Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a gyermeknek...

Miért kell a gyermeknek gondoskodnia az idős szüleiről?

Figyelt kérdés
Az alkotmányban az szerepel, hogy az embereknek kötelességük gondoskodniuk az idős szüleikről. De ha belegondoltok, az egy dolog, hogy a szülőknek gondoskodniuk kell a gyerekükről, hiszen úgymond miattuk van, ők akarták (jobb esetben), de a gyerek meg nem tehet arról, hogy létezik, nem ő kérte, hogy szülje már meg valaki, akkor miért rónak rá kötelességeket a szüleivel kapcsolatban? Persze ezt nem erkölcsi szempontból kérdezem, hiszen minden jó érzésű ember gondoskodik az idős szüleiről (ha azok megérdemlik, mert van amelyik nem), ahogy én is csak érdekel a véleményetek erről a dologról.
2020. febr. 16. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem kötelező, de akkor amiatt se hisztizel majd gondolom ha az örökségből egy kanyi vasat se fogsz kapni igaz? Hiszen a szülőnek nem kötelessége bármit is a gyerekére hagyni :-)
2020. febr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Azért mert a gyerekek mellett az idősek azok, akik segítségre szorulnak. Részben ezért is vállalnak gyereket az emberek, hogy ha majd megöregszenek, akkor legyen valaki, aki ugyanúgy melléjük áll. Csak hát persze van, aki tönkreteszi a gyerekei életét, így azok eltávolodnak tőlük és egyedül maradnak.

Amúgy meg is fordíthatod a kérdést: kinek kellene gondoskodnia az idősekről? Te hány vadidegent ápolnál szívesen, magadtól?

2020. febr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

[link]

Azért nem úgy kell ezt elképzelni, mint ahogy egy gyereket kell eltartani. Figyelembe veszik mindenkinek az anyagi helyzetét és hogy az illető idős tényleg rászorul-e, van-e házastársa, illetve a szülő lehet érdemtelen is magatartása vagy életvitele miatt.

Egyébként olvasd el "Az öregember és a pokróc" című népmesét :)

2020. febr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy gondolom, nem minden szülő érdemli meg. Őszintén! Egy alkoholista aki agyba főbe verte a gyerekeit az anyjuk lábába meg kést vágott az megérdemelné, hogy a gyerekei gondoskodjanak róla? Szerintem nagyon nem
2020. febr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez valahol az "élet körforgása". Ideális esetben azért egy gyerek van olyan viszonyban a szüleivel, hogy érdekelje a hogylétük, és ha esetleg úgy alakul, akkor támogassa és segítse őket, törvénykezés nélkül is. De ugyanúgy törvény van arra, hogy a szülőnek kötelessége gondoznia és ellátnia a gyerekét minimum 18 éves koráig, pedig ideális esetben ezt törvény nélkül is megteszik az emberek.

Szerintem ez a törvény egyébként csak azért jöhetett szóba, mert előre láthatóan össze fog omlani a nyugdíjrendszer, és előre fel akarnak erre készülni, valahogy biztosítani akarják az idősek jólétét is (nem mintha ennél jobb módszerek nem léteznének ennek biztosítására, de tény, hogy egy alapvetően már létező és gyakorlatban lévő dolgot fogalmaztak csak meg).

2020. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mint ahogy a kérdésben is írtam, természetesen tudom, hogy miért kell ápolni az idős szülőket erkölcsileg, csak úgymond "jogi" szempontból érdekelt a dolog. És egyet értek 4-essel, hogy nem minden szülő érdemli meg, sőt. De persze én is ápolom majd a szüleimet, ha szükségük lesz rá, hiszen megérdemlik, mert tisztességgel felneveltek, úgyhogy ne higyjétek, hogy én egy szülőgyűlölő szörnyeteg vagyok, csak érdekelt a téma.
2020. febr. 16. 18:38
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Jogilag" azért, mert az államnak sokkal kifizetődőbb így rendelkezni, mint neki ellátnia őket.

A nyugdíjrendszer és a tb az összeomlás szélén, erre találták ki ezt is.

Külföldön több példa van erre, hogy az állam csak akkor támogat segéllyel, ha a rászorulónak igazoltan nincs senkije, aki elviekben elláthatná. Nem törődve azzal, hogy ténylegesen ellátják-e a rokonok bármivel.

2020. febr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
A szociális hálót erre is ki kellene terjeszteni.
2020. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%

5-os tokeletesen leirta.

Amugy meg egyaltalan kinek a fejeben fordul meg, hogy nem segit majd az akarmilyen szulojen? Mi az hogy nem kerte az eletet? Akkor tessek ongyilkosnak lenni, mert akkor minek is elvezi a jelenlegi eletet valaki? Miert eszik, iszik, hiszen ezek elvezetet jelentenek...

Bosszanto, hogy egyaltalan tenyleg ennek jogi sulyt kellett adni, mert ez csak azt jelzi torzult az ertekrendje az embereknek idehaza legalabbis.

2020. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
9 Megnézném ahogy körülugrálsz egy szülőt aki vert vagy molesztált vagy egyéb nyalánkságok
2020. febr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!