Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy barátom van ha nem engedik?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon ellene van,hogy legyen barátom apukàm kevésbé de ő se nagyon örülne neki.Valamilyen szempontból igazuk van,mert fiatal vagyok és még lenne időm ahhoz,hogy legyen egy barátom,de szerelmes vagyok.

Múltkori esetet írnám még le:Telefonáltam a barátommal,anyukám bent volt a szobámba(nem tudta kivel beszélek)közben én elköszöntem és mondtam neki,hogy puszi.Erre anyukám elkezdett velem ordítani,hogy úgy merjen meglátni valakivel csókolózni vagy sétálni,hogy kiveri a fogam.Ezek után már nem is nagyon merek neki mondani dolgokat.Pedig én csak szeretnék őszinte lenni vele.

(A barátommal 2 hete vagyunk együtt)

16/L


2020. febr. 5. 07:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért baj, ha barátod van. Én ilyen esetben nem hiszem, hogy elmondanám. Mondd azt, hogy egy barátod. Nem kell elmondani, hogy a szerelmed. Nem hiszem, hogy a szüleid megértenék.
2020. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Anya vagyok én is, de milyen hozzáállás ez?Aztán csodálkozik ha hazudik a gyereke.....Ahelyett már ebben a korban egy normális anya elbeszélget a lányával a védekezés fontosságáról, ha van pasi ha nincs.Egy anya kell legyen a lányának a legfőbb bizalmasa is .
2020. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
97%
Meow ez egy tök jó hozzáállás, csak az vele a baj, hogy ha tényleg ennyire gázok a szülei, akkor azzal, ha "mit szólnátok, ha átjönne ebédre a barátom?" csak azt érné el, hogy ha valójában nem is verik ki a fogát, a minimum az, hogy innentől kezdve mindent meg fognak tenni, hogy ne találkozhassanak, mert ők nem engedték meg és nem is fogják.
2020. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a barátnőimtől is szoktam "puszi"-val elköszönni.


Anyukád nagyon durva.


Pároddal nem tudod megbeszélni, hogy legyen egy "fedőneve" a telefonbeszélgetés alatt? Valami lánynév - Anna, Dóri, ami tetszik.


Tartsd titokban a kapcsolatot, az ilyen típusú emberrel nem lehet normálisan beszélni...

2020. febr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

,,Valamilyen szempontból igazuk van,mert fiatal vagyok" - Még mindig jobb 16 évesen próbálgatni, hogy milyen csókolózni, mint 19 évesen... Ráadásul már jónyugodtan szexelhetnél is, elég nagy vagy már hozzá. 2 év múlva nagykorú leszel.


,,még lenne időm ahhoz,hogy legyen egy barátom,de szerelmes vagyok." - Nekem is van még időm meggazdagodni. El is tépem ezt a lottószelvényt... (remélem érted a párhuzamot)


16 évesen én úgy néztem a csókolózó párokat, hogy még ráérek találni valakit, meg hogy ezek a kapcsolatok úgyse tartanak sokáig. 2 héten belül 19 leszek, s kezdek azon gondolkodni, hogy vajon a ,,van még időm" meddig tart. Nem csak magán a kapcsolaton van a lényeg, hanem azon, hogy gőzöm sincs hogy kell csókolózni, vagy hogy hogy kell megölelni úgy egy fiút, hogy kényelmes legyen neki. (vagy túl erősen ölelek vagy túl gyengén).

Ha neked van alkalmad, hogy az ilyen dolgokat megtapasztald 16 évesen, milyen épeszű szülő akarna eltiltani?


,,Erre anyukám elkezdett velem ordítani,hogy úgy merjen meglátni valakivel csókolózni vagy sétálni,hogy kiveri a fogam." - Ezt inkább nem kommentálom, mert kitiltanak...



Nem mondod el neki s kész. Az ilyen szülő nem érdemli meg az őszinteséget.

2020. febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én nem mondanám el a helyedben. Felesleges ha ennyire ellenzi és csak viták keverednének belőle. Sajnos én is ilyen családban nőttem fel. 16 évesen mentem először bulizni és anyám a világ cirkuszt verte le. 20 éves vagyok, azóta is ha bárhova mennék vagy kitalálok valamit és elmondom neki cirkusz van. Ő ezt arra fogja, hogy félt én arra hogy ez egyszerűen csak nem normális. Ezzel csak azt érte el, hogy már semmit sem mondok el neki, és úgy megtanultam neki hazudni mint a vízfolyás. Nekem is mondott már ilyeneket, hogy kiveri a fogam meg hasonlók..:D Pedig sosem voltam rossz gyerek, jó tanuló voltam, ritkán jártam el bulizni a barátaimmal de mindig időben hazaértem, sosem voltam részeg, nem hurcolásztam haza idegen fiúkat, sőt igazából senkit, viszont a kapcsolatunk nagyon megromlott. Sajnos ez ilyen. Nem mondok már el neki semmit sem, ebből viszont megtanultam azt, hogy a saját gyerekemnek biztosan nem ilyen viselkedést fogok tanusítani. Legyetek együtt amennyit csak tudtok a barátoddal, hiszen szerelmesek vagytok, és ha anyukád cirkuszol valami miatt, csak engedd el a füled mellet, ne szólj vissza, ne feleselj, ez a legjobb megoldás a tapasztalataim szerint.
2020. febr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!