Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nevelőapa? Hogy kezeljük az...

A nevelőapa? Hogy kezeljük az eltérő véleményeket?

Figyelt kérdés
2éve együtt lakunk a párommal..jòl kijövünk nincsenek problémáink..ezt az egyet kivéve.2gyerekem van 9és 7 évesek. Neki nincs gyermeke. Szereti nagyon őket de az állandò piszkálòdástòl falnak megyek..amire azt mondja hogy ő csak jòra akarja őket nevelni. Pl.egy ebéd abbòl áll hogy hogy fogja a villát,kanalat,miért nyùl kézzel bármihez..miert könyököl..ha azt nem akkor miert van lenn a keze stb. Ezek mind olyan dolgok amiket én is elmondok és igaza van..de ùgy hiszem azért ne abbòl álljon az ebéd hogy figyeli a gyereket és 200dolgot felsorol amit nem jòl tesz. Ha rászòlok hogy hagyja békén akkor meg èn vagyok aki nem hagyja hogy ő szòljon és összeveszünk. Ùgy gondolom a szigorùbb anyák közé tartozom..de ne vigyázállásban legyen a gyerek egész nap...a pàromnak is igaza van mikor szòl nem basztatja őket ok nélkül. Mégis ùgy érzem két tűz között vagyok..Vkinek ötlete? Másoknál hogy működik ez?
2020. jan. 26. 16:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi normális válaszokat.Nem vagyok az a elnyomhatò fajta ìgy a "hagyom hogy bántsa a gyerekemet" kommentekkel nem foglalkozok. Tapasztalatbòl tudom mi az a gyerekbántalmazás szòban és tettlegességben is,szòval fel fog tűnni szerintem. A 2évünk alatt azert feltűnt volna hogyha akkora lenne a baj. Én inkàbb arra tippelnék hogy ugye van 1 elképzelése a gyermektelen embereknek hogy hogyan "kellene" viselkednie 1 gyereknek..ami ugye nem szokott összejönni. Viszont azt se akarom hogy azt érezze hogy ellene vagyok mikor kb. mindent megtesz értünk mintha közösek lennének a lanyok is.
2020. jan. 26. 17:20
 12/20 anonim ***** válasza:
16%
Ez nevelés, nem piszkálás. Ezekért a dolgokért jogosan szól és a lehető legnagyobb baromság, ha te ilyenkor nem mellé állsz, hanem rászólsz. Ezzel alapból alá ásód a tekintelyet a gyerekek előtt. A vége az, hogy bármit mond, xarnak majd rá a kölkök, mert anya úgyis melléjük áll.
2020. jan. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg beszélj vele négyszemközt, úgy kevésbé problémás.

Az evés nem arra való, hoyg mindenki stresszelje a másikat, ez csak evészavarokhoz meg gyomorfekélyhez vezet.

A gyerekek nem a rászólásokból tanulnak, hanem abból, amit a szülöktöl (ebbe beleértem a párodat is) látnak.

Megpróbálhatod neki elmondani, hogy képzelje magát a gyerekek helyébe, neki hogy esne, ha valaki végig kritizálná (mégha jogosan is) evés közben.

Ha vevö rá, akkor egyszer, amikor ketten vagytok, eljátszhatnád vele ezt a helyzetet.

Valószínüleg jót akar, csak rossz módszerrel, és erre kéne ráébreszteni.

2020. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
5%

Olvasnivaló.


Főleg a görény válaszok miatt!


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2020. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Olvastam ezt a kérdést..érdekes dolog ez. Pont ahogy ìrta az utolsò előtti is..nem akarom rombolni a tekintélyét sem mivel tudom hogy nem gonosz a szándék..de közben ìgy is nehéz..főleg nekem mki között.
2020. jan. 26. 18:02
 16/20 anonim ***** válasza:
57%
Nézd kérdező. Nálunk is nevelőapa van. Nem mindig egyezik a véleményünk. De ha valameliykunk rászól bármi miatt a gyerekre, a másik támogatja. Akkor is, ha nem ért vele egyet. Ebben az esetben amikor a gyerek nincs a közelben, megbeszéljük a dolgokat. Soha, de soha nem a gyerek előtt rendezzük le az ilyet és soha nem mondunk ellent a másiknak, ha a gyerek hallja, pláne nem szólunk rá a másikra....
2020. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%
Pár év és majd hozzá vágják: NEM vagy az apám.
2020. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%

Én válás után egyedül neveltem a gyerekem, majd a gyerekem 3 éves korában lett egy kapcsolatom. Folyamatosan szóba került a házasság részéről, nekem az előző eléggé bonyolult válás miatt nem nagyon akaródzott újból férjhez menni.

Végül 5 év múlva beadtam a derekam azzal a feltétellel, hogy a gyerekemet CSAK ÉN nevelhetem. Ha van valami gondja, nekem szóljon, majd én intézem, saját belátásom szerint.

Igaz, én nem függtem tőle anyagilag, nem voltam sem rászorulva, sem kiszolgáltatva neki. A gyerekemnek volt apja, aki megfelelő keretek közt részt vett a gyerek életében. Nem volt szükség plusz valakire, aki regulázza a gyereket úgy, hogy neki nem is volt.

Ennek fejében nem lőcsöltem rá a gyereket ha az beteg volt, nem küldözgettem szülőire, nem írtam elő, hogy kötelező foglalkoznia vele mondjuk a tanulásban, nem adtam neki feladatokat a gyerekhez kapcsolódóan. Normálisan éltünk, nem volt a gyerek miatt cirkusz, veszekedés, egy kellemes kapcsolat alakult ki köztük, önként vállalt közös programokkal.

És ennek immáron 30 éve, a gyerek felnőtt, unokák vannak, akiket a férjem sajátjaként szeret, azok is a "Papát".

2020. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
91%

Apám ugyanezt csinálta. Folyamatosan csesztetett evés közben, hogyan fogjam a villát, mennyit eszem stb.

Miközben ő szürcsölte a leves és büfögött, de az persze rendben volt.

Részben ezért is egyszerűen képtelen vagyok mondjuk étteremben enni, mert attól félek, hogy mindenki azt nézi, hogyan eszem...

2020. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%

Én apa vagyok, de a sajátjaimat nevelem.

Először is nagyon jól látod kérdező, hogy itt egy gyermektelen férfi akarja kitalálni, hogy kell gyereket nevelni.

Csakhogy amikor ő összeköltözött veletek, akkor a gyerekek már 7 ill. 5 évesek voltak! Egészen másképp viszonyulna hozzájuk, ha magatehetetlen újszülött koruktól velük lett volna napi szinten.

Amiket írtál, hogy hogy zajlik egy ebéd, hát az nekem hátborzongató! Gyakorlatilag megutáltatja a közös ebédet a gyerekekkel! Szerencsétlen gyerekek akárhogy tartják a kezüket, mindig kapnak egy "jószándékú" intelmet, hogy másképp kéne.

Tudod, mit mondok? Ha kamaszkorig így fog ez folytatódni, akkor vagy evészavarosak lesznek, vagy olyan viharok fognak tombolni nálatok, hogy csak kapkodni fogod a fejed!

És nem hiszem el, hogy csak az evésnél b...ogatja őket. Te is utalsz erre, hogy "de ne vigyázállásban legyen a gyerek egész nap" - szóval nem csak az evésnél vannak ilyen helyzetek.

Nos, szerintem négyszemközt mondd meg a párodnak, hogy a gyereknevelés nem az, amit ő csinál. Ez a gyerekek lelki kicsinálása. Akivel így viselkednek, abból sérült lelkű felnőtt lesz.

Ha megérti, és változtat, akkor maradjatok együtt. Ha nem, akkor el kell döntened: gyerekeid lelki egészsége a fontosabb, vagy a párod (anyagilag, lelkileg, szexuálisan). Az, hogy összeveszés van, ha azt mondod, hagyja békén a gyerekeidet, arra utal, hogy ő a te nevelőapád enyhített kiadása. Ami tulajdonképpen nem is meglepő. Közismert, hogy az ember sok esetben olyan embert választ párjául, mint az ellenkező nemű szülője (és nyilván a nevelőszülő is ide értendő).

2020. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!