Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondhatja egy anya a...

Hogy mondhatja egy anya a fiára, hogy nem túl szép-jóképű?

Figyelt kérdés

Sajnos ez pecsételte meg a nőkkel való viszonyomat. Az egyetemig nem is mertem a nők közelébe menni, ott is a csajok szedtek fel, én nem léptem, csak barátkoztam. A kapcsolatok azóta is nehézkesek mert soha nem érzem elég jónak magamat. Mégha a csaj is szed fel, előbb utóbb elkezdek azon rágódni, hogy mit akarhat egy ilyen jó nő egy ronda férfitól? Vajon mikor veszi észre, hogy csúnya vagyok? Vajon megcsal?

Anyám 3 diplomás, 3 nyelven beszélő elismert ember. Mindenki egy keményen dolgozó de közben minta anyának ismeri. Állandóan azt kapom meg, hogy milyen szerencsés vagyok.

Ehhez képest gyerekkorom óta azt mondja rám, hogy nem vagyok túl szép, a jóképűség nem tartozik az előnyös tulajdonságaim közé, inkább gyúrjak a belsőmre mert soha nem lesz nőm vagy az is csak meglop majd. Bármikor mentem haza az aktuális divatos hajjal a fodrásztól, megjegyezte, hogy hát jónak jó, de nem lettél szebb tőle fiam. Rendszeresen kapom hogy nem vagyok egy Brad Pitt vagy Chris Pratt.

Ha van barátnőm és csinosabb, anyám beszól, hogy mit láttál meg a fiamban? És azt hiszi ez vicces, amikor senki nem nevet rajta. Már beszéltem vele erről, de azt mondja ő egy őszinte ember és nem fogja áltatni a saját fiát. Ő az élet vastörvényeire nevelt és annak része, hogy minden a szépeknek jut, a csúnyák meg szenvedhetnek.

A barátnőim szerint viszont nem is vagyok csúnya. Amikor felhozom a témát, kivétel nélkül mindegyik azt hitte eddig, hogy 175 cm magasságomról van szó. Amikor mondtam, hogy az arcom a bajom, akkor nevettek hogy hülye vagyok.

Szerintem sem vagyok egy jóképű macsó, átlagosnak látom magam, de sok képen egész jóképű vagyok. Legalábbis néha azt látom ha jó volt a fotós.

Miért tesz ilyet egy anya a fiával?


2020. jan. 21. 18:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%

Na, megint egy síránkozós, aki MÁSOKAT hibáztat a saját sorsáért...


ásítás...

2020. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
30%
Egyrészt, anyád bunkó, meg nem értem miért érzi bárki is azt, hogy más embernek ilyeneket mondhat, még akkor is, ha a gyerekéről van szó. Másrészt, nőj már fel. Örüljél hogy járhattál fodrászhoz, meg gondolom minden másban támogat... Inkább örülj neki. Valakikre sokkal csúnyábbakat mondanak. Én egyetem mellett - tanári mellett ráadásul, ami azért nem egy könnyű szak - dolgoztam, mindent magamnak fizettem, ha hazajöttem néha - mert elérték hogy csak néha - akkor is én voltam a szar, hogy nem csinálok semmit :D Úgyhogy szerintem örülj
2020. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
34%

Öszintén szólva egy anyának nem kell sem vaknak, sem elfogultnak lennie a gyerekeivel.

Mellesleg ha neked három diplomával, három nyelven beszélve az a legnagyobb problémád, hogy szerinted nem vagy szép, akkor az eszeddel van baj

2020. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
27%
Jobb lett volna, ha hazudik?
2020. jan. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
57%

Az X-Faktor műsor válogatóján láttad azt a sok barmot?

Na, azoknak nem mondták, hogy fosok, és mi lett a vége?

2020. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
19%
Van egy olyan érzésem, hogy ez a szokásos diplomás nőket ekéző kérdező lesz.
2020. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
76%
3-as az anyjának van 3 diplomája
2020. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Hazudjam hogy Anyám egy gyári melós? Hogy jöjjenek a kommentek hogy Anyám proli és tanulatlan és azért csinálja ......
2020. jan. 21. 19:17
 9/30 anonim ***** válasza:
81%

Anyukád egy hatalmas paraszt.

Az egy dolog, hogy nem hazudunk a gyereknek, és nem mondjuk neki, hogy jóképű és helyes, ha valójában nem az. Ez oké.

De mekkora bunkó parasztnak kell lenni ahhoz, hogy valaki új frizurát csináltat, akkor azt mondd rá, hogy “hogy hát jónak jó, de nem lettél szebb tőle”? Mondunk ilyet bárkinek is? Ti mondtok?

Mert én nem, nemcsak a szüleimnek, páromnak, rokonaimnak vagy a barátaimnak, hanem senkinek sem!

2020. jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor azt mondja sose lesz nőd vagy ha van valaki annak beszól? Döntsd el melyik az igaz mert a kettő üti egymást.
2020. jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!