Mit tegyek az anyámmal?

Figyelt kérdés

Jelenleg 20 éves lány vagyok, otthon élek a szüleimmel. Anyukámmal kb. 6 éve romlott meg a kapcsolatom, ami engem borzasztóan zavar. Tudni kell, hogy édesanyám eléggé maradi gondolkodású, konzervatív és prűd az élet minden területén, de legfőképpen a párkapcsolatok és a szexualitás témakörökben. Ebből következik, hogy engem úgy nevelt, hogy a szex rossz dolog, bűn, főleg házasságon kívül, és úgy beszél a házasságon kívüli szexről, mintha az egyenlő lenne a teherbeeséssel, meg hogy a pasi elhagy. De házasság után már nem lesz mindig terhesség a szexből, és a pasi sosem hagy el. Ez természetesen kihat a szexualitásomra is, mert bár tisztába vagyok vele, hogy ebből semmi sem úgy igaz, ahogy ő állítja, mégis hatalmas gátlásokat okozott bennem.

Nagyon jól esett volna/esne, ha beszélhetnék vele nyíltan a szexualitásról, elmesélhetném neki, hogy a jelenlegi párommal milyen nehézségekbe ütköztünk/ütközünk, de még azt sem tudja, hogy már elvesztettem a szüzességem. A párkapcsolatunkhoz úgy áll hozzá, mintha mi csak néznénk egymást 2 méterről, meg néha ölelkezünk, megfogja a kezem. (3 és fél éves párkapcsolatról beszélek). Az még mindig tabu, hogy együtt aludjunk, ha nálam van, mivel az együtt alvás számára egyenlő a szexszel.

Egyszerűen nem tudom mit tegyek, mert ettől függetlenül szeretem az édesanyám, tisztelem őt, és megértem, hogy ő így gondolkozik ezekről, de szükségem lenne valakire, akivel beszélhetnék a problémáimról, nem csak a szex területén, hanem összességében mindenről. A problémáim sem veszi komolyan, szerinte 20 évesen csak a tanulásra kéne koncentrálnom.

Gondolkoztam azon, hogy beszélek az egyetem pszichológusával, mert nagyon nem vagyok jól, viszont úgy érzem, hogy egy idegen embernek főleg nem tudnék megnyílni annyira, amennyire kéne.



2020. jan. 24. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Semmit!A szexuális életed nem tartozik anyádra és , ha te így gondolod,beteg vagy!
2020. jan. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

Édesanyáddal kapcsolatban: Szembesíteni a nézeteivel csak konfliktust szülne, ezért nincs értelme, miközben nyilvánvalóan elhazudja a dolgot maga előtt, hiszen látja, hogy a pároddal vagy. Ugyan mitgondol legeslegbelül? Kanasztázol a pároddal? Nyilván nem, csak amíg nem mondja ki, addig kényelmesen hazudik magának.

amit vele tehetsz az az, hogy

1. vagy elkezded hárítani a hülye dumáit, azaz bólogatsz, megköszönöd a tanácsát, majd amint kilépsz az ajtón, elfelejted,

2. A vele való kommunikációt a neked elviselhető szintre csökkented.

Sajnos édesanyáddal nem lesz meg az általad vágyott bensőséges beszélgetős viszony, amíg ő meg nem érkezik a 21. századba. Ha egyáltalán. Ilyen szempontból kereshetsz pótanyát: barátnőt vagy barátnő anyját, nagynénit.

Mindenképpen érdemes lenne pszichoterápiára menned. 2-3 alkalom vagy több. Ki tudja?

A szex bűn? Édesanyádat egy hasonlóan zakkant nagymama nevelte? Elhagyta egy ifjúkori nagy szerelme? Vagy apád? Én nem kis sanszot adok a gyerekkori zaklatásnak is. Ennek valami oka van! Anyád szenved, csaknem tud róla saját maga sem.

2020. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Minek akarod vele megbeszélni a szexuális életedet?
2020. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#1. Nem ismerjük a körülményeket. Részben igazat adok, de megértem ha a 20 éves lánynak valami másra (többre) van szüksége, mintsem mi azt mondjuk, az anyjának semmi köze a szexuális életéhez. Ez igaz is ellenben nem vagyunk úgy mint más társadalmakban tőlünk nyugatabbra, hogy a 20 évesnek (sőt a 18-nak) saját háza / lakása, autója, élete van, max karácsonykor jön el meg szülinapkor meglátogatni az anyját. Tehát a probléma valós. Fingom nincs ellenben hol a megoldás. Ehhez az kellene, hogy kézzelfogható tanácsot tudjak adni, hogy (mondjuk) én lennék a párod (kérdező) akkor meg valószínűleg úgysem rám hallgatnál. "Mit tegyek az anyámmal?" Nem tudom... Nehéz. Könnyű azt mondani, költözz el! (húszból tizenhét válasz ez lesz.)
2020. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nem szándékozom részletesen megbeszélni az anyámmal a szexuális életemet, és nem is erre vágyom. :)

Csak sokkal egyszerűbb lenne, ha nem kellene előtte titkolóznom, vagy például képesek lennénk úgy együtt megnézni egy filmet, hogyha véletlen csók(!!!!) jelenet van benne, akkor ne kapcsolja el. Ha meg szex, tejóég, akkor olyan kiselőadást levág nekem, hogy kettéáll a fülem. Fújjog, undorkodik, jézusomozik.. satöbbi

2020. jan. 24. 20:11
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

No igen, az a baj, hogy most könnyű elmenni olyan irányba, hogy szörnyülködünk az édesanyád hozzáállásán, megoldást viszont nehéz találni.


Valóban egy idősebb, világlátott, nagyvonalú nő támogatására lenne szükség. Talán elvetemült ezt mondanom, de egy műkörmös vagy egy fodrász pont megfelelő lehet, bár műkörmöd ilyen családi háttérrel valószínűleg nincsen.


Az anyukád szerint a szex bűn. Vallási fogalomról beszélünk? Mert akkor ott van az élet szentsége, amit nem lehet másképp összehozni, csak szexszel, és ilyen módon a szex is valamilyen szinten szent :D Talán erről az oldalról lehetne megközelíteni feléje a dolgot. Illetve ha két ember szereti egymást, kifejezik egymás felé a szeretetüket, és ha egy párról beszélünk, ebbe az eszköztárba az együttlét is beletartozik. Hogyan lehetne rossz és bűn, ami a szeretethez kötődik?


Hagyd az egyetem pszichológusát, ha túl soknak érzed egyszerre, inkább hívj fel egy anonim vonalat, ott nem kell az arckifejezésedre ügyelni, meg illedelmesen ülni, meg utána köszönni az illetőnek a folyosón.


Nem semmi, hogy ilyen fiatalon ennyi ideje vagytok együtt. Drukkolok Nektek!

2020. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

tudja,hogy dugtok de ahogy irták azt hazudja magának,hogy nem.így elfo

a filmekre visszatérve tudok tanácsot adni.

mielőtt szörnyülködne a sexjeleneten,mond neki -ez csak film nem a valóság. nem fog egyből leállni de 4.5 alkalommal már talán abbahagyja.

2020. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%
Az anyád nem fogja ezt az igényedet kielégíteni, engedd el. Erre valók a barátnők. Pont erre. Az anyád a mérgező szülő egyik kevésbé durva esete. Nem tudsz leszakadni róla, pedig le kéne. Ne vitatkozz vele, mert reménytelen, de ne is beszélj vele ilyesmiről. Az egyetem pszichológusához vagy egy más, fizető pszichológushoz viszont nagyonis érdemes lenne elmenned szégyen nélkül, neki az a foglalkozása, hogy mentális segítő. A fogorvostól se szégyelled a rossz fogadat vagy a szakácstól az éhségedet.
2020. jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
gondolom édesanyád egyedülálló
2020. jan. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
őszintén érdekel, szerinted ha egyszer elfogsz költözni tőle, mennyire lesz kibukva?
2020. jan. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!