Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednéd, hogy az otthon lakó...

Engednéd, hogy az otthon lakó munkanélküli fiad boltba járogasson napi szinten a pénzedből? Mennyit zsebpénzt adnál neki?

Figyelt kérdés
Csak akkor dolgozna amikor kedve tartja meg van neki megfelelő meló. Mi lesz ebből hosszú távon? sose fog megváltozni az ilyen felnőtt?

2020. febr. 19. 13:48
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is úgy gondolom hogy ez a fiú, hisz kifogásokat keres amivel a parazita életmódját igazolja. Fel kéne fogni mekkora terhet jelent a szülőnek.
2020. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
96%

Ja, hogy depis...de a boltba le tud menni.


CSICSKA VAGY! KÜLD MELÓZNI!

2020. febr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


Az vettem észre, hogy semmi se érdekli csak van és mennek a napok. Gondolkodik hogy mit kellene csinálni. Nem tudja hogy merre menjen sajnos."


Nem tudja? Segítek!


Az első boltba konzervet pakolni, vagy a szalag mellé, a gyárba, az ingyenes, céges busszal!

2020. febr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Aki akkor dolgozik mikor kedve van, meg más zsebére boltba járkál, az nem szociális fóbiás, meg nem depressziós, simán csak lusta, és leszarja hogy kárt okoz a szüleinek az életmódjával.
2020. febr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 qkker1 ***** válasza:
2020. febr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Én is pont ezt akartam írni. Már a stílusról is meg lehet ismerni ezt a huszonéves munkakerülő,szülein élősködő srácot. Vagy kamu. Mindegyik gáz...
2020. febr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
Volt már!
2020. febr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
90%

Olvastam az előző kérdéseidet is,tehát nem csak a mostani alapján válaszolok. Van egy ismerősöm,akinek pont 23 éves a fia. Otthon lakik,az iskolát 16 évesen hagyta ott. Azóta az anyja tartja el. És most jön a lényeg. A gyerek már évek óta akart volna dolgozni,de az anyja mindig lebeszélje róla. Pl ne menjen szőlőt szüretelni,mert ott meleg van,aztán ne menjen segédmunkásnak,mert megemeli magát. Gyàrba meg azért ne menjen,mert a monoton munka nem tesz neki jót. De a legjobban azon nevettünk,mikor el akart menni kertészkedni,és az anyja azt mondta neki,hogy majd egész nap a körmét sikálhatja,mert tiszta földes lesz neki.

Nekem teljesen ő jut eszembe rólad. Direkt elveszed a gyereked önbizalmát,és mivel valahol a lelked mélyén érzed,hogy nem jót teszel,néha itt kérdezel ilyeneket. Csak tudod,ha tényleg anyának érzed magad,akkor fogod a gyerekedet,ês amíg teheted,talpra állítod. Mert mi lesz vele,ha te nem leszel? Forogni fogsz a sírodban. Ha még te lennél ez a gyerek,akkor is gondolkozz el ezen. Mert anyád nem él örökké.

2020. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, leesett hogy nem a szülő írta ki a kérdést? A munkakerülő selejt maga a kérdező!
2020. febr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
93%

6-os imadlak!

Jol irtad.

Boltba mehetne a csaladnak bevasarolni. Kiszamolnam elore mennyi penz es annyit adnek. Zsebpenzt felnottkent mar nem kapna. Elvarnam es kernem tole a hazimunkat. Kitalalnek neki egyeb feladqtokat is (ugyintezest hivatalban, nagyinak etelhordast) es kapna egy maximum 6 honapos hataridot, hogy addig talaljon munkat, kulonben szepen elgondolkodik, hogy hova megy es ki fogja majd eltartani.

2020. febr. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!