Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a francot csináljak már...

Mi a francot csináljak már anyámmal, hogy ne takarítson folyton? 18/f

Figyelt kérdés

Válás óta, azaz kb 13 éve nagyiéknál lakunk egy nagy emeletes családi házban.


Nagyiékkal általában elvagyok, ők nem nagyon szólnak bele mikor hová megyek, mikor jövök... mindig azt mondják úgy rendezzem a dolgokat ahogy nekem jó, úgyis ha őket bármi éri (mivel idősek és elég betegesek is már) enyém a ház.


Anyu általában heti 3-4 napot az élettársánál van, de ha itthon van akkor folyton takarít. Nagyiék is mondták már neki hogy minek 2-3 naponta végig porszívózni az egész házat, letörölni a port meg ilyenek.


Én ezért már rohadt sokat veszekedtem vele, mondtam hogy nem érdekel mit csinál az egész házban, az én szobámat hagyja békén. Takarítok én ott magamnak, nem kell neki folyton ott rakodni.


Volt hogy itt volt az ex barátnőm, fent voltunk a szobámban, ő berontott és elkezdett a fiókjaimban rakodni, meg mondta hogy ne legyen a laptop töltő meg mobil töltő meg stb kint, ha nem használom tegyem fiókba stb stb... Szerintem meg nagyiék szerint is rend van a szobámban, igyekszek rendet tartani magam körül.

Volt hogy rá ordítottam hogy menjél már ki, egyszerűen idegbajt tudnák tőle néha kapni.


Nagyival meg vagyok egyezve, hogy ő intézi a mosást hétvégente, szombat reggel ki teszem a szennyest és kész. Ha netán elfelejtem vagy nem vagyok itthon akkor bemegy a szobámba és kiviszi, de esze ágában sincs ott rakodni a cuccaimmal vagy bármit átrendezni (elvégre én se járok az ő szobájukba rakodni meg ilyenek...)


Arra is gondoltam, hogy ha nem leszek otthon zárni fogom a szobám ajtaját, elegem van már hogy mindent átrendez meg elpakol nekem.

Szerintetek mégis mit lehetne csinálni?



2020. febr. 1. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Zárod az ajtódat
2020. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonymousreview60 ***** válasza:
80%
Anyád így kompenzál magának és a szüleinek azért, hogy nincs jelen az életetekben. Meg kell mondanotok neki, hogy erre így semmi szükség.
2020. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%

Csodálom, hogy főzni nem főz.

Az idősebb nőknek két mániája van, hogy nőnek és anyának érezzék magukat: a takarítás és a főzés.

Ha bármelyiket elveszed tőlük, szó szerint megőrülnek!

2020. febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Te biztos vagy abban, hogy te örökölsz majd nagyszüleid után? Ha nem íratják rád életükben, anyud kapja, te csak utána.

Zárd az ajtódat, ezt beszéld meg a nagyszülőkkel, akkor nem megy be anyud takarítani.

2020. febr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
A ház nem a "tiéd"...kicsit nagy az arcod, bár ez megszokott. Esetleg arra nem gondoltál, hogy te is takaríts?
2020. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mint mondtam én takarítok kb két hetente, nekem az untig elég....

Azt meg hogy enyém lesz a ház a nagyiék mondták, nem én találtam ki

2020. febr. 1. 11:37
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a nagyiék mondták, nem jelent semmit. Először a gyerek örököl, halála esetén az unoka, van öröklési sor.

Szerintem azt a nagyiék is úgy gondolták, hogy majd, majd, amikor már te leszel nagypapa-korú.

2020. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%
Pedig igaza van a lenullázottnak. K-rva gáz, ahogyan egyes kölyök gondolkodnak az anyjukról és már a markukat tartanák az örökségért. Hányinger.
2020. febr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

"Az idősebb nőknek két mániája van, hogy nőnek és anyának érezzék magukat: a takarítás és a főzés.


Ha bármelyiket elveszed tőlük, szó szerint megőrülnek!" Ja de ha mondjuk karácsonykor sima szendvicset rakna a család elé szerencsétlen anya, akkor mindenki kiborulna.

2020. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerintem félre értetek, én pont lesz@r0m magasról az örökséget, nem érdekel kié lesz a ház, anyué is lehet ő úgysem lesz itt sokat.
2020. febr. 1. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!