Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljesen ki vagyok borulva....

Teljesen ki vagyok borulva. Mit tehetek ebben a helyzetben? Nekem bármi befolyásom lehet?

Figyelt kérdés
Egyke gyerek vagyok, és együtt élnek a szüleim. Az anyukám egy kedves, megértő, elfogadó, végtelenül toleráns és megérő ember, nem mellesleg csodás anya. Apukám pedig aspergeres, figyelemzavaros, és leszarja a családi élet lényegét, ha és lusta is, csak azt csinálja meg ami neki fontos vagy jó! 20 éve együtt élnek és folyamatosan cserbenhagyja anyukámat, példék: anyukámnak mind a 2 keze be volt gipszelve, megígérte hogy segíteni fog és otthagyta úgy egyedül hogy neki dolgozni kell és egy 3. hónapos csecsemőjét van, akit alig tud a kiságyból kivenni; apróbb dolgok: égve hagyja a lámpát, nem dobja ki a szemetet...; anyukám mankózott és én pedig úgy szerveztem hozzánk egy 5 fős bulit hogy elvileg apa itt lesz, de nem volt, majd mikor hazajött lefeküdt és elaludt mert ő fáradt; anya 3 napja éjszaka jött haza Londonból és arra ért haza hogy anyu ágyában apa szennyesruhái vannak. Szóval mindent megígér és a 10002341 daraból kettőt megcsinál és ő akkor hős. Nálunk mindig rumli van mert anyuval nem tudunk itt ketten rendet tartani, az árral szemben úszni, ezért nem lehet vendéget hívni és ez szintén zavarja anyát, még sorolhatnám holnap estig de ennyi talán elég már. Anyu azt mondta ha ez nem javul 1 év múlva kimegy Spanyolországba ahol egyépként kész munkalehetőség várja csak igent kell mondani, és akkor nekem választanom kell hogy itthon apával, vagy feladok mindent (suli, barátok, szerelem) és kimegyek amyával. Vagy másik lehetőség hogy apukám elmegy albèrletbe lakni és minden héten vasárnapi ebédre átjön. Ma 5 órát veszekedtünk ezen egész este. Annyira rosszul lettem hogy felhívtam a barátom és holnap korán reggel átmegyek hozzá lehiggadni és valószínű hogy ott is alszom... de ez sem megoldás nyilvàn. Kétségbe vagyok esve kérlek segítsetek, mert én apukámat is nagyon szeretem ezen kívül!!! Én mit tudok tenni?

2020. febr. 8. 01:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Édesanyádnak kell megoldania, és nem neked.

A legkönnyebb kiszállni. és otthagyni téged a papáddal, hogy kínlódj vele te, ha ezt választod, hogy itthon maradsz.

Nem tudom, hogy a te diagnózisod-e, vagyorvos ez az "aspergeres", de ma már minden önző, jellemhibás emberre rányomják a bélyegzőt.


Ha apád nem változik, anyukádnak kell eldöntenie, hogy elválik, apád elköltözik, ti ketten maradtok a lakásban.


Az nem járja, hogy te számold fel az egész eddigi életedet,

mert anyukád nem akarja rendezni az övéket.


Attól meg ne tarts, hogy apádnak baja lesz, bármikor találkozhatsz vele, törődhetyz vele, hiszen nem tőled válik el.


A te éketed, sorsod a fontosabb, ezért rajtuk a felelősség.


Nem tisztességes a gyerek vállára pakolni a feldlősséget és minden terhet, mert k nem valók egymáshoz.

2020. febr. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Bocsánat az elütésekért, telefon klavit nehezebb kezelni.
2020. febr. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%
Szép kis kamusztori. Anyád Londonba járogat úgy, hogy mindkét keze be van gipszelve és a 3 hónapos csecsemőt otthagyja? Mert max. ennyit érteni az egészből. Meg hogy Spanyolországba menne.
2020. febr. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Ha apukád aspergeres, mit vártok? És te semmit nem tudsz tenni, anyukádnak kellett volna már rég megoldania!
2020. febr. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kedves 1es! Először is köszônôm a válaszod, szerintem alapból összeillenek, csak apu nem tud családban élni. Az asperget jó szakember diagnosztizálta, tényleg az! Anyukám pedig nem nekem akar rosszat csak nem lát más megoldást!
2020. febr. 8. 06:08
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves 3as! Azért kamu mert te nem érted? A mind a két keze be volt gipszelve egy 16 éves történet, és a 3 hónapos cscsemő én voltam.


Kedves 4es, lehet együtt élni egy aspergeressel csak meg kell tanulni.


Alapból ha “válnának” az nem lenne annyira bonyolult procedúra mert jogi úton nem kell, nem házasok

2020. febr. 8. 06:12
 7/18 anonim ***** válasza:
32%
Ha ennyire rózsás a helyzet, hogy összeillenek, meg nem tudom akkor meg mi a problémád?
2020. febr. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%
Anyád húsz év után jött rá hogy a férje szarik a fejére? Na ne etess....
2020. febr. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
Valóban rendkiuvul hihető történet. 20 év után lesz eleve anyádnak, de akkor se lép le, hanem majd vár meg egy évet. Aha.
2020. febr. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
11%

" Nálunk mindíg rumli van mert anyuval nem tudunk itt ketten rendet tartani " !

Hát szégyeljétek magatokat, te is meg anyád is. Apád helyében én is menekülnék ilyen trehány emberektől, de örökre.

2020. febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!