseli miattam.
2020. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
0%
Idővel ti is elváltok, sajnos..
2020. jan. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!