Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igazából statisztikailag...

Igazából statisztikailag érdekelne mik szoktak lenni a végkimenetelek? Anyuka Apuka fiatalon vállalt gyereket, szétmentek, Anyukánál van a gyerek.

Figyelt kérdés
Apukának 2 hetente van láthatása, Anyuka keverkedik, gyereket ellene neveli, Anyuka családja szintén ellenlábas. Arra lennék kíváncsi aki volt ilyen helyzetben, akár szülőként vagy gyerekként, esetleg ismerősi körben volt ilyen mi lett a vége? Javult a helyzet, mennyi ideig működött, Apuka rendszeresen ment a gyerekért miután új kapcsolat+gyerek is lett? Arra lennék kíváncsi igazából, hogy hosszú távon mennyire tartható egy ilyen szituáció
2020. jan. 14. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Én alapból nem nyugodnek bele a két heti láthatásba. Ma már az apa is érvényesítheti a jogait és akár teljes felügyeleti jogot is kaphat.

Én a folyamatos kapcsokattartásra szavazok, úgy nem tudja az anya ellene hangolni, hiszen a gyerek a saját bőrén érzi majd, hogy nem igaz, amit az anyja mond.

Bár a kornyezetemenben úgy látom, hogy az apák nagy részének nincs is igénye rá, akár hónapokig a gyerekük felé sem néznek

2020. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elváltak a szüleim. Anyukámnál maradtam. Apukám ivott. Nem igazán használta ki még a láthatást sem, nem akart velem mindig találkozni. Amikor lett új barátnője, akkor még ritkábban jött. Nem nevelt senki sem ellene. Sőt, örült volna neki anyukám, ha többet vagyok apukámmal. Apukám szüleivel próbáltam tartani a kapcsolatot, náluk többet voltam, mint apukámnál.

Kicsi voltam még a váláskor. Amikor nagyobb lettem, akkor próbáltam én tartani a kapcsolatot apukámmal, nem sikerült, akkor sem igazán érdekeltem. Amikor felnőtt lettem, megint tettem egy próbát. De akkor sem működött. Ha keresett, akkor is csak azért, hogy pénzt adjak.

2020. jan. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem legtöbb esetben fennáll a másik szülő ellenesség, hiszen ritka az olyan válás, ahol nem gyűlölködve mennek szét. És általában apuka meg is szokta unni a harcot egy idő után. Mikor a gyerek felnő, akkor jó esetben lesz saját véleménye és jóvá alakulhat a kapcsolat.
2020. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Férjem első házasságából született gyermekét a végtelenségig próbálta az anyja az apja,és annak új családja ellen fordítani.Ennek ellenére sem a gyerektartás,sem a láthatás nem maradt el soha nyomós indok nélkül!

Mára a gyermek felnőtt,önálló életet él,anyuka meg annyit ért el,hogy nem is szívesen megy hozzá,hozzánk viszont annál inkább.

Mi nem szidtuk az anyját,ha kérdezett válaszoltunk.Kicsit hamar kellett a folyamatos otthoni lelki terror miatt felnőnie,de nagyon hamar rájött miről is szól az egész...

Persze miután már nem járt a tartásdíj,nyugodtan elköltözhetett otthonról,addig meg meg akart halni az anyja nélküle...

Hosszútávon nagyon nehezen tartható,vagy elfogadható ez a borzasztó helyzet,de minden perce megérte!

Én őt ugyanúgy gyermekemként szeretem mint a vérszerinti gyermekemet,ő pedig a szülei közt tart számon.Apjával is példaértékű a kapcsolatuk!

2020. jan. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem neveltek az apám ellen, mégse nagyon érdekelte, hogy látogasson. Anya teljesen normálisan állt hozzá, nem ragaszkodott fix időpontokhoz, bármit kitalálhatott volna, ha látni akar. Az volt az alapelve, hogy ő az apánk és ennek a válás ellenére sem akar az útjába állni soha. Elküldte a gyerektartást, aztán mindenféle mondvacsinált indokkal lemondta a láthatást. Egy idő után már a karácsonyt és a szülinapokat is letudta egy SMS-el, akkor adtam fel. Gondolom átgondolatlanul születtem, mert kva cuki kisbaba, aztán meg mindegy.


Elég nehéz, mert racionális ember vagyok, és tisztában vagyok vele, hogy nem minden férfi ilyen, de a lelkem egy sértődött szeglete, szentül hiszi, hogy minden férfi, pont olyan, mint ő, egy címeres fax, és emiatt nem akarok gyereket, mert nem akarok szingli anya lenni. Tudom, hogy elég beteg, dehát az embert megnyomorítja, ha faxok a szülei. :3

2020. jan. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ovis voltam amikor szüleim elváltak. Elméletileg 2 hetente volt láthatása apámnak ami nem sokszor jött össze. Ha mégis akkor órákat késett vagy részeg volt. Anyukám tovább dolgozott, ezért Ő jött értem oviba/suliba sokszor részegen oda is. A gyerektartást viszonylag normálisan fizette, bár volt hogy kimaradt. Amikor utolsó évem volt a suliban megkérdezte mikor lesznek az utolsó vizsgáim. Örültem neki, mert azt hittem érdeklem, de csak azért kérdezte, hogy meddig kell fizetnie a gyerektartást. Szülinapokat, névnapokat általában mindig elfelejti aztán 2 hét után eszébe jut és lebasz miért nem vettem fel neki a telefont, mert folyamatosan keresett. Ez volt legutóbb. Nem nevelt anya ellene, bár Ő mai napig azthiszi. A kapcsolatunk mindig is szar volt nem érzem, hogy Ő az apám lenne hiszen sose viselkedett úgy. A szomszéd néni is jobban ismer és kedvesebb velem.
2020. jan. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!