Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan valljam be a szüleimnek?

Hogyan valljam be a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Szóval, a szüleim mindig adnak pénzt, hogy vegyek valami ebédet. Azonban volt egy koncert, amire nem engedték hogy elmenjek, de én azért is elmentem, mert nulla az önkontrolom. De nem volt annyi pénzem, így kiegészítettem egy húszassal apám tárcájából. Most viszont nincs semmi pénzem ebédre, így nem tudom mit csináljak. Ezt hogyan vallhatnám be? Vagy elmondjam egyáltalán?

2020. jan. 28. 19:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
98%
Kiegészítetted egy húszassal? Nálatok így mondják hogy loptál a szüleidtől?
2020. jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
77%

Mond nekik: anya apa buza vagyok

Anya apa: ne.

Mond nekik: viccőtem csak egy húszast vettem ki apa tárcájából

Anya apa: jól akkor

2020. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Éhezz legalább tanulsz belőle
2020. jan. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Szépen fogalmazod meg, hogy loptál...
2020. jan. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Igen, csak azt gondoltam, hogy ha leírom a lopás szót beleköt a gyk
2020. jan. 28. 20:12
 6/37 anonim ***** válasza:
70%
A húszas jelen esetben 20 Ft vagy 20000?
2020. jan. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
20000 Ft
2020. jan. 28. 20:17
 8/37 anonim ***** válasza:
91%
Fú azért az jó sok pénz...én nem leszek álszent, amikor elkezdtem cigizni 14 évesen, először az ebéd pénzt cigiztem el, aztán.tőlük nyúltama cigit, és mikor nem volt cigijük akkor el-el nyúltam pár száz forintokat...úgy havonta egyszer egyszer...de nem húszezret....az sem becsületes ha pár száz forint...de húsz ezer....az már egy olyan összeg amit egy szerényebb költségvetésü háztartás meg is érez...ha nem engedtek el annak gondolom anyagi oka is volt és ezt illene tiszteletben tartanod. Mégis csak ők dolgoznak meg a pénzért, amit aztán rád költenek...hadd döntsék el ők mi a prioritás. Szerintem két dolgot tehetsz: hallgatsz és hagyod hogy elvigye a dolgot a lelkiismereted és máskor nem csinálsz ilyet. A másik hogy az egyenes utat járod: mondd el "hibáztam mert elvettem a pénzt, pedig ti dolgoztatok érte ti döntitek el mire jut és hibáztam mert nem fogadtam szót és elmentem a koncertre. Jóvá tehetem e azzal hogy megígérem többé nem teszek ilyet és pl egy hónapig én nyírom a füvet" vagy ilyesmi
2020. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
95%

"egy hónapig én nyírom a füvet"

lol

januárban?

2020. jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
80%
Megérdemled a bübtetést és a bizalmukat is keresheted jó darabig. Egy koncert kedvéért ekkora összeget lopni, eleve lopni, eszméletlen hülyeség. Ha tárgyi dologra loptál volna, elvenném az adott dolgot tőled, így viszont addig nem kapnál kaja pénzt, míg az a huszas kitartott volna, másrészt még a lakáskulcsodat is elvenném, mert mi van, ha mást akarsz elvinni a következő koncert vagy lógás alkalmával? Az se érdekelne, hogy emiatt teljesen a családtól függsz majd, hogy beengedjenek. Hinni ezután biztos, hogy nehéz lesz neked, de inkább te mondd el, minthogy apád napokig keresse és te meg pislogsz, aztán úgyis kiderül és még a hazugság miatt is csalódjon benned.
2020. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!