Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, ha anyukám az...

Imjustcurious kérdése:

Az normális, ha anyukám az üzeneteimet olvashatja titokban? 16 éves vagyok és úgy érzem hogy azért ennyi magánszféra nekem is jár.

Figyelt kérdés
2018. okt. 10. 20:29
1 2
 1/19 anonim válasza:
91%
Kódold le.
2018. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
93%

Nem, semmilyen korban nem normális véleményem szerint, mindenkit megillet a magánszféra.


Miért nem kódolod le a telefonod / laptopod / számítógéped, hogy ne olvassa el őket?

2018. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
16 évesen nem normális,amugy se,kumonikácio hiánya ez a rossz szülő bizonyitványa. Külföldön ez büncselekmény,de itthon a 30 as gyerek levelét is felbontja anyuka..
2018. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
12%
Normális, még két évig az lesz. Lévén az ő felelősége ha te ostobaságot teszel, mivel te kiskorú vagy. Majd ha nem az övé lesz, azt csinálsz amit akarsz, de addig bármikor belenézhet bármibe, mert vásárra viszi a bőrét miattad.
2018. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%
Belenézhet max a gyerek jol fog utána hazudni titkolozni kezd es akkor lesz majd baj h anyuka későn tud észbe kapni,ha baj van és 18 évesen lelép a gyereke.. Persze belenéznek de meg nem kérdezné az anyák 80 % a gyerekét szoban h miért rossz kedvu szomoru stb.. Ha nők fele annyi időt töltenének mozaikkal pasizással divatozással,önös szarságokkal,egész napos én idővel,nem lenne ennyi elhanyagolt gyerek.
2018. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Az csalás, mert eszerint nem tudja látni rajtad, hogy "mi is a helyzet".

Ne engedd neki, hogy olvassa, és lássuk, hogy reagál rá. Azaz pl. szóvá teszi-e, hogy nem fér hozzájuk, vagy netán kérdezni fogja a dolgokat helyette inkább, minthogy megpróbáljon új utat keresni az üzenetekhez... érdekes dolog ez...

A telófat valahogy védd, akár mintával, akár jelszóval, ujjlenyomat ha lehet... vagy legalábbis változtatsd meg olyanra, amit nem ismer.

Gépnél, ha közös, pl. ne mentsd a jelszavakat böngészőben és mindig jelentkezz is ki, ha elmész.

Ha nem, akkor op. rendszertől függően állíts be jelszót.


Védd a személyes adatait, még ha a szüleid is szerintem.

2018. okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Inkább az a kérdés, hogy miért tudja egyáltalán olvasni?
2018. okt. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

Nem.

Anno, az én gyerekemnek már 8 évesen volt Facebookja- külföldre költöztünk, így tartotta a kapcsolatot barátokkal, a családdal. Együtt regisztraltunk, tudtam a jelszavát, megbeszéltük hogy mik a szabályok és mondtam, hogy időnként látni szeretném ah üzeneteit. Soha de soha nem néztem mezőket nélküle. Mindig együtt ültünk a gép elé és konkrétan 99%ban csak azt néztem, ki küldött neki üzenetet. Az üzenetét magát csak akkor néztem meg, ha ismeretlentől jött. Ma már 16 éves ő is, ugyanez a rendszer, csak jóval ritkábban -- idén egyszer néztünk rá közösen. De egyedül, a tudta, engedélye nélkül sosem néznem meg ah uzeneteit

2018. okt. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%

Igen normális.

Nem azért teszi mert ki akar beled bas zni. Aért teszi mert szeret, félt, aggódik érted.

Felelőséggel tartozik érted, nem akarja hogy olyan hülyeséget csinálj ami visszafordíthatatlan.


Pont ilyen korban szokta az ember úgy elkurni az életetét hogy soha többé nem tudja korrigálni.


Majd ha önálló, felelősséget vállaló, kötelességtudatos felnőtt ember leszel akkor nem fogja.

Egyébként ha nem tetszik akkor költözz el, dolgozz, bérelj lakást, tartsd el magad.

2018. okt. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó!


A baj azzal van, hogy titokban teszi. Nalhhnk sosem volt ebből probléma. A gyerekem már 8 évesen is értette, hogy nem árra vagyok kíváncsi, hogy miről -beszélget a barátnőivel, hanem arra, hogy van e valaki, aki a rosszba vinné, vagy valami elmebeteg állat, aki fax fotókat küldözget. Nem gondolnam, hogy a kérdezőnek problematf jelentene, ha leülne ah anyjával, megnyitna a messengert és megmutatná neki, kikkel beszélget. A 16 éves Kovács Pisti a szomszédból nyilván nem érdekli, ellenben a 40es gengszter kinézetű profilkeppel rendelkező külföldi nevű hapsi már igen.

2018. okt. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!