Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy barátom van ha nem engedik?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon ellene van,hogy legyen barátom apukàm kevésbé de ő se nagyon örülne neki.Valamilyen szempontból igazuk van,mert fiatal vagyok és még lenne időm ahhoz,hogy legyen egy barátom,de szerelmes vagyok.

Múltkori esetet írnám még le:Telefonáltam a barátommal,anyukám bent volt a szobámba(nem tudta kivel beszélek)közben én elköszöntem és mondtam neki,hogy puszi.Erre anyukám elkezdett velem ordítani,hogy úgy merjen meglátni valakivel csókolózni vagy sétálni,hogy kiveri a fogam.Ezek után már nem is nagyon merek neki mondani dolgokat.Pedig én csak szeretnék őszinte lenni vele.

(A barátommal 2 hete vagyunk együtt)

16/L


2020. febr. 5. 07:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Vagy félt, vagy mert lehet neki a te korodban volt csalódása. Igazából rá kéne kérdezni. A szex részről biztosítani kell, hogy még nem akarsz, de tudod, hogy a védekezés (gumi) a legfontosabb. Kérdezd meg, hogy ő milyen volt 16 évesen, hogy fiúzott. Na erről nem mindenki mesél szívesen. Van pár korodbeli ismerősöm, sokszor 2 hetente, havonta cserélődnek a párjaik, van aki szexel is, de a többség még nem (az ismerőseimnek).
2020. febr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Én nem mondanám el. Baromira nem normális, amit csinálnak.

Mi az, hogy kiveri a fogaid? Nem érdemlik meg, hogy őszinte legyél velük.

Az én szüleim is feltettek, amikor 16 évesen barátom lett. Ez teljesen természetes.

De erőszakkal fenyegetni és beteges módon tiltani nem az.

2020. febr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

16 évesen mind egy barátra mind a sexre érett vagy. Ami nem azt jelenti, hogy mindenképpen kell, hogy legyen barátod vagy sex de testileg és agyilag is érett vagy már rá.


Anyukáddal nem tudsz mit tenni. Abban biztos lehetsz, hogy ez csak rosszabb lesz. Szerintem már most gondolkodj el, hogy ha nagykoru leszel hogyan tovább az élteddel, mert anyád még 25 évesen is rajtad fog ülni.


Èn mint anya nagyon fontosnak találom, hogy lányaimmal beszéljek a fiukról velük. Az enyémek még kisiskolások, de már most szóba jön kibe szerelemesek, vagy abarátaik kibe szerelmesek. Èn ezt totál jónak találom, hogy elmondják.

2020. febr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon gáz. És ilyen emberek vállalnak gyereket. Ne mondd el nekik szerintem sem, egyelőre legalábbis biztos ne.
2020. febr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonymousreview60 ***** válasza:
76%

16 évesen a barátra is, a szexre is érett vagy. Ezt meg lehet, meg kell tudni úgy oldani, hogy ne menjen a tanulás rovására.

Képezd ki magadat fogamzásgátlásból, védekezz! Keress egy bizalmast, lehetőleg idősebb nőt, akihez fordulhatsz, de tapogasd ki, hogy megbízhatsz-e benne!

Lehet, hogy a szüleid féltenek, de mindkettő korlátozott, korszerűtlen, anyád agresszív bunkó is. A hozzáállásuk a neveltetésükből vagy fiatalabbkori kudarcukból (pl. egyszer nem védekezett, aztán abortusz lett) ered. Neked tud lenni több eszed, mint nekik.

A szüleiddel erről csak 18 éves korod után beszélj vagy ha lebuksz, mert megértésre, tanácsra nem érdemes számítani tőlük. Védekezzetek, ne várj heteket, ha esetleg kimarad a menstruáció, és nem lesz gond!

2020. febr. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát én se mondanám el. Középkorú vagyok és van egy lányom, szóval nem tizenéves bűntárs vagyok, aki bujtogat...


Viszont nekem is ilyesmi szüleim voltak. Annyit értek el vele, hogy nem is ismertek és úgy megtanultam hazudni, mintha könyvből olvastam volna. Ha lebuktam, a következményekből annyit szűrtem le, hogy jobban kell hazudnom legközelebb. Az ilyen nem is ebben a korban kezdődik, hanem már jóval előbb. Pl. én már 10-11 évesen leszoktam a hangosan tanulásról, mert akkor anyám mindig meghallotta, hogy mit és mennyit kell tanulnom és folyton felkérdezte a leckét. Ezért inkább leszoktam róla, hogy ne hallja meg és békén hagyjon (amúgy kitűnő tanuló voltam). A hazudozós gyereket sokszor a szülők termelik ki és már nagyon korán lerakják az alapot az ilyen kapcsolathoz... Pár ilyen emlékem van még 8-9 éves koromból is, hogy mik voltak, és persze ők mindig jót akartak. Nekik persze fel se tűnt nyilván és hülyének is néznének, úgy lennének vele, hogy akkor kezdődött a baj, mikor tizenéves lettem és biztos a fiúk meg a barátok. Holott a fenét..


És a gyerek, mint te is, folyton érzi, hogy szeretné elmondani, el kéne mondani, de ha megteszi, csak rosszul jár és csalódik. Szörnyű. Nekem a szülőségnél csak egy célom van. Ne ilyen anyja legyek a lányomnak.


Vigyázz magadra! És menj továbbtanulni minél messzebb!

2020. febr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád ilyen, akkor simán csak ne mondj neki semmit.
2020. febr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen anya mondja azt a gyerekének, hogy kiverem a fogad?

Én amúgy nagyon féltem 16évesen elmondani, hogy el szeretnék menni randizni xy helyre.( másik országba, játékban ismertem meg és akkor màr jó pár hónapja beszèltünk). Valójában tök jól fogadtàk. És azóta 2éve együtt vagyunk. Anyukám is 16 évesen ismerte meg apukám. Szóval ha nem is engedik ne hagyd nekik, hogy szétszedjenek. Lehet h ő a nagy Ő :) (hacsak nem egy 45éves pedofil, vagy drogos)

2020. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ja csak a kérdésre nem vàlaszoltam xD

Mondjuk szólsz h átjönne a barátod ebédre, h bemutatkozzon.

Vagy átjön filmezni, tanulni vagy bàrmi ilyesmi.

Ha ott a srác csak nem rendeznek jelenetet, lehet megkedvelik.

2020. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy kiveri a fogaidat??? Semmit se mondanék neki.
2020. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!