Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek anyámnak valaha...

Szerintetek anyámnak valaha is meg tudok majd felelni?

Figyelt kérdés
Mindig úgy érzem hogy hiába a tanulás, az "eredmények" egyszerűen akkor sem vagyok elég jó nekik. Nincs tesóm, ovis korom óta ez volt az álmom, és mikor megkérdeztem hogy miért nem lett, akkor az indokok után mondta hogy meg minek még egy ilyen hülyét? És apám is csodálkozik rajta hogy azt mondom nekik hogy én ebbe a családba nem vagyok értékelve. Sima érettségivel rendelkező emberek, nem tanultak főiskolán, bár apám tényleg okos, simán elvégezte volna. Én szinte minden évben kitűnő voltam, 6× kaptam nevelőtestületi dicséretet, ebből hármat gimiben, mert annyi tantárgyból kaptam dicséretet év végén. Az angolt gimiben kezdtem tanulni, és még gimiben meg is lett a nyelvvizsgám. Hangszeren is játszom, a kézügyességem se rossz. És egyszerűen mégis olyan mintha ezek nem számítanának semmit. Most főiskolán tanulok, itt is szép eredménnyel, előző félévbe konkrétan mindenből ötös lettem. Most nem dicsekedésnek írtam le ezt a sok vackot, csak azért hogy tényleg meg tudjátok ítélni a dolgot. Mert szerintem nem vagyok hülye. Tanulmányokon kívül se gondolom hogy olyan köcsög, hülye gyerekük lennék.

2020. jan. 7. 22:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem, sajnos soha nem fogsz nekik megfelelni. Ne is törekedj erre, felesleges: saját magadnak akarj megfelelni.

A legjobb pedig az lenne, ha velük megszakítanád a kapcsolatot, és keresnél egy jó pszichológust, mert az ilyen nem szülő és nem ember.

2020. jan. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én azt nem bírnám megtenni.Szeretem őket amúgy csak olyan gonosz dolgokat tudnak mondani. Aztán meg csodálkoznak hogy semmi önbizalmam, és azért is leszólnak...
2020. jan. 7. 23:13
 3/25 anonim ***** válasza:
Az nem számít, hogy neki meg tudj felelni, magadnak felelj meg, mindenkinek úgyse tudsz. Általában a velünk élőkkel van a legnehezebb karmikus kapcsolat, hogy tudjunk törleszteni, így előfordulhat, hogy családon belül nem szeretik egymást az emberek,nem tisztelik. Feltételekhez kötik azt, amit ők szeretetnek hisznek. Ne akarj neki megfelelni,legalábbis nem szükséges. Ha úgy érzi anyukát, hogy nem jól lettél nevelve, akkor abban bizony talán valamit ő is elrontott, de nem is számít, hogy ő igazából elégedett legyen veled; te legyél önmagaddal elégedett, te tudjad, hogy mindig megtetted ami a tőled legjobban telhető; mindig igyekeztél pl a legjobb formádat hozni; még ha adott esetben lehet, hogy pl adott pillanatban mondjuk a legjobb formádban sem voltál túl sikeres, de nem kudarc, esések után föl lehet állni,és legfőképpen nem feltétlen anyukád kudarca, ha őrajta mondjuk nem múlott semmi, akkor nem tehetett semmit, nincs min szégyenkeznie. Egyébként lehet, hogy ők is ezt a rossz családi mintát kapták, pl anyukád, és akkor ő pl lehet, hogy mondjuk annyira buta, hogy nem jutott eszébe , nem merült fel benne, ha neki nem tetszett az a nevelési módszer, ahogy felnevelték, akkor talán változtatni kéne a stratégián, a hozott mintán, amit ő a saját anyjától pl kapott. De ha te pl mondjuk spirituális/ezoterikus beállítódású vagy adott esetben, ő meg nem, akkor az is okozhat súrlódásokat. De egyébként lehet, hogy anyukád nem is tudja, hogyan viszonyuljon hozzád, mert igen butácska, és nem tudja hogyan viszonyuljon egy gyerekhez, nem birja értelmezni, felfogni ennek a súlyát, jelentőségét, az ajándékát, hogy van egy gyereke. Meg szal tényleg, lehet, hogy ő is egy elhanyagolt gyerek volt, akinek semmije se volt elég jó, semmi igyekezete pl,hogy őt is szeressék otthon, esetleg árva volt (nem ismerem ) vagy ilyesmi. És hogy pl nem kapott annyi figyelmet,s zeretetet, tiszteletet, amennyit szeretett volna. Gyerekként. Ja és pl azok a szülők is szokták még utálni a gyerekeiket, aki nem úgymond "rossz", hanem pl egyáltalán nem hasonlít rájuk, akár külsőleg, akár belsőleg, vagy mondjuk pl ha csak azért szült meg, hogy "megfogja" veled magának az apádat, tehát hogy azért ejttette teherbe magát szándékosan, hogy apukádat magamellé röghözkösse. Hogy ne hagyja őt el, mert mélyen legbelül lehet, hogy anyukád is tudja saját magáról, hogy ő egy szerethetetlen, kötekedős, zsémbes, kiállhatatlan alak, és ezért nagyon meg akarná becsülni azt, hogyha valaki ott van mellette, félt, hogyha apád elhagyja, akkor őt már senki sem szeretné, és akkor ezért gyorsan akart egy gyereket, hogy magához ragassza.
2020. jan. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
*márhogy apudat magához ragassza a gyerek által.
2020. jan. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Húha, utolsó, értékelem hogy ennyi időt szántál arra, hogy ezt leírd. Tényleg sok elgondolkodtató dolog van abban amit írtál, de anyám nem kifejezettem buta. Sőt, megvan neki az úgynevezett józan paraszti esze. Nem is volt árva, bár az ő családjában is voltak elég zűrös dolgok. Az sem igaz hogy velem akarta volna magához kötni apámat. Majdnem 10 éve voltak már együtt mikor én megszülettem. Ráadásul tervezett gyerek voltam, sőt anya még azt is elmondta hogy ő nagyon kislányt szeretett volna, és az is lettem. Az mondjuk igaz hogy természetben, és életfelfogásban eléggé különbözök tőle.
2020. jan. 7. 23:36
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. jan. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Nem fogsz tudni. Ne törekedj rá! Ez az ő hibájuk! (Ez nem hiszti.) Ennek megértéséhez és feldolgozásához keress fel egy pszichoterapeutát!
2020. jan. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Lehet még ilyen , hogy ... a szomszéd tehene is, vagy hogy pl ő is rosszul érzi magát pl , neki sincs önbizalma, és akkor ezt azzal tudja pl kompenzálni, hogy megpróbál így "lenyomni másokat", mások fölébe kerekedni, hogy ettől egy kicsit jobban érezze magát; és akkor olyan kell neki kéznél legyen, aki remélhetőleg- így gondolja,de talán ezt még nem is tudatosan- szóval olyat akar leszólni, akiről abban bízik, hogy nem tudja megvédeni magát, gyenge célpont. De anyud asszem sajnos egy megsérült ember. :S Tehát lehet, hogy őt is bántották valamikor, vagy esetleg valami szöveget esetleg rosszul értelmezett, mert pl mondjuk nem is bántásnak szánták,de ő rosszul élte meg anno, és nagyon beleivódott, valamint lehet, hogy ezzel a kemény , beszólogatós verzióval, viselkedéssel próbálja meg 1 -a saját hibáiról gyengeségeiről elterelni a saját figyelmét 2- azt sugallni a környezete felé , hogy minden rendben van az ő önértékelésével, csak nem tudja, vagy nem is akarja látni/tudni, hogy hol a határ; 3-kiirtotta magából az érzelmeket éppenhogy védekezés képpen, merthogy sokat bántották, s ő így túl sebezhetőnek érezte magát, ezért úgy megkeményítette magát, kiirtotta tehát a saját érzelmeit, hogy már nem veszi észre, hogy ha megbánt valakit, vagy akár nem is érdekli, hogy esetlegesen megbántana-e valakit 1-1 adott szövegével. Fáradt, megkeseredett emberke lehet, akinek nincs sok öröme az életben. Belefáradt talán a dolgokba, és ezért így már nem érdekli semmi. Kicsit ilyen életunt állapotban teng, és lehet, hogy igazából nem is tudja , hogy neki is rossz, vagy pont ezaz, hogy tudja, és ponthogy azért szólogat be, és tapos másokat, hogy elterelje ezzel a saját figyelmét tehát. A saját bajairól, hogy ne kelljen velük foglalkozni, és neki is vannak bajai, akkor őt már nem zavarja , ha lesznek másnak is, mert neki is van, de ha beszól, addigis talán neki egy kicsit jobb lesz, talán így vélekedik. Mert nem kell foglalkoznia a saját önismeretével, meg ilyesmikkel, meg magábanézni, és akkor ez így sokkal könnyebb, kényelmesebb neki. (#3.vagyokmegint)
2020. jan. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
*Ja meg szal, hogy átesett a paci túloldalára,olyannyira akarta mutatni, meg hangsúylozni, hogy az ő önértékelésével minden rendben van.
2020. jan. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy szülőnek soha nem lehet megfelelni. Magaddal kell elégedett legyél ez a lényeg.
2020. jan. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!