Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ilyen egy normális...

Szerintetek ilyen egy normális család?

Figyelt kérdés

Például:

- nem beszélgetnek egymással a családtagok (max. néha veszekednek, illetve alap dolgokat közölnek egymással pl. kinél van az autó, ki fizette be a csekkeket stb.)

- nem csinálnak együtt semmit, nincsen semmilyen közös tevékenység vagy program

- senkit nem érdekel semmi és senki, senki nem csinál semmit és nem is hajlandó kipróbálni bármit is a másik kedvéért

- sajnálják a pénzt mindenre, ami nem a szükséges,alapvető hétköznapi életfenntartó dolog mint pl. ház, autó stb.

- mindent pénzben, teljesítményben, számokban mérnek

- nem igényesek a saját környezetükre (pl. rendetlenség, kosz) és saját magukra sem (pl. életmód, öltözködés)


2020. jan. 19. 21:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szerintem nem, de emiatt én vagyok a rossz, az elégedetlen, a hálátlan, "más dimenzióban élek" stb...
2020. jan. 19. 21:31
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Nyaralni, kirándulni sem jártok?
2020. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Ilyen.
2020. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez a magyar családok többségére igaz.
2020. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem ez a normális, de ez az általános.
2020. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de sajnos nagyon gyakori.
2020. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
2-es Nem.
2020. jan. 19. 22:22
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
Ja
2020. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Egyelőre a szüleimmel élek, várhatóan nyár elején költözök majd össze a barátommal. 23 éves vagyok, illetve van egy 17 éves húgom. 1 éve dolgozok, most fogok végezni az egyetemen. Nálunk így van:


- Sokat beszélgetünk. Bármi bajunk van, kikérjük egymás véleményét, meghallhatjuk a másikat, tanácsokat adunk.


- Vannak közös tevékenységeink. Például általában együtt vacsorázunk. Hétvégente pedig együtt is ebédelünk. 2 éve négyesben voltunk kalandparkban gyereknap alkalmából. :) Nyaralni általában 2-3 évente megyünk. Szeretjük egymás társaságát.


- Érdekel minket, mi van a másikkal.


- Simán adok pénzt a húgomnak, ha épp én vagyok csak otthon vele, és eszébe jut, hogy valamire kellene neki. A szüleim kikötötték, mikor dolgozni kezdtem, hogy ne adjak haza semennyi pénzt. Ennek ellenére ha épp be kell vásárolni, megteszem, én fizetek. Nem sajnálom rájuk a pénzt. Ők se rám.


- Nem pénzben mérjük a dolgokat. :)


- Igényesek vagyunk a környezetünkre. Takarítunk, felmosunk, porszívózunk. Nem áll hegyekben a mosatlan. Magunkra is igényesek vagyunk. Ha anyukám lát egy jó felsőt, megveszi nekem (ismeri az ízlésemet), és nem kéri el az árát. Ugyanígy tesz a húgommal is.


Tény, hogy nem ez az általános. De én imádom, hogy ilyen családom van. :)

2020. jan. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem ez volna a normális de sok ilyen család van. A miénk is ilyen sajnos. A ferjeme meg pont az ellenkezője. Te mit teszel azért, hogy ne így legyen?
2020. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!