Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a gyermeknek...

Miért kell a gyermeknek gondoskodnia az idős szüleiről?

Figyelt kérdés
Az alkotmányban az szerepel, hogy az embereknek kötelességük gondoskodniuk az idős szüleikről. De ha belegondoltok, az egy dolog, hogy a szülőknek gondoskodniuk kell a gyerekükről, hiszen úgymond miattuk van, ők akarták (jobb esetben), de a gyerek meg nem tehet arról, hogy létezik, nem ő kérte, hogy szülje már meg valaki, akkor miért rónak rá kötelességeket a szüleivel kapcsolatban? Persze ezt nem erkölcsi szempontból kérdezem, hiszen minden jó érzésű ember gondoskodik az idős szüleiről (ha azok megérdemlik, mert van amelyik nem), ahogy én is csak érdekel a véleményetek erről a dologról.
2020. febr. 16. 17:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az állam nem akar róluk gondoskodni. Ez egy "hálátlan" terület (szigorúan pénzügyi és nem erkölcsi szempontból: rengeteg pénzt visz el, és a társadalomnak nem termel pénzben kifejezhető hasznot). Beleillik abba a koncepcióba, hogy emelik a nyugdíjkorhatárt (abban a reményben valószínűleg, hogy a többség meghal a nyugdíjazása előtt). Egyébként én nem értek egyet azzal, hogy ezt az elvet (a gyerekeknek kötelező a szüleikről gondoskodni) törvénybe fektették: ez jó szülő-gyerek viszony esetén megalázó (mert itt magától értetődő a segítség, nem törvény kérdése), elmérgesedett viszonynál pedig rengeteg konfliktus forrása, és sok esetben tisztességtelen (valljuk be, a családon belüli bántalmazások döntő zöme nem kerül bíróság elé, vagyis az érdemtelenség csak az esetek töredékében bizonyítható).
2020. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem gond, ha nem akarom majd ápolni az alkesz apámat, aki gyerekkoromban vert, volt hogy a földön rúgdosott, minden nap kiabált, megalázott mások előtt, anyámat tönkre tette, és még sorolhatnám a borzalmakat. Gondoskodjon ő magáról, ő intézte így az életét.

Rendes, normális, szerető szülő lenne, akkor kérés nélkül is támogatnám. De egy szörnyet kizárt dolog!

2020. febr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 effre ***** válasza:
100%

néhány éve kb 16-18 éves kamaszok beszélgetése hallatán nagyon megdöbbentem .

Lesújtó volt a vélekedés -

"nem tartozol semmivel sem a szüleidnek"

" nem kértem hogy szülessek meg "

" kit érdekel, az ő baja hogy nincs pénze "


hát ...

megértem akkor, ha valakinek tényleg a szülei révén egy nehéz és bántalmazó gyerekkora volt.

Az a szülő símán oda is fog állni követelőzni .


Ha pedig valakinek szeretettel gondoskodó szülei vannak és kölcsönös a jó viszony-akkor egy normális gyereknek nem is jut az eszébe ilyesmin gondolkodni -


Szülőként oda jutottam - ha a gyerekem ilyesmin gondolkodna, nagyon rosszul esne -

de megköszönném neki , hogy időben a tudatosította bennem hogy nem számíthatok rá.


Minél idősebb egy ember, a méltósága- , önérzete ilyen témában egyre jobban sérülékenyebb és érzékenyebb.


Én biztos nem is kérnék semmit.

Ha elég intelligens , felfogja magától is .

Pénzzel nem lehet sokmindent kifizetni.

2020. febr. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én nem azért szültem a gyerekemet, hogy engem kiszolgáljon. Mikor már felnőtt, van elég idő rá, hogy gondolkodjak és döntsek a sorsomról.
2020. febr. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk láttam ennek az ellenpéldáját. A nagybátyám jóban volt annyira a szüleivel, hogy hagyta, hogy az első felesége halála után a nagyszüleim neveljék a gyerekeit. Mikor azonban a nagypapámat kellett volna ápolni (öt-hatszáz milliós ingatlan vagyonuk van a új feleségével - amiről tudunk, mert a karbantartások miatt évente egyszer összeülnek apummal, hogy csoportos kedvezményt kérjenek - és feltehetően jól keresnek mérnök-közgazdász házaspárként, kiskorú gyerek nélkül), akkor a havi 200 000 forintot sajnált az édesapjára költeni, nagypapám megtakarításából. Szerintem vannak még ilyen családok.
2020. febr. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
76%
Tudtommal nem minden szülőt kell eltartani. Ha felmerül, előbb vizsgálják, hogy a szülőnek tényleg szüksége van-e rá (mennyi a jövedelme, milyen az egészségi állapota, megoldott-e lakhatása, házastársa), aztán hogy a gyereknek (pláne ha gyereke van, mert az elsőbbséget élvez), belefér-e vagy akkor ő lehetetlenül el, és azt is, hogy a szülő érdemes-e rá. Úgy tudom, eddig is létezett a rokontartás általában nagykorú gyerek, szülő vagy házastárs felé. Biztos vannak vitás esetek, amikor érdemtelen rá, mégsem bizonyítható és megítélik, de mint írták, sajnos fordítva is lehet, amikor bőven van miből és lenne mit viszonozni, csak eszükbe se jut. És gondolom igen, ezzel akarják a szociális hálót foltozgatni, nem hiszem, hogy sokan raknak félre itthon nyugdíjas korukra.
2020. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!