Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan szülővel, aki szinte választás elé állítja a gyerekét? Hogy válasszon vagy a párja vagy ő közte.

Figyelt kérdés
2020. jan. 20. 16:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
99%
Választani.
2020. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
99%

Semmit. Választani kell!

És utána viselni a választás következményeit.

2020. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%
Önzőség a köbön. Ha tényleg szereted a párod, akkor mi a kérdés? Elhagynád a szüleid miatt, ha egyébként nincs vele baj? Ne válassz, ne is vedd őket figyelembe, ez is egy válasz lesz a számukra.
2020. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Hát válassz. De okosan mérlegelj!

És mi okozza a problémát?

2020. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem igazi választás, hiszen normális ember mást akar a párjától és mást a szülőjétől. A szülőről le kell válni.
2020. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ.


Egy normális párkapcsolat esetében, amiben egyszerűen annyi a gond, hogy nem szimpatikus a szülőnek a gyereke párja, én úgy gondolom, hogy egy olyan szülőért, akinek ilyen a hozzáállása, nem nagy kár akkor se, ha a kapcsolat mégse úgy alakul és utána nem lesz hová visszamenned.


De láttam már olyan helyzetet, ahol a szülőnek volt igaza egy hasonló esetben. Ha a gyerekemnek mondjuk lecsúszott, alkoholista, naplopó ember lenne a párja, aki rajta élősködik, ne adj isten bántalmazza is, és sehogy nem lehetne rábeszélni, hogy hagyja el, akkor lehet, hogy én is mondanék ilyet a gyerekemnek, hogy válasszon köztem és a párja között.

2020. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
Induljunk ki abból hogy jót akar. Mi az amit nem kedvel a párodban? Szerintem mindig van középút csak idő kell neki
2020. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%

"Jót akar"

A szülőről leválni is jó dolog. És egy fura kapcsolattól megszabadulni is.

Aztán sokszor van, hogy valaki jót akar és rosszat tesz emiatt (lásd double bind).

Nem lehet tudni a kérdésből, hogy mi a helyzet.

2020. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%
Mi az a double bind?
2020. jan. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonymousreview60 ***** válasza:
48%

Mindenképpen dönteni.

Kevés az információ, hogy a jelen bírói testület ítéletet hozzon az ügyben.

2020. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!