Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem beteges, hogy...

Csak szerintem beteges, hogy 32 éves létemre most irányítani akarnak a szüleim?

Figyelt kérdés

2 éve szerencsére sikerült elköltöznöm otthonról egy saját házba. De úgy néz ki ez sem elég ahhoz , hogy leakadjanak rólam a szüleim. Napokba is eljöttek hozzám, hogy ők nyár végén utaznak ki szüleikhez külföldre és már megígérték , hogy én is ott leszek. Mikor közöltem a kedves anyámmal , hogy ez nem így megy, mert nekem van családom munkám akkor egyből leugatott, hogy milyen szívtelen vagyok meg, hogy a nagymama már eleve nagyon idős lehet hogy most még utoljára láthatna stb...


Pedig ezerszer mondtam, hogy a nevemben senkinek ne ígérjen semmit. Egyrészt a jelenlegi munkám nem olyan hogy hetekre csak úgy elutazhatok bárhova. Másodszor pedig nevelnem kell a kislányunkat. Páromat meg nem hagyom magára mert az okos anyám kitalált valamit.


Tudnátok valami tanácsot adni, miként tudnám a tudomásukra adni , hogy van saját életem, és nem egyből az van amit ők finganak. 2 éve ez volt ez egyik fő ok ami motivált , hogy minél távolabb költözzek tőlük. Ez az állandó irányítás parancsolgatás már az őrületbe kergetett.


2020. febr. 4. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Kellő humorral kell kezelni az élet dolgait.
2020. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

"Van saját életem, nem egyből az van, amit ti fingotok."

Ez szerintem kellően kifejezi, amit mondani akarsz :)

Hozzátéve, hogy NEM, mész velük sehova, és különösen a családod nélkül nem.

2020. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
"van családom munkám", "van saját életem" És ennyi. Édesanyád köteles(!) téged egy másik, külön akarattal, érdekekkel bíró felnőtt emberként kezelni, aki lehet, hogy el tud menni, lehet, hogy nem, velük.
2020. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
62%
Tényleg léteznek ennyire savanyú emberek?
2020. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Attól még, hogy van családod, a szüleid és a nagyszüleid is családtagok, csak nem lemenőid, hanem felmenőid.

Ha annyira idős a nagymama, én elmennék hozzá.

De nem azért mert a szüleim megígérték, hanem mert én szeretném még látni az életben, ha jó volt a kapcsolatunk.

Mellesleg nekem teljesen mindegy, hogy férj/feleség/gyerek/szülő/testvér ígérget, azt a nevemben ne tegye, minimum kérdezzen meg előtte!

2020. febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ennél betegesebb, hogy a feleségem beígérte a sógornőmnek, hogy majd én felvágok és bepakolok neki 30q fát valamelyik hétvégén.
2020. febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
A beteges jelző nálam egészen más kategória. Ezt még bőven meg tudnátok beszélni egymás között értelmesen is.
2020. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, alapvetően jól csinálod. Majd a sokadik pofára esés után rájönnek, hogy a nevedben nem kéne ígérni, mert a múltkor, meg azelőtt, meg azelőtt sem tetted meg (nagyon helyesen).

Ha időtök és az anyagiak engedik, egy MÁSIK időpontban a SAJÁT családoddal esetleg utazz ki a nagyszüleidhez. Így a nagyszülők érezhetik, hogy nem velük van bajod.

2020. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Hát mondhatjuk, hogy ez van, ha 30 évesen szakadsz el otthonról, nehéz nekik megszokni.
2020. febr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hisztizni kell, csak szimplán leszarni amit mondanak és a magad feje után menni.
2020. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!