Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrülök itthon már most,...

Megőrülök itthon már most, hogy bírjuk ki? Akik a szülőkhöz költöztek vissza, zökkenőmentes volt minden?

Figyelt kérdés

18 éves koromban költöztem el itthonról, 2 évet egyedül éltem, utána a párommal összeköltöztünk. Semmi baj nem volt soha, pedig az elején féltem, mert elég magamnak való vagyok néha, szükségem van a magányra.

Kiderült, hogy kisbabát várok, és sem az ő, sem az én lakásom nem lett volna elég nagy hármunknak, belevágtunk egy építkezésbe. Tudtuk, hogy nem lesz kész, mire megszületik a kislányunk, és az volt a terv, hogy a két lakást kiadjuk, mi meg albiba megyünk addig. A szüleim erre felajánlották, hogy költözzünk hozzájuk, úgyis nagy a ház, ők meg ott vannak ketten egyedül, elférünk. Belementünk, ami szerintem nagy hiba volt... Anyukám nem dolgozik, itthon van. Emiatt egy perc nyugalmam nincs, mert mindig jön utánam, vagy ha bemegyek a fürdőbe, akkor kiabál, hogy mit csinálok, hova megyek. Leejtek valamit a szobánkban, azonnal ott van, hogy ez mi volt. Ha megyek valahová, akkor hova megyek, kivel találkozok, meddig leszek és ha elszólom magam, hogy egyedül megyek, ő is jönni akar, várjam meg. Teljesen mintha megint 16-17 éves lennék.

Ráadásul én reggelente nagyon morcos vagyok, amíg nem hat az első kávém, jobb hozzám sem szólni. Általában úgy van, hogy a párom 8-9 között indul dolgozni, előtte felhozza nekem a reggelit, kávét és én azt 9-10 között szép nyugiban (és csendben) elfogyasztom, miközben telefonozok, közben nézek valamit. Vagyis régen így volt. Most ahogy elmegy a párom, anya rám töri az ajtót, befekszik mellém az ágyba és ölelget, meg csacsog végig mindenről, én meg közben azt sem tudom, merre vagyok arccal. Ettől kivagyok, és hiába kérem szépen 5-ször, hogy hagyjon egy kicsit, szeretnék felébredni, nem fejezi be. Utána már persze, hogy csúnyán szólok és ott hagyom...


Attól tartok, ha megszületik a babánk, ez csak rosszabb lesz. Májusban szülök, szóval időnk éppen lenne még költözködni, de a szüleimet sem akarom megbántani, mert tényleg nagyon örülnek, hogy itt lakom/lakunk megint, és már megvannak a babaszoba tervei is, rettenetesen lelkesek. De közben meg valahol önző is vagyok, mert szeretném ezeket magunknak, hogy mi éljük meg az első heteket, hónapokat és ne arról szóljon, hogy anyámmal veszekszem a gyereken. Persze ha külön élnénk, akkor sem tiltanám a babát a családtól, barátoktól, de más az, ha eljönnek pár órára, és más, ha 24/7 ott vannak.



2020. jan. 11. 12:11
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
87%
Elmondtad már neki ezt az egészet így, ahogy itt leírtad? Mit szólt hozzá?
2020. jan. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Igen. Vagyis ennyire nem, de mondtam, hogy nem 16 vagyok már, és még akkor sem kellett így beszámoljak mindenről. Erre hogy "dehát ő csak szeret".
2020. jan. 11. 12:24
 3/43 anonim ***** válasza:
66%
Úristen. Anyósom dettó ilyen. Menekülj, ahogy megszuletik a baba minden egyes sírásnal ott lesz, mindenbe bele fog szólni.
2020. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
52%
Tudod vannak,akik örülnének,hogy ilyen szüleik vannak és szeretetet kapsz,kaptok.Egyébként ha ennyire rosszul érzed magad, akkor beszéld meg anyuddal,ha nem hagyja abba, akkor el fogtok költözni.
2020. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
84%
Indulj ki abból, hogy tényleg csak szeret. És mivel te is szereted, beszélj vele őszintén. Mondd el, hogy mit szeretnél, mit nem, mi az, ami zavar, mi az, aminek örülsz, próbáld megértetni vele, hogy mi miért van. Meg fogja érteni. És igyekezni is fog, biztos vagyok benne, hiszen tényleg szeret. De azért a bőréből kibújni nem fog tudni... Sok türelem kell ehhez. De hidd el, megéri, mert nagyon nagy segítség lesz a baba körül is, hogy ott a nagyi. És azért gondolj bele: te sem vagy könnyű eset a felborult hormonháztartásoddal - aztán majd a kialvatlanságod miatt nem leszel az. ;-) De rendben lesz minden. Szerintem ne az elköltözésen gondolkodjatok, hanem azon, hogy hogyan lesz mindenkinek jobb az együtt élés.
2020. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
92%

Az egészet nem értem.

Ha van 2 lakásotok, miért kellett építkezésbe fogni?

A kettőt eladjátok és vesztek egy nagyobbat, akár ráfizetéssel, mert pénzetek az láthatóan van (építkezés nincs ingyen)

Vagy a kettőt elcserélitek egy nagyra + kp.

Két lakás mellett én biztos nem mentem volna vissza a szüleimhez, különösen ha ilyen magamnak való természetem van, hogy még az is ingerel, ha szeretgetnek.

2020. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonymousreview60 ***** válasza:
66%

Világosan mondd el neki, hogy hogyan szereted ha szeret, és hogyan nem. Hogy te már nem a gyereke vagy, hanem egy másik felnőtt, aki mellesleg a gyereke is. Ez fokozottan igaz a privátszférádra, a reggelire. Hogy a szobátok a pároddal kvázi idegeb lakás most anyádnak, amíg ott laktok, kivéve a tűzesetet és a hullaszagot.

Ezt a konfliktust vállalni kell, definoman kezelhető. Jobb az elején, mint aprócska tűszúrásokat kapni menet közben.

2020. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
91%
Normális ember 2 lakás mellett nem megy vissza a szülőkhöz lakni. De 2 lakás mellett egyébként sem lakik együtt a párján kívül senkivel, mert az együttlakás nagy fokú alkalmazkodóképességet igényel minden résztvevőtől.
2020. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
1 hálószobás+nappalis volt mindkettő. Eladni azért nem akartuk, mert jó befektetés kiadni mind a kettőt.
2020. jan. 11. 13:03
 10/43 anonim ***** válasza:
95%

#9

Egy másfél szobás lakás miért nem elég egy párnak egy májusban születendő újszülöttel egy ideig? Mennyivel jobb a szülőknél? Én sem értem.

2020. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!