Igaza van a szüleimnek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,nyáron leszek 19. Október óta van barátom. Hétköznap is találkozunk,de hétvégén mindig együtt vagyunk. Most érettsegizek. A nagymamám szeret beleszólni az életünkbe és állandóan mondja anyámnak miért enged el ide-oda. Nem tanulok és nem vesznek fel sehova. Pedig nem így van. Nem vagyok kitűnő,1-2 hármasom van,de az sem érettségi tárgyból. És szerinte nem fogok tudni leérettségizni és semmire nem fogom vinni az életben,ezzel az életmóddal. Nem értem miért mondja. Azt sem engedik,hogy kozmetikus és sminktetoválónak tanuljak pedig ez a szívem vágyam,így az óvónő képzőbe jelentkeztem. Nagyon rosszul esik,hogy nem támogatnak és nem hisznek bennem. Rengeteget veszekszünk és sírok ez miatt. Mamám miatt már anya is kezdi. Pedig tényleg tanulok és nyilván engem is érdekel a jövőm. Nagymamám mindig unokatesómhoz hasonlít,aki már 20 éves,de sehova nem megy tényleg sehova és szerinte nekem is ezt kéne tennem,mint neki és nem "pasizni". Szerintetek mit csináljak? Én ezt az állandó veszekedést nem bírom már.

Köszi nektek!


2020. febr. 6. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
A nagymama kinek a szülője? Az tegye helyre, és kész. Ha nem megy, megpróbálhatod te is, de nem biztos hogy attól jobb lesz a helyzet.
2020. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Anyukámé...de az a baj,hogy már ő is elkezdte,mert "beleültette" a bogarat a fülébe és mindig ezen megy a vita már nálunk is. Anyának is mondtam fejezze be,mert meg lesz én nem félek ő meg csak annyit mondott,hogy velem nem lehet beszélni.
2020. febr. 6. 17:19
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Akkor próbálj anyukáddal beszélni erről, mikor nyugodt. Neki kell ezt a konfliktust elrendezni at anyjával, mert ő nevel téged, nrm a nagyi.
2020. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Thispain ***** válasza:
48%
A leírás alapján anyukádnak nincs stabil véleménye veled kapcsolatban, így nagymamád mantráját veszi át, aki ezt néhány tényező szempontba vétele által alkotta meg figyelmen kívül hagyva a többit. Egyébként a helyedben, amikor említi, hogy ugyanazt kéne tenned, mint a bátyád, megkérdezném, miért, és válaszának összeszedettségétől, stílusától, és a válasz értékétől függően dönteném el, hogy további kérdéseket tegyek-e fel, vagy megpróbáljak többet kihúzni belőle, vagy tudtára adjam, hogy Dante egyik mondására("Járj utadon, és ne bánd, hogy mit beszélnek!") hivatkozva addig nem veszem figyelembe a véleményét, amíg azt alá nem támasztja. Az érveire reagálni, vagy azokat cáfolni semmiképp sem próbálnám meg, mert gondolom ezt már próbáltad, és nagyjából annyit ért ez, mintha a falnak beszélnél. Emellett valószínűleg megnézném, vagy információt szereznék a bátyám bizonyítványárol, hogy megtudjam, mennyire jogos az összehasonlítás.
2020. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Óvónőképző, LOL. :D

Most megmondom, hogy abból nem fogsz tudni megélni, úgyhogy ez már most látszik, hogy egy rossz választás.

Ennél még a kozmetikus is sokkal jobb ötlet.

2020. febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

,,Ennél még a kozmetikus is jobb"


Az én kozmetikusom egész jó ügyfélkörrel 500 ezeret simán megkeres havonta. Tehát, ha a kérdező jó lenne a szakmában, akkor nem ,,még az is jobb"', hanem egy tök jó karrierlehetőségről beszélünk :)

2020. febr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Talán gonosz leszek, de két kérdésem lenne:( nem kell ide írnod, csak tedd fel nagyinak)

Nagymama hová ment érettségi után tanulni?

Nagymama hány évesen ment férjhez?

2020. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem azt tanulj amit szeretsz. Ha érdekel megtanulod könnyen, és jó leszel benne, és jól fogsz keresni! Ha olyat tanulsz ami....elmegy, vagy azért azt tanulod mert aztmondják, hát... Akkor az a munka is olyan lesz, márpedig messze van neked a nyugdíj. Öreg tölgyet nehéz átültetni, de magyarázd el neki, hogy te életed nem az unokatesódé, és inkább kapáljon a kertben, ne féltékenykedjen a fiatalságodra! Majd ha mindenki mindent tökéletesen csinál teis úgy fogod! Ja! És inkább dícsérja unokatesódat mint téged bacogtasson!
2020. febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagymamám tanult nő,könyvel. Már 70 éves elmúlt,de még mindig dolgozik a családi vállalkozásban. A szüleim elváltak,apám alkohilista,kisemmizte őket és szórta a pénzt. Állandóan azt szajkózza én is olyan leszek és ez nagyon rosszul esik. Hétvégente,ha nem vagyok otthon egyből pampog,hogy tanulni kéne. Barátom rallyzik és még decemberbe egy hétvégére elmentünk találkozóra és azóta ezt vágja a fejemhez,hogy én olyan fontosnak érzem magam,hogy el kell menni nem pedig tanulok? Basszus előtte is és utána is tudok...és egyszerűen nem érti meg,hogy én más vagyok. Igenis szeretek menni,kirándulni,elmenni erre-arra,de nem tudom miért ekkora bűn ez fiatalon. Én nem tudok otthon ülni és ezt nem érti meg,hogy ez mellett tudok tanulni is.
2020. febr. 6. 20:58
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Itt ki pontozza le a válaszokat?

Kérdező! A mamád nem akarja elfogadni, vagy felfogni azt hogy hogy te más személyiség vagy. Hagyd rá ha legközelebb mond valamit, anyukáddal kéne beszélni, de ő meg gyenge jellem lehet, ha nem bírja megvédeni a saját gyermekét egy ilyen mamától.

2020. febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!