Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lehet ilyen az anyukám?

Miért lehet ilyen az anyukám?

Figyelt kérdés
Ma nagyon rossz napom volt. Amikor anyukám hazáért megkért hogy segítsek neki, de azt több óra lett volna. Én meg azt mondtam neki hogy majd másnap megcsinálom, mert holnap dolgozatot írok matelból és le szeretnék korán feküdni. És bejöttem a szobámba, azóta nem mentem ki. Ilyeneket kiabált utánam hogy szégyelld magad. Önzőbb nem is lehetnél stb. Ez nekem nagyon rosszul esett. Nem értem miért önzőség az, ha korábban lefekszek aludni. Mit csináljak?
2020. jan. 20. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Miben is kellett volna neki segíteni? Ahhoz képest, hogy korán akartál lefeküdni, még fél 11kor is fenn vagy...
2020. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Így tervezte, azonban ha valakit felhúznak/elkeserítenek már nem tud olyan könnyen elaludni, ha hulla fáradt is az illető.
2020. jan. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Miben kellett volna segíteni?
2020. jan. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Talán mert rossz napja volt, és nem hiányzott neki hogy egyedül küszödön azzal, ami két embernek is órákig tart? Mert ugye alap hogy az anyáknak nem lehet pocsék napja, és életük gyönyöre egyedül megoldani azt a munkát amire ketten is vannak.
2020. jan. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
És minden anya ismeri a "majd holnapot", ami soha nem jön el. Gondolkozz el kérdező, ki itt az önző igazából.
2020. jan. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha sokszor segít otthon, de most az egyszer a matekdogára készülne (ami szerintem hangsúlyos is a félév közeledtével) akkor most nem dől össze a világ, ha nem segít. Persze függ a feladattól is, ha pl porszívózni kellett volna az ráér (amúgy mi hétvégente csináljuk ez), de ha pl egy szekrény felszerelésében kellett volna segíteni, mert egyedül nem tudja megcsinálni, akkor kellett volna segítenie. Meg számít az is, hogy hány perces meló lenne, ha max negyed óra azt ki lehet bírni.

Hogy ment a matek doga? Miből írtatok?

2020. jan. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Én anyaként sose mondanám a gyerekemre hogy önző. Sose mondanék ilyet a gyerekemre, csak azért, hogy nekem jobb legyen, kevesebb időbe teljen a munka. ergo, nem gondolnám, hogy te vagy itt az önző. Persze, lehet segíteni anyának, de azért nem cselédnek van a gyerek. Nem kell átesni a ló túloldalára.
2020. jan. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Cseléd? Mert " segíteni" merészel ott ahol alapból, normális esetben az ő dolga a házimunka egy része? Ugyanis az anyák sem cselédek.
2020. jan. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!