Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem aggódja túl...

Csak szerintem aggódja túl anyám a dolgokat? 17l

Figyelt kérdés
Szóval jövő hét után szerdán lenne a sulinkban egy farsangi buli. (Utána csütörtök, péntek ki van adva szünetnek) Ez az egész ötkor kezdődik és este tízig tart. Anyám először azt mondta, hogy menjek nyugodtan, de a hetes vonattal jöjjek haza.(Így nagyon nagyon max másfél órát lennék ott mert amíg eljutok onnan a vasútra helyi járattal+jegyet veszek az idő és azt is beleszámoltam, hogy nem tudom mikor jön busz olyankor. Egyébként nem fővárosról van szó) És ugye olyankor a következő vonat tizenegy előtt tíz perccel jön, szóval azt tuti elérnem ha végig maradok. Nyilván vannak barátaim, szóval még csak nem is egyedül mennék el odáig, plusz basszus, kollégista vagyok, szóval nem vagyok életképtelen, mint ahogy ő gondolja.(Most nem erre az esetre értem konkrétan, hanem unblock) Haza felé kb ötven perc az út vonattal, egyébként. Erre anyám jött azzal, hogy ha én a tizenegyes vonattal megyek, akkor neki be kell jönnie a nyolcas vonattal értem (ami kilenckor van bent) mert, hogy jajj istenem mi van ha bajom esik a vonaton. Én viszont azt mondtam, hogy inkább nem is megyek a farsangi izére, ha ő be akar jönni elém. Most őszintén, milyen gáz lenne, nem egyedül vonatozok kb az út felén, mert más osztálytársam, akikkel jóban vagyok is azzal a vonattal jár, mint én, egyáltalán nem lennék egyedül az idő nagy részében. Plusz senki elé nem jön be az anyja, másokat még normális bulikra is elengednek tovább is (esetleg alkohol fogyasztással is), elém meg be akar jönni egy iskolai program miatt. Mert, ha még csak otthon akarna kijönni elém az állomásra. Jó, tíz percre lakom, de felénk vannak fura alakok, szóval az érthető lenne. Szerintem túl aggódja. Szerintetek?
2020. febr. 15. 16:03
1 2
 11/13 Bzs03 válasza:
59%
Szerintem beszelned kene anyukaddal es megertetni vele h mar 17eves vagy. Elmesz mindjart egyetemre na ott aztan a lztya se fog vigyazni rad. Pont ilyenkor kellen megtanulnod vigyazni magasra, mennyi az amennyit varsz inni stb. Egyebkent egy buli altalaban 10kor kezdodik, neked ezeg addig tartana. Szoval en a helyedben megprobalnam megertetni vele, vagy ha nem akkor nem mennek el
2020. febr. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom másoknak miért kell lepontozni a komit... Semmi sértőt nem írtam. Este üljetek fel egy ilyen késői vonatra tök mindegy hova mentek aztán várom mennyi sötét arc ült fent 🥱😤😤
2020. febr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Sosem értettem az ilyen szülőket, főleg hogy ugyanannyi vagyok mint te most, azzal a különbséggel, hogy az én anyám 14 évesen sem szabott nekem határokat, akkor jöttem-mentem amikor akartam,józanul vagy részegen, legyen szó éjszakáról, vagy hajnalról is akár. Nyilván, tudom hogy nem egy példamutató viselkedés felőle, és ennek is megvannak a maga hátrányai (15 éves kormotól kezdve dolgozok, és magamnak keresem a pénzemet), de amikor ilyen kérdéseket olvasok mint ez, vagy a hasonló “anyám kisgyerekként kezel” fajtákat, akkor hálát adok hogy nekem nem ilyenek a szüleim. Ha belegondolsz, 17 vagy, egy év és nagykorú leszel, sőt emellett még Kolis is (ergo egyedül elsz) szerintem egyáltalán nem kéne ezen aggódnia. Ha elengedett hogy külön lakj koliban, ez már semmiség. Nem is a fővárosról beszélünk hogy olyan nagy fenyegetésnek lennél kitéve. Egyszerűen próbáld meg mgegyőzni hogy nem egyedül leszel, teljesen magadnál vagy.
2020. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!