Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mivel tudnék a...

Szerintetek mivel tudnék a szüleimnek ezért visszavágni?

Figyelt kérdés

Az van, hogy a testvéremet támogatják anyagilag a céljai elérésében, az én álmomat meg leszrták nagy ívben.

A testvérem sose csinált semmit, én mindig megcsináltam a házimunkát, hogy ezzel is segítsek anyámnak, mégis én vagyok a mai napig a lusta dög.

A testvérem visszabeszélt a tanároknak, s szaktanárija is volt, én nekem sose volt ilyen, mégis a tesóm a szent.


Most telt be a pohár és vissza akarok nekik vágni. Mivel tehetném ezt meg?



2020. febr. 8. 16:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
68%
Legnagyobb visszavágás: boldog és önálló élet
2020. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
42%
Az elköltözésed napján írsz nekik egy e-mailt olyan email címről, ami nem az általánosan használt lesz, amiben kifejted nekik a nézőpontodat, az érzéseidet, s mint ok-okozat, hogy ezek miatt akkortól nem kívánod őlet tovább az életedben, és elbúcsúzól tőlük.
2020. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanmár. Egyszerűen fel kéne nőnie, máris máshogy, sokkal árnyaltabban látná az egész helyzetet. Hogy lehet egy gyereknek azt a tanácsot adni, hogy örökre szakítson a saját szüleivel holmi testvérféltékenység miatt, ami minden családban előfordul?
2020. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
63%

Költözz el és soha többet ne találkozz velük. Hidd el, amint elköltözöl, keresni fognak és minden ünnepen hiányolni. Esetleg néha vedd fel a telefont és közöld velük nyersen, hogy maguknak köszönhetik az egészet és rohadjanak meg.


Az a helyzet, hogy pár válaszoló nem is érti, hogy miről van szó, mert sosem élt még ilyen helyzetben. Én igen. A tesómnak volt több rendőrségi ügye, majdnem kirúgták az iskolából, a munkahelyeit 1-2 hónapig bírta megtartani. Ezzel a szinttel ő folyamatosan megkapta a figyelmet, vele törődtek, rá egy csomó pénzt költöttek. Konkrétan volt, hogy odaállt a szülők elé, hogy neki kéne 100.000, mert tud egy "tuti" üzletet és vihette is a pénzt, amit szimplán csak elbulizott.

Ezzel szemben tanultam, soha nem volt velem semmi probléma. Amikor egy tárggyal kapcsolatban problémám volt, eléjük álltam, hogy légyszi, segítsenek már a tanulásban. Tojtak rá, azt mondták, hogy nekem úgyis megy magamtól. Amikor kértem pénzt egy viszonylag olcsó ruhára, akkor nem akartak adni és az volt a reakció, hogy majd a tesóm kinőtt dolgát megkapom.


Nos, ilyen esetben nem egy olyan bosszúról van szó, amit itt páran elképzelnek. Nem gonosz akar lenni a kérdező, nem bántani akar másokat, hanem egyszerűen szembesíteni őket és kitörni a helyzetből. Mert ha nem vesz ilyen jellegű elégtételt és még különköltözés után is megmarad így a család, akkor az nála egész életében egy lehúzó oldalág lesz.

2020. febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!