Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok, ha a lányoto...

Hogy reagálnátok, ha a lányotok drogozna?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy havonta elszívnak négyen-öten egy füvescigit, hanem hogy heti 1-2 alkalommal keményebb dolgokat használ.


Az egyik legjobb barátnőmről van szó, aki nyáron költözött fel Pestre (továbbtanulás miatt). Én egy évvel fiatalabb vagyok, így még itthon járok gimibe. Az elején még nem volt ilyen, de aztán egyre jobban "eltorzult". Nem tudom, mennyire vagytok így képben, de tipikusan "instalány" lett. Napi 6-7 story arról, hogy hol eszik, hol kávézik, hova megy körmöshöz, közben autóban éneklős videók, vagy csücsörítve pózolós képek tömkelege. Már ez is taszít valahol, hogy semmiről sem lehet vele beszélni, csak hogy mit vett, milyen legyen a körme, feltöltesse-e a száját, vagy melyik pasival találkozzon. Aztán most a téli szünetben mondta ezt, hogy néha cuccoznak, de az volt a mentsége, hogy a techno bulikat csak így lehet kibírni, meg így legalább felpörög és tud rendesen afterozni a többiekkel, meg Pesten "mindenki ezt csinálja". Vannak pesti ismerőseim, akik szintén egyetemisták, de egyikről sem terjed az, hogy drogoznak... Azt mondta még, hogy ez nem is számít annak, mert ő sosem fizet érte, nem adna ki erre ennyi pénzt. De közben meg ugye itt voltak az ünnepek, és 4 nap után már kivolt, hogy neki bulizni kell menni, ő ezt itt már nem bírja buli nélkül. Szóval teljesen kivetkőzött magából, a szülei persze erről nem tudnak... Nem akarnám bajba sodorni, de én már annyiszor beszéltem vele, hogy szerintem ezt nem kéne, vagy legalábbis nem így... Meg hogy ez veszélyes, bármikor elindulhat a lejtőn, stb. De nem hallgat rám, merthogy én nem tudom, milyen ott az élet, és hogy őt kinézik, ha kihagyná a bulikat és biztos nem lesz otthonülő lúzer. Nagyon féltem, és aggódom érte. Ezért gondoltam, hogy legalább az anyukájával beszélnék (jóban vagyunk eléggé). Nem árulkodva, meg tényleg nem azt akarom, hogy ebből családi balhé legyen, aztán mindent megvonjanak tőle. Hanem hogy hátha egy felnőttől hallaná, akkor változna a véleménye. Ezért kérdezem, hogy ti szülőként erre hogy reagálnátok? Vagy őrültség, és ne csináljam?


2020. febr. 21. 21:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
8%
Ha tonkre akarod tenni a baratsagot ill a szulei es o kapcsolatat, akkor mondd el nyugodtan! Ha nem, akkor inkabb hallgass!
2020. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
5%
Kamu kérdés, nekem nincs ismerősöm aki drogozna, 1-2 ilyen van átlagban, azt felfújja a média aztán ennyi.
2020. febr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem ecstasyrol vagy speedrol lehet szo, azok ilyenek. Szolj neki, hogy ne tulja tul, egyszerre eleg egy rovid utca, vagy egy fel bogyo, majd hasznal tobbet ha nem er semmit. A kevese
2020. febr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
17%
*keveset konnyebb potolni, mint a tuladagolastol felni.
2020. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
23%
Kinovi, vagy elcseszi az eletet, de hidd el max rontanal neki azzal ha a szuleit rauszitod. En csak azt nem ertem miert modod h a baratod... elegge lesulyto velemennyel vagy rola. Na mind1 a lenyeg, hogy nem avatkoznek bele, lehet lesz egy rosszulete es utanna abbahagyja vagy csak olyan dolog tortenik az eleteben amitol rajon, hogy ezt megse kene, max annyit tehetsz h te ravilagitasz h ez miert rossz, de hosszu tavon szerintem eltavolodtok majd egymastol mert o nem fogja szivesen halgatni az anyaskodast te meg mar igy is lenezed ot.
2020. febr. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%

Arról függ mi az a drog. A kemény Dorogok esetén mindenképpen keményebben lépnék fel.


Segítséget kérnék, miként kezeljem.

Megkérdezném, miért. Mi az oka. (nem csak annyi, hogy jó a drog)

Érdekelne, milyen neki.

Érdekelne, tud-e a mellékhatásokról.

Segítenék neki, hogy le tudjon szokni, vagy kezdje terjeszteni, mint a nagybátyja, akit emiatt egy kitüntett pszichológus, agyon vert a nyílt utcán egy fa husánggal.

Felhivnám a kockázatokra a figyelmét.

2020. febr. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
74%
Szia.Anyuka vagyok.Ha az én lányom drogozna és ezt be is bizonyítaná valaki mint pl te mint barátnője,én neked nagyon megköszönném és bizony elvonóra küldeném a gyerekemet.Ha megtudná hogy te árultad be téged gyűlölne egy ideig.Aztán ahogy leszokna a drogról,már megértené sőt megköszönné.De ugye "HA" megtudná mert tőlem nem.Anyaként azt mondom kérlek,sőt könyörgöm mondd el a szüleinek.Kérd meg őket hogy ne mondják el hogy te árultad be,legfeljebb később elmondod de végülis mindegy.Ezzel csak jót teszel neki.Kérlek..."árulkodj".Ne feledd.Egy igaz barát ha fáj is őszinte és csak a jót akarja a barátjának harag árán is.
2020. febr. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Én is elmondanám. Alapból nem akarsz egy ilyen barátot, tehát mind1 is,ha ezért megutál. De lehet megkérném az anyját, hogy inkább azt mondja neki, hogy feltörte a facebookját és a beszélgetésekből tudta meg. Vagy valami hasonló. Így nem haragszik meg rád. Az anyjára meg ígyis úgyis haragudni fog, ha felhozza és például elküldi elvonóra. Szerintem ezt minden anya tudni szeretné! Főleg,ha mint egy válaszból is kiderült,bedrogozva felcsináltatja magát vagy ilyesmi. Jobb ezekre előre számítani szerintem.
2020. febr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
70%
Nem mondanám el, és nem is érdekelne. Az ilyen függőséget okozó drogoknál úgysem változik a drogos, ameddig nem akar belül változtatni. Ez olyan mint amikor az alkoholistát befektetik, kijön és már iszik. Aki rászokik nem fogja a pénzt sajnálni rá, és változtatni is saját elhatározásból tud.
2020. febr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
74%
Megszakítani vele a kapcsolatot, mielőtt te is bajba kerülsz. És igen, ha jót akarsz neki, szólsz a szülőknek.
2020. febr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!