Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem ha anya mindig...

Hogy kezeljem ha anya mindig szid?

Figyelt kérdés
16 ( lassan 17) éves lány vagyok. 4 egész körüli átlagom van, szakgimnáziumban ami még csak nem is egy egyszerűbb iskola, tehát nem vagyok rossz tanuló. Suli után általában edzeni járok. Hétvégente mindig elmegyek a barátaimmal és reggel jövök haza, de ezek sosem az ivászatról szólnak, egyszerűen csak van egy-két zenei stílus amiket nagyon szeretünk és ezeket ilyenkor, ezekben a bulikban tudjuk kiélvezni igazán. Rendet tartok magam körül, a házban stb.. Ezeket csak azért írtam le hogy véleményt tudjatok mondani, jogosan szid-e anyukám folyamatosan. Például, valamihez felhasználtam a tejfölt, amire rátettem a tetejét és 5 perc múlva véletlenül a hűtőbe tettem az üres dobozt, mert kiment a fejemből hogy elhasználtam az egészet.. Erre anyukám elkezdett kiabálni velem, hogy hogy lehetek ekkora "b*rom, h*lye p*csa" stb.. Mindig megkapom, hogy belőlem nem lesz semmi, nem jutok majd semmire. Kiskorom óta.. Pedig nekem igenis vannak terveim amikért teszek is. És nagyon lehúz kisgyerek korom óta, hogy bármit csinálok csak azt kapom meg hogy egy idióta vagyok, aki semmire nem viszi majd. Holott anyukám az aki munka nélkül fekszik itthon egész nap. Próbálok vele kijönni és jobb kapcsolatba kerülni, de nem megy. Én hazajövök, megkérdezem hogy van, milyen napja volt, mogorván rávágja hogy "fáradt" és lefekszik a tv elé. Ha beszélgetni akarok nem is figyel, vagy csak rábólogat és nézi tovább a tv-t. Hogy kezeljem így ezt a helyzetet? Már nagyon sokat sírtam emiatt és sajnos sokszor elég bután tudok reagálni rá amit persze megbánok de már nem tudok máshogy...
2020. jan. 25. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Nagy tróger anyához van szerencséd. Iskolát befejez, munka, albérlet, anya elfelejtése, ez a közeljövő, addig meg kibírni, egyik füleden be, a másikon ki, meg se halld, ne idegesítsd magad rajta, az ő hibája. Ne akarj vele beszélgetni, mert alkalmatlan. A barátaiddal vagy azok szüleivel beszélgess, vagy bárki szimpatikus felnőttel, lehet az egy eladó is egy boltban.
2020. jan. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonymousreview60 ***** válasza:
57%

A barom, hülye pi..a, az az ő feszültsége. Kapta valahonnan vagy ennyire utálja önmagát. Ezt önti rád.

Gyakorolni kell az egyik fülön be, a másikon ki módszert.

A másik módszer, hogy egy-két őszinte beszélgetés alatt megpróbálod neki elmondani mi az, ami téged zavar, miután megkérdezted, mi bántja, hogy így beszél veled.

Apád sokat dolgozik, emiatt nem segített otthon eleget? Emiatt is durci lehet anyád.

2020. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Hát szólj rá anyukádra, hogy majd így beszéljen veled akkor is amikor egy pohár vizet kér, mert nem bír felkelni még az ágyból se.

Közöld vele, hogy lehet ezt szebb szavakkal is mondani, nem így, te sem így beszélsz vele, ha valami nem tetszik (gondolom én).

2020. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
2-es, ezzel nem lehet beszélni, bunkó hozzá. Ha nem lenne bunkó, nem viselkedne így.
2020. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem nagyon segít itthon apu, dolgozik de nem is nagyon lenne anyunak szüksége rá, neki nincs munkája egész nap itthon van.. mégis ha pl. nem pakolom ki a mosogatógépet, mert kb. fél órája értem haza, és még eszek, stb, akkor engem szid le hogy meg se mozdulok..
2020. jan. 25. 15:46
 6/7 A kérdező kommentje:
mondtam neki már párszor hogy zavar az hogy ennyire nem figyel rám. olyankor elkezdi mondani hogy hát ő biztos rossz anya, sajnáltatja magát ezzel
2020. jan. 25. 15:47
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:

Kérdező : Igen, rossz anya.

#3(?): A bunkóság orvosolható. Nekem sokat javult.

Kérdező : Ebben az esetben lehet azt tenni a mosogatógéppel, hogy "Anyu, szívesen segítek, de amíg nem kéred szépen, nem fogom meghallani." Megdöbbentően sok szülő alkalmazza ezt a módszert. Horribile dictu, 2-4 éves gyerekeken.

2020. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!