Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyesen érzem azt, hogy ha...

Helyesen érzem azt, hogy ha tovább lépek akkor cserben hagyom őket, és hálátlan leszek?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt. Én egyetemre járok még, neki fix munkahelye van. 2 éve együtt élünk a családommal (nagyszüleim, anyukám, nagybátyám) de az utóbbi fél, háromnegyed évben úgy érzem kezdek besokalni. Nehéz egy szobában el férni két embernek, illetve soha nem vagyunk kettesben, egyedül meg egyikünk sincs soha. (én idejét sem tudom már, mikor tudtam magam lenni)

Mindent megtettek értem egész életemben, apukám itt hagyott minket elég korán, szóval ők támogattak anyagilag mindig. Hálás vagyok nekik, de úgy döntöttem, szeretnék elkoltozni a párommal albérletbe, abba a városba ahol ő dolgozik, és ahol nekem az egyetem is van. Ezt nagyon nem vették jó néven. Mamám teljesen kiakadt, elbatortalanit, hogy úgyse fog menni, illetve hogy biztos nem fog támogatni. Anyukám meg fél hogy egyedül marad, amit megertek, mert nem volt kapcsolata több tíz éve, és egyke vagyok. De közben mégis ott van bennem a belső hang, hogy szeretnék onallosodni.

Nincsenek nagy anyagi gondjaink, párommal adunk a rezsibe, mindent mi fizetünk magunknak. Viszont anyukamek többször kértek paromtol pénzt( több százezret) amit ne adtak vissza, illetve ha szóba hozzuk mi vagyunk a rosszak. Kölcsönt szerették volna párommal felvetetni, de én teljesen elutasitottam. (több millió forintról volt szó)Ezért megorroltak ránk egy kicsit. Eltavolodtunk egymástól az utóbbi időben, főleg mióta megtudtak hogy apukám támogatja hogy külön költözzunk. (lelkileg és anyagilag is)

Nagyon jól esne ha batoritananak, mert eszembe sincs örökké itt hagyni őket. Mamám sokszor fenyeget azzal, hogy ő a vonat alá veti magát.. Mert nekem nem jó ami itthon van, és el megyek.. Nagyon nehéz ezen túl tennem magam lelkileg,mert még jó tudom ez toxikus és nem kellene foglalkoznom ennyire vele, hiába próbálom meg beszélni vele, újra és újra ez van. Egy részről úgy érzem helyes amit tenni akarok, másreszrol egy hálátlan gyereknek érzem magam. Szerintetek hogyan lehetne az ellentétek elsimitani? Illetve mi lenne az a lépés ami a legjobb lenne, és a legkevesebb sebzést okozná mindenkinek?


2020. febr. 4. 03:02
1 2
 1/13 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

Nincs egyedülléted, ami még kettesben élve is kell néha. Nem tudsz sikítva elélvezni. A milliós kölcsönnel is sakkban lennétek tartva. Ez nem oké, emiatt is - és párkapcsolat/házasság megalapozás miatt is - jogosan érzed, hogy költöznöd kell.

A nagymamád érzelmileg zsarol. Francot fog a vonat alá menni. Dédunokát akar majd. Anyukád az ismeretlentől (Én - gyerek + kicsodaférfi = ?!?!) fél. Majd Tinderezik. Te is segíthetsz neki. A nagybátyád nem számít.

Édesapád vagy a költözéstámogatással akar magához kötni egy kicsit, egyfajta revansként anyukádon vagy egy picit törleszteni akar neked a válás miatt és mert tudja, hogy menni kell már ilyen korban. Mindegy melyik, használd ki!

"Illetve mi lenne az a lépés ami a legjobb lenne, és a legkevesebb sebzést okozná mindenkinek?" Ez elvileg ugyanaz, mint a sebtapasz. Lehúzhatod vagy letépheted. Az előbbi kevésbé fáj. Ha tudsz, akkor fokozatosan is átköltözhetsz a pároddal a közös kéglibe 3-6 hónap alatt. Én mégsem ezt javaslom, hanem amikor elköltöztél, akkor el vagy költözve. Hamarabb alakul ki a szüleidéknek is az új napi ritmus. Kezdetben fájni fog nekik, de ezen nem szabad rágódnod. Aki gyereket vállalt, az azt is vállalta, hogy a gyerek kirepül. Ennek feldolgozása nem a te dolgod, még ha néha megöleled is anyukád emiatt is.

2020. febr. 4. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonymousreview60 ***** válasza:
31%
Lemaradt: Nem érzed helyesen.
2020. febr. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd, hogy sakkban tartsanak, hanem meneküljetek! Az érzelmi zsarolás mindig kamu! Nem lennél hálátlan, csak a saját életed szeretnéd élni. Kérdezd meg a mamádat, hogy őt is zsarolták-e a rokonok, mikor külön életet akart kezdeni!
2020. febr. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetertek az elsovel.


Nincs jo megoldas ... Es nyugi majd megbekelnek.

Az elkoltozes utan fektess le szabalyokat

Pl h csak akkor johetnek ha elsore szolnak. Ti havi max 2 hetvegen mentek latogatoba.

Vagy ami nektek rendben van 🙂


Sok sikert es ne erezd magad rosszul

2020. febr. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetes dolog,hogy önállósodni akarsz. A gyerek felnő és kirepül, ez az élet termeszetes rendje. Ne hagyd magad eltántorítani. Nagyon jól tetted, hogy nem hagytad, hogy milliós kölcsönt vegyenek fel a párod nevére. Állj a sarkadra, mert kihasználnak. Nem természetes, hogy anya többszázezret kér kölcsön a gyerekétől és meg se fordul a fejében, hogy visszaadja.

A jó anyukák segítik a gyereküket, nem hátráltatják. Mind önállósodásban, mind anyagilag. Itt meg már érzelmileg és anyagilag is elkezdett anyukád rád támaszkodni. Ez nem helyén való, nem normális. Le kell válnod, ez egyértelmű. Ne hagyd magad. Nyugi, Mamád srm fogja a vonat elé vetni magát, ez tipikus érzelmi zsarolás. De te ne engedj neki. Legfeljebb ne hangoztasd otthon, mire készülsz, csak tedd meg. Ha nem beszélsz róla, kevesebb lesz a vita. Tarts ki az elhatározásod mellett. Sok sikert!

2020. febr. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy rosszul érezd magad! A gyerekek felnőnek és el kell őket engedni, akármilyen nehéz. Egyébként ez az egyetlen mód arra, hogy felnőttként normális kapcsolatban maradhassunk.

Kérdezd meg anyukádat, tényleg azt szeretné-e, hogy negyven évesen is ott éldegélj a kisszobában. És hogyan képzeli az életedet, 50-60 év múlva? Ki marad neked, ha ők meghaltak? Mert tartós kapcsolatod nem lesz, ha ezt az életmódot folytatod.

Egyetemre jársz, igaziból az lenne a normális, ha ott kollégiumba költöznél, és kialakítanád a saját, önálló felnőtt életedet. Ha összköltöztök a fiúval, legalább a fejedben legyen egy B terv arra az esetre, ha ez a kapcsolat mégsem lesz sikeres. Két év "önállóság" után hazakullogni a sértődött családhoz nem lenne vidám dolog. De az se jó, ha azért maradsz benn egy haldokló kapcsolatban, mert önállóan nem tudnád fenntartani magadat.

És tényleg ne engedj az érzelmi zsarolásnak. Ha a nagymama a vonat elé ugrik, az az ő döntése lesz. Ha legközelebb előhozza, mondd, hogy azt nagyon sajnálnád, de legalább azt mondja meg, milyen virágból tetessetek majd koszorút a sírjára. Kölcsönt pedig véletlenül se vegyetek fel család számára. Beszélj erről a pároddal, ha neki volna rá hajlandósága. Se kezességet ne vállaljatok értük. Ez a biztos recept a kapcsolat megrontására, és a saját anyagi ellehetetlenítésetekre. Ha pedig készpénzben adnátok nagyobb összeget, arról papírt kell írni. Enélkül csak annyit szabad adni, amit ajándékba is odaadnál. Ha visszakapod, jó, ha nem, ne hiányozzon.

2020. febr. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le a családoddal(csak te, a párod ne legyen ott) és beszélj velük.

Magyarázd el, hogy felnőttél, igényed van arra, hogy kirepülj, onallosodj.

Nyugodtan legyél kemény és mondd el, hogy fejezzék be ezt a hülyeséget, hogy érzelmileg zsarolnak. Ha nem fejezik be, teljesen el fognak marni és kedved sem lesz látogatni őket. Persze ez is zsarolás, viszont igazad van.

A legtermeszetesebb, hogy az ember elkoltozik otthonról. Nagyon gáz, amit csinálnak.

A kölcsön adogatast meg fejezzetek be, egy forintot ne adjatok kölcsön, ha többször is bizonyítottak, hogy szarnak rátok és nem adják vissza. Nyugodtan mondj nemet és nyugodtan éld a saját életed.

2020. febr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Neked van kerested?
2020. febr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, illetve a támogatást. Újabb loketet kaptam ahhoz, hogy valóban belevagjak / belevagjunk. Tudom, hogy ezt a lépést meg kell tenni, és abba azi irányba húzok hogy inkább egyből és tartósan, nem pedig hónapokra húzva majd költözést.


Fix munkahelyem az egyetem mellett nincs, államilag finanszírozott nappali tagozaton vagyok, a bevételem diakmunka, illetve az egyetem felől szociális támogatás + tanulmányi ösztöndíj.

2020. febr. 4. 10:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Mielőbb költözzetek el. Ez a fenyegetőzés mindennek a teteje. Nagyon jól tetted, hogy a kölcsön felvételébe nem mentél bele.
2020. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!