Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hány éves korotokig emlékez...

Ti hány éves korotokig emlékeztek vissza, létezhet hogy 2 és fél éves koromból van emlékem?

Figyelt kérdés
2020. febr. 17. 21:02
1 2 3
 11/22 Metionin ***** válasza:
Igen, nekem is van onnan emlékem. A legelső emlékem másfél éves koromból van.
2020. febr. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 1,5-2 éves koromból maradt meg egy tiszta emlékem, amikor láttam az ükanyám. Akkor volt 96 éves, nem sokkal a 2 éves születésnapom után meghalt (pár hónappal utána max kb)


Konkrét emlékem van a bölcsődéből, még nem beszéltem, a pedagógusok nem adtak nekem enni. Konkrétan üvöltöttem.

Majd a többi gyerek mondta egyöntetűen, hogy hahó, én kimaradtam az ebédből.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, most sietnem kell.


19F

2020. febr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 és fél, 3 éves koromból van az első emlékem. (Annyira pontosan nem tudom belőni, hogy mikorról, mert csak egy hétköznapi dolog, nem kiemelkedő esemény).
2020. febr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Amiben bizonyos vagyok, hogy még nem voltam 3 éves (két héttel a 3. születésnapom előtt elhunyt), de nagyon közel voltam hozzá,amikor dédapámat követve kifelé a kertbe, utánoztam a járását, hátra tett kézzel, lassan lépegetve. A háború egyes mozzanataira is világosan emlékszem, alig múltam ekkor 3 éves.
2020. febr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
2,5 (picit talán több, de nem voltam 3) van emlékem, nyaraltunk valahol, és az unokatesóimmal ültünk egy gumimedencében. Ugyanezen a nyáron egy éjszaka utaztunk Balatonra, és ültünk az autóban. Másra nem emlékszem, de ezek így megvannak. A többi emlék ilyen régről, az talán flash, vagy a visszatérő álmaim....
2020. febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a traumatikus emlékek maradtak meg. Elég beteges gyerek voltam, sokat voltam kórházban.1,5 éves voltam. Emlékszem, egyszer szüleim bevittek, nem tudom az appropóját miért, meddig stb. Csak arra emlékszem, hogy egy ápolónő féle kivesz anyám kezéből, berak egy rácsos ágyba. Van ott több is, némelyikben gyerek is van. Nagyon sírok, félek és látom szüleimet kimenni az ajtón, apám szürke kockás öltönyben van. Utána mi volt, nem emlékszem.
2020. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az agy úgy működik, hogy három éves kor körül kezd el nagy mennyiségű info belekerülni, így egész egyszerűen kiszorítja az azelőtti emlékeket. Ezért van, hogy nagyjából 3 éves korunktól vannak emlékeink, előtte csak kevés, szórványos.
2020. febr. 19. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#12

Folytatom.


Részletekre emlékszem abból, amikor anyám felújította a lakást. Eredetileg egy szobakonyhás lakás volt, majd édesanyám az "erkélyt" befalaztatta, az ajtó/ablak helyet cserélt, és gipszkartonból elválasztották a mai szobám helyét (egy félszoba lett az eredmény).

Ma már főleg a végső munkálatokra emlékszem csak (festések), de 6 éves koromban elmeséltem, hogy 1,5 évesen mennyire szerettem volna, hogy anyám a mostani padlót vegye.. Hát, érdekes.


Amíg nem volt autónk (3 éves koromban vett édesanyám egy suzukit hitelre), a dédihez vonattal jártunk. Földrajzilag nagyon közel lakott Pesthez (30-35 km...), de mire a lajosmizsei vonat leért... :D

Anno kb 2 óra volt, mire a bzmot leért a faluba, ma 3.

Ezek a vonatozások gyerekszemmel jók voltak :D Manapság már kerülöm a MÁV-ot nagy ívben.


Ez már inkább 4 éves koromból van, de tisztán emlékszem, milyen volt hajnalban óvodába menni. :D Iskolában is így volt, de az óvodában legalább volt mivel játszani, az iskolában csak feküdtem a padon a reggeli ügyeleten...

Ugyanis anyám egyedülálló, akkor még nagyanyám is egyedül dolgozott. Ezért (is) kellett az autó, de valami szörnyen körülményes a belvárosba autóval dolgozni menni. Most is az.


Óvodában egyszer sikeresen elástam egy játékot, majd soha sem találtam meg újra. xD Az óvónők meg letojták magasról. Egyébként a mi csoportunknak voltak a lehető legrosszabb játékai, régi széttört autók, random össze-nem-illő legók, anyámkínja. Gyerekként igazságtalan volt ezt így látni, ugyanis reggelente mindig az emeleten voltam, ahol sokkal jobb cuccok voltak. Könyvek, jó legók, marhajó játékok. Meg az ottani óvónők is normálisak voltak.

A csoportok között nem volt átjárás, reggel fél nyolckor mennem is kellett a földszintre.


Van még pár emlék, de az egész gyerekkori életemet azért nem írnám le.

Válasz a kérdésre: simán emlékezhetsz a korai gyerekkorodból rengeteg mindenre.

2020. febr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Létezhet. Nekem is van pár emlékem. A leghülyébb emlék ami megmaradt, hogy 3 évesen játszottam az udvaron, jó idő volt, sütött a nap, és láttam hogy apám megy el otthonról. Megkérdeztem hova megy. Modta hogy a kocsmába. Visszakérdeztem, hogy ilyen korán? :D

Emlékszek kicsit döbbent feje volt, nem tudott mit válaszolni rá

2020. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Helló!


Simán lehet. Három évesen ovi, aminek első napjára konkrétan emlékszem. Van emlékem ami biztosan ovi előtt volt.


42F

2020. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!