Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarják a szüleim hogy...

Miért akarják a szüleim hogy itthon legyek?

Figyelt kérdés

A szüleimről annyit kell tudni így röviden hogy nem beszéltek velem sokat soha.

Nem alakult ki mély vagy szoros szülő gyermek kapcsolat. Gyerek korom óta nem beszélek velük sokat, de nem azért mert nem akarnám.

Sokszor próbálkoztam már erősíteni velük a kapcsolatot.

Beszélgetést kezdeményeztem, érdeklődtem felőlük, a napjuk felől, megcsinálok mindent amire kérnek, nem vagyok velük tiszteletlen.

Nos, 1 éve lett barátom, előtte egy itthonülő remete voltam aki soha nem csinált semmit.

Itthon voltam minden hétvégén, soha nem mentem sehova suli után.

Ezért le is voltam cseszve anno hogy miért vagyok ilyen, menjek már valamerre, bulizzak, barátnőzzek stb...

Amióta van a barátom ezek meg is vannak az életemben, de most meg folyton azt kapom, hogy miért nem vagyok itthon soha, meg hogy haza se menjek mert láthatólag el költöztem itthonról, meg hogy mikor jövök már haza mikor éppen nem vagyok otthon.

Folyton be kell számolnom hogy hova megyek, mikor megyek, és mikor jövök.

Távollét alatt is folyton hívogatnak hogy miért nem jelzem hogy jól vagyok e mert így nem tudják mi van velem.

Meg vannak sértődve ha elmegyek itthonról pár napra, de ha hazajövök csak ülünk egymás mellett a házban és egymáshoz se szólunk.

Arra tippelek, hogy szokatlan nekik ez a helyzet a régi életemhez képest és hogy csak aggódnak de ez az egész igazából csak nemrég kezdődött pedig 1 éve vagyok együtt a barátommal.

Próbáltam megbeszélni velük de csak az lett a vége hogy én milyen bunkó vagyok hogy haza se akarok jönni, soha sem vagyon itthon, nem érdekel engem mi van velük stb..

Lassan 20 éves leszek, lehet nem kéne már ezt nem?

Leszidni soha nem szidtam le ezért őket soha, mindíg megpróbáltam velük megbeszélni de hiába.

Plusz mindíg hallgatom tőlük, hogy nem vagyok elég felnőttes és ezért bánnak így velem, pedig nem érzem azt hogy az lennék. Már egy jó ideje magamnak intézem a dolgaimat, nagyon ritkán kérek tőlük segítséget bármiben is.

Nem szoktam hisztizni sem vagy ilyenek.


Szóval szerintetek mi lehet az oka hogy mégis ennyire görcsösen akarják hogy mindíg otthon legyek?


2019. okt. 24. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezernyi oka lehet, mi is csak találgatni tudunk. Javaslom, hogy ülj le velük beszélgetni. De szerintem az legfőbb oka, hogy féltenek, nem ismerik eléggé a srácot stb... Nem tudom mennyire számolsz be nekik arról, hogy mikor hova mész magadtól! (és igen, tudom, hogy felnőtt vagy és semmi közük hozzá), de lehet ez zavarja őket. Esetleg szólj nekik 1-2 nappal előtte, hogy "Anya, Apa, kedden Andrissal megyek ide meg oda, nagyjából eddig". Nem nagy dolog és lehet csak ez hiányzik.
2019. okt. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Abban biztos vagyok, hogy féltenek mert ezt ők is elmondták nekem egy beszélgetés alkalmával.

Próbáltam őket megnyugtatni, hogy nincs okuk aggodalomra mert soha nem megyek veszélyes helyre és soha nem egydül.

Még csak az sincs hogy éjszaka járom a részegekkel megtűzdelt utcákat.

Mindíg nappal megyek valamerre a barátommal vagy a barátnőimmel.

Mindíg legalább egy nappal előtte mondom nekik, hogy hova megyek, és meddig leszel ott és, hogy mit csinálok ott stb...

A barátomban meg 100%-ig megbíznak, hiszen egy nagyon rendes srácról van szó. 1 év alatt azért megismerték annyira, hogy ezt tudják.

A szülők is ismerik egymást, még csak az sincs, hogy ne kedvelnék egymást mert mindenki jóba van mindenkivel.

Úgy érzem nem adtam rá okot, hogy azt higyék bajom eshet ha nem vagyok otthon, eddig legalábbis nem fordult elő ilyesmi.

2019. okt. 25. 10:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Idős fejjel mást nem tudok ajánlani, mint MINDIG higgadtan mondjad nekik, hogy ne féltsenek, tudsz magadra vigyázni HISZEN ŐK NEVELTEK fel. (Erre ők azt mondhatják, hogy megváltoz/hat/tál. Válaszold, hogy nem változtál meg és ezzel nagyjából fejezd is be a beszélgetést.

F.

2019. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!