Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban én vagyok ezért a...

Valóban én vagyok ezért a rossz testvér és a hálátlan gyerek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és van egy 2,5 éves öcsém. Az estére beteg lett, szegény egész este hányt. Most sincs sokkal jobban nyilván. Anyuék megkértek, hogy vigyázzak rá addig, amíg elmennék boltba. Én pedig megmondtam hogy ezt őszintén most nem igazán szeretném. Elmegyek én szívesen boltba inkább valamelyikőjükkel, de nem szeretnék egyedül itthon maradni az öcsémmel. Szeretem és tényleg sajnálom hogy beteg, de semmi kedvem ellátni egy beteg kisgyereket. Ezen természetesen kikadtak, hogy de hát a testvére vagyok, ez lenne a minimum. (egyébként emetofóbiám van, ami azt jelenti, hogy pánikszerűen félek a hányástól. Igyekszem nagyon leküzdeni és elnyomni magamban, de már 7 éve tart kb ez az egész, nem újdonság nekik. Szerintem ennek fényében pláne nem olyan szép dolog ezért megsértődni rám)

Tényleg én vagyok a szar, hálátlan gyerek? Általában igyekszem az ő szemszögükből is nézni a dolgot, de most nagyon nem értek velük egyet. Vagy tényleg az lenne a normális ha én vigyáznék rá abban a kb 3 órában?



2020. jan. 25. 10:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy, a szüleid érdekesek. Miért kell boltba ketten menni?? Eltévedne az egyik egyedül? Nem te szülted a tesódat, nem te akartad. Vigyázzanak ő rá. Nekem nincs testvérem, de utálom, nem tudom elviselni a gyerekeket.
2020. jan. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem jogos. 3 ora..tehat nagybevasarlasrol vam szo, amit nem biznanak rad.

Te pedig kibirhattad volna azt a 3 orat a kistesoval! Milyen fobia te? Ez csak magadnak bemagyarazott hulyeseg!

2020. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is van gyerekem, de biztos nem akkor tartanék nagybevásárlást amikor ilyen beteg. Elég fura szüleid vannak.
2020. jan. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
14%

Ha HÁROM!!!! óra, akkor az nem az "elmentem a boltba" kategória, hanem a HETI NAGYBEVÁSÁRLÁS!!!

Az nem olyan, hogy te meg tudnád oldani, mivel nem valószínü, hogy van kellö tapasztalatod a háztartásvezetésben, emellett ilyen esetben nem két szatyorban hazahozható mennyiségekröl van szó általában.


Szóval szerintem elvárható lett volna töled, hogy addig te maradj a testvéreddel.

2020. jan. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
23%

"Nekem is van gyerekem, de biztos nem akkor tartanék nagybevásárlást amikor ilyen beteg. "


És a jövö héten nem esztek semmit?

2020. jan. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy ha tudnátok szöveget értelmezni, nem arról van szó, hogy a kérdező egyedül akar nagybevásárolni. A szülők ketten akarnam menni, és azt mondta hogy valamelyikük helyett menne az egyik szülőjével.
2020. jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%

Atestvéredért voltakélpen semmilyen kötelességed sincs, mert nem te akartad hogy legyen. Gondoskodjon mindenki a saját gyerekéről. Nem úgy működik az élet, hogy szülök egy gyereket, meg ha majd nagy lesz akkor mégegyet, mert a nagy már tud a kicsiről gondoskodni. Gondolom mikor te voltál beteg kiskorodban, akkor megtudták oldani az ilyesiket ketten is, nem kellett rásózzanak egy harmadik személyre.


A szüleid meg jó kényelmesek, hogy ketten kellenek egy nagybevásárláshoz. Apám ha kell egyedül is elintézi, úgy hogy még autónk sincs, s várostól 16 km-re lakunk. Meg miért kell pont akkor elmenni otthonról, mikor az egyik gyerek beteg? Hogy a másik is hánnya össze magát mire hazaérnek?

2020. jan. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
*A testvéredért voltaképpen (elírtam...)
2020. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
16%
Ez az a kérdés, amikor az összes válaszolónak, a Kérdezőnek, de a szüleinek is nagyjából egyenlő arányban igazuk van.
2020. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

" HETI NAGYBEVÁSÁRLÁS!!!


Az nem olyan, hogy te meg tudnád oldani, mivel nem valószínü, hogy van kellö tapasztalatod a háztartásvezetésben"


Anyuka azért tud írni, (és összeszedetten gondolkozni), apuka meg olvasni, gondolom. Anya ír egy bevásárló listát, férj pedig megveszi az ott felsorolt dolgokat. (Mi iker gyerekek mellett kb. 2 évig így csináltuk mindig, mivel nem volt segítség gyerekvigyázásban.)

2020. jan. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!