Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérjek pénzt apámtól?

Hogy kérjek pénzt apámtól?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, jelenleg lassan másfél hete nincs munkám, és ameddig nem találok szeretnék kérni kb naponta 500 forintot apumtól, de nem akar adni. Anyagi helyzetünk jó, vagyis apum gazdag én nem. Azt mondta más se kap pénzt, és hiába mondtam hogy akiket ismernek ennyivel segítenek a szülei nem hiszi el. A fizetésemből már nem sok van mert mindig magamnak kellett venni mindent amire szükség volt. Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám elmagyarázni neki, hogy szükségem lenne pénzre?

2020. jan. 28. 18:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Apa, nem a középkorban élünk. Normális szülő nem dobja ki a gyerekét a vadonba, amint betöltötte a 18 évet, hanem segíti, támogatja amíg saját erejéből talpra nem tud állni. Hacsak 18 éves koromig tartottál a gyerekednek, akkor oké, de akkor ne várd, hogy én továbbra is az apámnak tartsalak.


Ha ezek után se ad pénzt, akkor kérj valaki mástól kölcsön, sürgősen keress egy hosszú távú munkát, és költözz el. És tartsd be amit mondtál.

2020. jan. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Kölcsön kértél tőle, vagy kértél? Szerintem nem mindegy

Addig " kötelesek" eltartani a szüleid amig tanulsz

Onnantól kezdve kereshetsz munkát, kereshetsz pénzt

Miért kéne támogatniuk anyagilag? 18 elmúltál és nem tanulsz már

Ha kölcsönkérsz akkor az más kérdés, ha olyan a helyzet akkor egy barátombak is adnék kölcsön nemhogy a gyerekemnek

2020. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!