Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérjek pénzt apámtól?

Hogy kérjek pénzt apámtól?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, jelenleg lassan másfél hete nincs munkám, és ameddig nem találok szeretnék kérni kb naponta 500 forintot apumtól, de nem akar adni. Anyagi helyzetünk jó, vagyis apum gazdag én nem. Azt mondta más se kap pénzt, és hiába mondtam hogy akiket ismernek ennyivel segítenek a szülei nem hiszi el. A fizetésemből már nem sok van mert mindig magamnak kellett venni mindent amire szükség volt. Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám elmagyarázni neki, hogy szükségem lenne pénzre?

2020. jan. 28. 18:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ugy értem, hogy kaját meg minden ilyesmit magamnak vettem, tehát nem luxus cikkekre kell gondolni, mondjuk telefont is vettem az igaz, de arra szükség volt.
2020. jan. 28. 18:19
 2/12 spartacus58 válasza:
83%
hát mire kéne a pénz ? Ha kajára, akkor mond azt, hogy apa adj légyszíves 2500 Ft-ot a hétre reggelire. egyébként meg keress munkát, sok lehetőség van
2020. jan. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Írd meg neki levélben!


Aztán majd válaszol neked, hogy "kedves Fiam, a levelet, amiben pénzt kértél, nem kaptuk meg". :-DDDDD


Van folytatása is a viccnek... A fiú megírja, hogy elkeseredésében a Dunába ugrik... Erre az apa: rendben, fiam, Bajánál várunk. :-DDD

2020. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom még diák vagy, azoknak pedig nagyon jó munkák szoktak lenni. Tesco kasszás, árufeltöltő, vagy mcdonalds, ahol gyakorlatilag egy héten belül tudsz kezdeni.

Ha mondjuk azért mondtál fel, hogy tudj tanulni érettségire, akkor értesd meg apukáddal, hogy fontos az az idő neked, amit munkába ölnél, és muszáj támogasson.

2020. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem, már nem vagyok diák, tavaly érettségiztem, és nyár óta dolgoztam, csak a legutóbbi helyemen össze tűzésbe keveredtem főnökkel, ezért felmondtam, utána pedig 2 hónapra találtam munkát, mert csak addig kellett beugrós ember, aztám az most telt le januárban, és jelenleg másik munka után nézek, csak eddig még nem találtam! És igen, főként kajára kellene. Köszönöm a normális válaszokat 😊
2020. jan. 28. 19:15
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Uramisten! A prolik világa mindig is ismeretlen volt számomra, néha érdekességképpen beszélgettem egy-egy példánnyal. De ezt egyszerűen nem tudom felfogni, és elhinni, hogy ez igaz lehet. Van, aki szerint ez az elmebaj normális? 18 éves gyerek, amíg meg nem kapja az egyetemi diplomáját, addig a szülőnek kötelessége eltartani, ha már megcsinálta, és utána is, amíg állást nem talál. Istenem, pusztítsd el a világot :(
2020. jan. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha van pénze az apudnak miért sajnálja tõled ennyire szivtelen nem lehet.
2020. jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jaj, ne értsetek félre, a kérdés nem ellene iranyul. Ő ilyen, igazábol nem baj, nem szólhatok ebbe bele. Csak tényleg most elkellene ennyi támogatás, ameddig nem találok munkát újra! Szóval azt szeretném elérni, hogy elhidje, hogy másnak is segítenek ennyivel.
2020. jan. 28. 19:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Üdv a felnőtt, dolgozó emberek világában!


Amúgy nagyszülők, anyukád? Ők sem adnak?

2020. jan. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen neked nem még tanulni kellene?
2020. jan. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!