Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindig is rideg anya volt,...

Mindig is rideg anya volt, most vágyik a szeretetemre. Ugye normális, hogy nem tudom kifejezni?

Figyelt kérdés

Teljesen őszintén írom, hogy nem emlékszem 1 alkalomra sem, amikor azt mondta volna, hogy szeret, vagy megpuszilt, megölelt volna.

Az elmúlt fél évben kezdte hiányolni ezeket, viszont nekem olyan, mintha egy idegen érintene meg, így nem tudom viszonozni, még visszaölelni sem megy.

Párom felé is problémám van a szeretet kimutatásával, de vele 4 év után azért más a helyzet. Ebből következik anya féltékenysége..


Anyummal élünk, tehát napi szintű gond. Különben pár éve már jó a kapcsolatunk, kiskoromban, tinikoromban nagyon rossz volt. Értem, hogy mit kompenzál, de ugye érthető, hogy nekem nem megy?


26/N


2020. jan. 10. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Érthető, van amikor az en anyámra is rájön az 5 perc "jo anya vagyok", ahogy idősödőm egyre többször. Ilyenkor próbálok en is normalis vele lenni, jobb a békesség. De alapjaraton utalok otthon lenni, 14 eves korom ota koliban lakom hogy ne tegyen tönkre. De sose felejtek. Nincsenek köztünk nagy beszélgetések, nagy ölelések, vagy hogy valaha is azt mondjuk egymásnak hogy szeretlek. Mai napig naponta összeveszünk ha otthon vagyok es ez nem vicc. Ez a kapcsolat már kb halott, nagyon apro fonalakkal próbáljuk tartani a kapcsolatot.
2020. jan. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Ajánlom neked először is az öt szeretetnyelv megismerését: a beszéd csak egy közülük (a másik négy a tettek, az idő, az érintés és az ajándékok) - egy pszichológus elméletet, hogy ugyanúgy megvan mindenkinek a maga szeretet anyanyelve, mint a beszélt anyanyelve.


Én személyesen nem hiszek a normális szóban, mert szubjektív, hogy kinek mi a normája, de értem, mit kérdezel és értelemszerűen teljes mértékben érthető az is, hogy miért okoz nehézséget neked most kifejezni a szereteted felé. Itt tenném gyorsan hozzá azt is, hogy nekem is viharos gyerekkorom volt és főleg az anyámmal való kapcsolatom miatt, 18 évesen el is költöztem, akkor sokáig "futott utánam", én meg előle, először csak a diplomatikus kapcsolatig, aztán meg egészen külföldig, ahol meg tényleg volt elég fizikai távolságom is átgondolni a dolgokat...


Teljesen meg tudlak érteni és a családi helyzetedet is, és szerintem az egy fedél alatt élés pláne csak további súlyt rak mindkettőtökre. 26 évesen négy éves párkapcsolattal esetleg itt lenne az ideje, hogy összeköltözzetek, ezt mind a barátod, mind anyukád meg kéne, hogy értse, hogy egyes kultúrákban ennyi idősen már nagymamák a lányok, ugye...


De ha nem vele össze, akár egyedül is megpróbálhatnál különköltözni, pont azért, hogy más megközelítésben láthasd a kapcsolatotokat.


A visszaölelni sem megy mondatoddal is annyira nagyon tudok azonosulni, hogy el sem tudod képzelni: már vagy négy éve éltem külföldön, amikor először jött anyukám meglátogatni, és én sosem felejtem el azt az őrülettel teli görcsömet, amikor érkezése előtt azon forrongtam magamban, hogy mit fogok vele csinálni, mert én még azt is éreztem, hogy nem akarom tőle megkérdezni, hogy hogy van, mert egyszerűen nem érdekel a válasza... Ma már erre mosolyogva gondolok vissza, mert annyit változott a kapcsolatunk, haladtunk, normálisnak mondanám, de persze nem laknék vele újra egy fedél alatt... ;)


Szóval a kérdésedre válaszolva érthető, vagy én legalább is teljes mértékben meg tudom érteni, hogy nehezedre esik viszonozni édesanyád szeretét, de hidd el, hogy képes vagy rá, amint más nézőpontból tudod őt látni, kicsit távolabbról, amint nem érzed a fojtogatását.


Ajánlom még amúgy a Mérgező szülők című könyvet, amelyet online is meg lehet találni, talán az neked is tud segíteni, hogy elvágd magadban a láthatatlan köldökzsinórt és érzelmileg is fel tudjál nőni, függetlenedni tőle és felnőttként szeretni, még ha akár "csak" tiszteletből fakadóan is, ami szerintem csak akkor lehetséges, ha megérted azokat a sérüléseket saját magadban, amelyeket ő okozott neked és amiket meg tudsz neki bocsájtani, pláne, ha meg is tudjátok beszélni.


Sok szerencsét kívánok hozzá, én hiszek benned, hogy sikerülhet! <3

2020. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
És még azt is hozzátenném, hogy a szeretet szó hangoztatása az amerikai filmekből ismerős lehet, de Magyarországon szerintem annyira nem jellemző, hogy ezért elvárni sem lehet, nem is kéne és az rajtunk is múlik, hogy észre vegyük a szeretet más megnyilvánulásait is, nem csak akkor, ha valaki mondja...
2020. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
az én anyukám sem mondta soha hogy szeretlek, de ettől függetlenül tudom, hogy szeret mert nem csak szavakkal lehet kimutatni.
2020. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ő máshogy sem mutatta ki.


Budapesten élünk, nem szeretnénk annyit költeni albérletre. Lényegében 2 külön házrész, van, hogy nem is találkozunk egy nap.

2020. jan. 10. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!