Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene tennem ilyen...

Mit kellene tennem ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval az a nagy helyzet adódott, hogy ugyebár idén fogok érettségizni. Jelenleg 12.-be járok egy gyengébb vidéki gimibe. A tanulmányi átlagom 9.-től kezdődőn 4.5-4.8 körül mozgott. A mostani félévim 4,72 lett. A problémám ezzel viszont az, hogy én nekem semmi kedvem egyetemre menni. Rosszul vagyok a tudattól, hogy még plusz 4 év ha nem több. Úgy érzem semmi kitartásom nem lenne hozzá és nincs is olyan szak ami érdekelne. Ígyis már hányok a gimitől is, elegem van már. Tanulni is csak azért tanulok, hogy itthon ne csesszenek le.

Anyám azonban a tegnapi napon ült le velem beszélgetni és megkérdezte, hogy meghoztam e a végső döntést, hogy melyik egyetemen folytatom a továbbtanulást. Én ekkor bejelentettem, hogy nem szeretnék továbbtanulni, semmi kedvem az egészhez, inkább bele szeretnék csöppenni a pénzkeresésbe. Anyám erre teljesen meghibbant és elkezdett üvöltözni, fogta a fejét, hogy miért nem adtak be inkább egy szakgimibe és legalább tanultam volna ki egy normális szakmát. Most pedig nem sokkal éjfél előtt bejelentették faterommal, hogy vagy nagyon sürgősen meghozok egy döntést arról, hogy mely egyetemet választom vagy elkezdek sürgősen keresni munkalehetőséget és magamnak megtermelni a száraz kenyérre valót, mert amint eldöntöm, hogy nem szándékozok tovább tanulni, ők onnantól nem hajlandóak tovább eltartani. Elzavarni nem zavarnak el, de innentől kezdve többet ők nem nyújtanak nekem. Tehát magamnak kell vásárolni enni, valamint be kell szállnom a víz, gáz és egyéb háztartási költségekbe.


Itt gondolkodok azóta, hogy mi legyen.. Választok egy egyetemet, nem lesz kitartásom ahhoz, hogy elvégezzem, tehát ugyanitt tartunk. Elmegyek melózni, minden pénzem elverem ételre, számlákra akkor soha az életben nem lesz lehetőségem elköltözni.

Ilyen esetben mit tehetnék? Legszívesebben elmennék kamionozni, hogy hónapokig ne legyek itthon, de 21 éves koromtól tudok csak nemzetközizni ráadásul finanszírozni továbbra sem tudnám emiatt.

Esetleg ha elmennék mégis egyetemre egy messzi városba, csak én ahelyett, hogy órákon legyek dolgoznék, hogy legyen pénzem C+E jogsira? Nem tudom mi lenne a legjobb...



2020. febr. 2. 03:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%

Figyi elmész egyetemre nem sikerült

Akkor keresel egy szakmát egy 6 hónapos OKJ ha ez se tetszik akkor érettségivel Tesco pénztáros vagy gyári munkás leszel

2020. febr. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Mármint ha nem jönne össze az egyetem még tudsz szakmát tanulni

Vagy tényleg mész dolgozni

2020. febr. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Kétségbe vannak esve, hogy lesz egy érettségid, de szakmád nem lesz, kétségbeesésükben találták ki ezt. Jót akarnak neked, sima érettségivel nem tudsz majd érvényesülni, a kétségbeesés ezért van. Illetve úgy gondolják: nem tudsz majd érvényesülni.
2020. febr. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
17%

Erettsegivel azert tobb dolgot lehet csinalni, mint gyarba meg Tescoba menni, oda jellemzoen minimum alapfoku vegzettseggel vesznek fel.

Egy rakas irodai melo van, ahova semmi nem kell, csak erettsegi. Ingatlanugynok is lehetsz erettsegivel, ott maximum jogsit kerhetnek pluszba, de azt sem mindenhol. Banki ugyintezos, call centeres allasok, sehova nem kell semmi extra, es utobbi helyeken elorelepesi lehetosegek is vannak, belso kepzesek, tehat nem ragadsz meg feltetlenul a kezdo fizetesnel. Diszpecser, recepcios, adminisztrator, stb, a lehetosegek szama kb vegtelen, nem tudom, mit paraznak ra a szuleid.

Az egyetem anyagi szempontbol akkor eri meg, ha olyan szakra mesz, amirol tudod, hogy a kesobbiekben jol fizeto munkat ad majd, de ezek tobbnyire nehezek es ugysem fogod elvegezni, ha tudod magadrol eleve, hogy halalosan nem erdekel.

A valosag meg az, hogy ez szimpla erettsegivel is talalsz (Budapesten, de gondolom az aranyok megmaradnak) netto 190-250-et fizeto allast, utana pedig rajtad mulik, mennyire vagy ertelmes, milyen kapcsolatokat alakitasz ki a munkahelyen, es akkor megkaphatsz jobb poziciokat is.

Ha kamionozni szeretnel es ennyire hajthatatlanok a szulok, en lehet bevallalnam az egyetem elso evet es azalatt leraknam a szukseges jogsikat, ha nemzetkozis nem is lehetsz azonnal, lehet kicsiben kezdeni, sima itthoni futarkent. Gondolom ahhoz meg gyakorlat kell, de azert 1-2 evet boven tulelsz magadtol is, masmilyen munkabol, eleg sokan megoldjak :D

2020. febr. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

A szüleid azért aggondak mert elég jól tanulsz. Most eleged van mert nincsen kilátásod, nem tudod mit is csináljál(ezzel szerintem a most érettségizök 80% így van).

Kilátástalan szakmát sem akarsz tanulni az egyetemen.


Kérdés mennyire beszéled a nyelveket.

Németország szakma tanít´asa, tovább képzése iszonyat jó.

Itt a fiatalok felvételeznek egy munkahelyre egy állásra, és beiskolázzák öket. ìgy pl 3 éve dolgozol +tanulsz és közben pénzt keresel.

EZ minden szakmunkától kezdve a felsö oktatásig így megy, kivéve az egyetemi szakok.


Ami most nagy baj lenne, ha tényleg semmit nem tanulsz, mert akkor szakma nélkül kevesebb a kilátasod mint egy fodrász szakmunkásnak.


Mennyire érdekelnek a számítógépek? Miért nem mész informatika irányába tovább?

2020. febr. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%
Menj el egyetemre. Új társaság...új életérzés....majd megszereted :) nem olyan ám mint a gimi :) aztán ha unod még mindig csinálhatsz bármit okjn. Nem mondon hogy egy jó szakmával nem lehet annyit keresni mint diplomával. De hidd el érdekesebb melót talász diplomával, és sokkal jobb munkahelyi körülményekkel. Az pedig nagyon nem mindegy hosszútávon.
2020. febr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem igazuk van! Az, hogy nem akarsz egyetemre menni, az nem akkora probléma, de nincs konkrét terved, hogy mivel szeretnél foglalkozni, na itt a baj.

Ha lenne terved, leültél volna veluk, hogy hello, én érettségi után elvégzem ezt az 1-2 éves okj vagy bármilyen képzést, mellette akár dolgozni is tudok és a későbbiekben ezzel, azzal szeretnék foglalkozni. Ennyi.

A kamionozás is ideig, óráig jó, utána mi lesz?


Érettségivel mehetsz majd call centerbe vagy a mekibe.


Ahhoz az ötlethez meg külön gratulálok, hogy elmész másik városba, ha jó esetben felvesznek államira, anyádék fizetik az albit, kolit, utazást, kaját, zsebpénzt, te meg a szemükbe hazudsz....

2020. febr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%
Miért, te hogy tervezted? Beállsz dolgozni, a szüleid meg tartsanak el továbbra is?
2020. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%

Ha tanulni nincs kitartásod, akkor honnan lesz a munkához? Mert az valóban monoton egy idő után, és nincs vége 4/5 év múlva. Sokkal egyszerűbb, könnyebb tanulni mint dolgozni.

Megírtál már otthon érettségi feladatsort? Milyen lett? Egy vidéken gyengének számító gimiben jó osztályzatokat elérni nem kunszt. Nézd meg, mennyit érsz el most, valószínűleg az egyetemek alján tudsz majd keresgélni.

Nem értem azt sem, mit gondoltál, ha felnőtteset játszol (elmész dolgozni), akkor nem felnőttként kellene viselkedned, és legalább a kaja költségekbe beszállni?

A szüleidnek teljesen igazuk van.

2020. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk ha lenne egy használható ötleted... Mégis hova mesz? Gyarba 3 muszakozni.... Ahham :D


Ha mondjuk elejuk allsz h tanulsz egy szakmát 1-2 evig... Kozben dolgozol... Es ha megis megjonne a kedved az egyetemre, akkor jelentkezel jovore.. Ha ezzel odaalltal volna tuti nem kapnak agybajt. De igy, h jajj nekem penz kell... Soook mert aaaannnyi tervem van... Es majd legyszi tartsatok így el... Hat en is kivernem a balhet🙄

2020. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!