Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek, hogy tudnám...

Szerintetek, hogy tudnám meggyőzni nevelő apámat erről? 19/f

Figyelt kérdés
Van egy motorja amit örökölt az édesapjától, de már nagyon rossz állapotban van(Danuvia), eszébe sincs felújítani, ott fog elrohadni, ahol tárolja. Mondtam már neki, hogy adja nekem és meg csináltatom, gyűjtök rá pénzt, de csak el nevette magát és ennyi. Szerintetek nekem adja, hogy vegyem rá ha mégsem szeretné ? Nagyon tetszik és bűntudatot erzek, hogy amit az édesapjától örökölt nem becsüli meg. 😕

2019. jún. 6. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozol valamit,esetleg nyári diákmunka? Előbb bizonyítanod kellene,hogy a nevelőapádtól nem kérsz pénzt a motor felújítására.

Utánanéztél,hogyan tudnád beszerezni a motorhoz a szükséges alkatrészeket? Bizony nagyon régi motor,lehet,hogy az alkatrészeket vagy azok egy részét le kell gyártatni valakivel.

Nem tudni előre,hogy lehetne más motor fajtából alkalmazni alkatrészeket,azt sem a kerekeken lévő gumiméretet beszerezheted?

2019. jún. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyűjts össze némi pénzt a javításra. Fogadd meg az első válaszoló tanácsait. Esetleg anyukádat is megkérhetnéd, hogy segítsen meggyőzni a nevelőapádat.

Ha járni fogsz a motorral, jusson eszedbe amit most írok:

Barátomat és engemet vitt autóval a katonaságtól frissen leszerelt fia. Az autót akkor vezette először a fiú, mert nemrég vették. Mi maradtunk, a fiú egyedül vitte haza a kocsit. Kb. ezt mondta neki a barátom: "Ha arra vagy kíváncsi mekkora a végsebessége, én most megmondom neked. 165 km/óra. Kipróbáltam, neked már fölösleges. Ezzel azt akartam mondani, nehogy esztelen sebesség miatt a koporsód legyen ez a motor!

Sok sikert!

2019. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Minek akarsz te motort felújítani? Gondolom nem értesz hozzá.

Diákmunkás pénz némi plusz zsebpénzen kívül nem sok mindenre elég. Zsebpénzből meg nem fogsz motort felújítani, főleg ha nem is értesz hozzá. Inkább gyűjtsd a pénzed és tanulj, ne akard ilyenekre elverni. Meg fogod bánni.


Nevelőapád részéről kemény reakció volt, hogy kinevetett, de teljesen jogos. Mit akarsz te motort felújítani 19 évesen?

2019. jún. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán papírjai vannak? Lehet hogy elvesztek. Akkor meg kb semmit nem ér az egész motor.


Ha annyira érdekel a motorfelújítás, ne egy 53 éve nem gyártott, ritka típusú motorral kezdj. Főleg ha >>véletlenül<< elrontod, többet veszt vele nevelőapád, mintha csak hagyta volna rohadni.


Inkább vegyél egy olcsó robogót és azon kezdj. Gyakorolj! Ha egy-két sikeres projekted volt már, apud is könnyebben odaadja a Danuviát!

2019. jún. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
64%

Azért nem kell itt szegény fiú nyakának esni, nemes szándék vezérli.


Ha te akarod felújítani és semmi tapasztalatod nincs még, akkor pár hulladékvason próbálgass előbb (rozsda- és festékeltávolítás, különböző felületkezelések, berohadt csavar oldása, stb.). Bármilyen jármű felújítása (a felújítás nem feltétlenül restaurálás) nagy összegeket emészt fel, 100 000-ekben gondolkodj. Persze nem hajt a tatár, készülhet a gép 2-3-4 évig is, mikor, mennyit tudsz a motorra áldozni. Megfontolandó az is, hogy a Danuviákat a mai napig kevesen szeretik, nincs akkora értékük, mint elsőre gondolná az ember. Magyarán, ha később el szeretnéd adni, valószínűleg nem térül meg a belefektetett energiád. Ott a papírozhatóság kérdése is. Van-e bármilyen okmánya, egyáltalán az elhunyt volt-e az utolsó bejegyzett tulajdonosa stb.

Egy ilyen motor nem olyan ritka, hogy ne találnál hozzá alkatrészt. Több, mint 50 éve nem gyártják, de az alkatrészgyártás még 10 évig folyt ezután. Maga a motor sem olyan ritka, hogy félni kelljen attól, mit, honnan szerzel be. Ha korai darabról van szó, akkor kicsit nehezebb helyzetben leszel, de nem megoldhatatlanban. Mindig akad segítő szándékú danuviás is. Facebook-os csoportokba érdemes belépned és börzéket látogatni. Mindenképp szerezd be Gábor András, Wohlmuth Emil "125 kcm-es Danuvia motorkerékpárok kezelése és karbantartása" című könyvét(internetről is letölthető) és az legyen az esti olvasmányod.


Apukád biztos odaadja a motorkerékpárt ha komoly elhatározást, szándékot, tenni akarást lát a kezdeti fellángolás után is.

2019. jún. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
"Maga a motor sem olyan ritka, hogy félni kelljen attól, mit, honnan szerzel be"- hú, de tudatni akartam ezt, kétszer is leírtam. :)
2019. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a fiú nyakának estem, csak feltételezhető, hogy semennyire nem ért a járművekhez...

Gondolom gimis volt/van a kérdező. De ha nem, vajmi kevés az esély arra, hogy járművekkel kapcs szakközépben végzett ÉS releváns tapasztalata van.


Egyébként a hulladékvasas dolog jó ötlet, én is ilyesmit írtam, vesz vmi olcsó motort, amiért nem kár és játszik vele.


A festést én nem csinálnám egyedül... sem a fémmunkákat. (felújítás céllal biztosan nem) Azért egy profi fényezéshez SZERINTEM nem elég, ha előtte pár fémlemezen gyakorolgat. Ezt senki sem gondolhatja komolyan.....

Azt meg elég érdekes lenne "felújítás" szóval illetni, ha vmi olcsó teszkós festékkel lefújja az elemket a hátsó kertben, gondolom én.


Szóval ismét leírom, szerintem nem kéne ebbe pénzt/időt/energiát fektetni!

2019. jún. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Én csak a festékeltávolítást írtam. Újrafényzést nem, azt mindig szakemberre kell bízni, ha a tartósság, minőség is szempont.


Való igaz, felületkezelésnél nem voltam túl pontos. A menthető krómozott, festett, barnított alkatrészek tisztítására, ápolására céloztam.

2019. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rendben, értem.


A stílusomért pedig elnézést, csak nagyon nem szeretném, ha a kérdező beleugrana ebbe a motoros projektbe.


Nem érné meg.


Üdv

2019. jún. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!