Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják azt a rokonok,...

Miért gondolják azt a rokonok, hogy "kötelességem" gondoskodni apámról?

Figyelt kérdés

Ha lebetegszik, nekem kell majd rendezni! :) Egy olyan emberről, aki segg hülye, semmihez nem ért, nem nevelt egy percet se életében, csak tönkretette gyerekkorom egy részét, azt üzente nekem legutóbb telefonba, hogy "felrugdos".


Miért kéne nekem a nyakamba sózni az esetleges gondozását?



2020. febr. 26. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell gondoznod.

Van az embernek erkölcsi kötelessége a szülei felé, de nem az olyan "szülő" felé, mint az apád.

2020. febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevelt, és fenyeget? Nem, nem kötelességed gondoskodni róla. Egy szülő is méltatlanná válhat rá.
2020. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért akarják, hogy te gondozd, hogy ne nekik kelljen.
2020. febr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell. Én azt mondom, mindenki számoljon el a saját lelkiismeretével. Én is el tudok, nekem is apámmal van ilyen bajom. Ő feltételhez kötötte a szeretetet és mindenféle támogatást, anyám nem. Értelemszerűen rá mertem támaszkodni, apámat kerültem. Nem akartam az alárendeltje lenni egyszerűen. Felnőtt fejjel próbáltam vele beszélgetni, te lehetetlen volt, egyszerűen úgy éreztem, hogy ha egészséges akarok maradni, kerülöm. Sok rossz dolgot tett, de utálni nem tudom és gondozni sem akarom, mert ő sem volt ott, mikor szükségem volt rá. Valószínűleg ha segítségért fordul hozzám, nem fogom ellökni és igyekszem finanszírozni neki a dolgokat, mert nekem a pénz nem akkora dolog, mint sok embernek. Apám is mindig garasoskodott. De inkább bízom jó kezekbe és inkább fizetem neki a gyógyszert, minthogy vele legyek és hallgassam, amiket anyámról vagy a világról mond.


Édesanyámon kívül szarok az egész családomra. Előbb adok a barátaimnak, mint a rokonaimnak. Miért? Mert néhány ünnep alkalmával finoman szólva megtűrtek? Mert ismertek, mikor még csak összeszarni tudtam magam? Mert a génjeinkben van közös, ha már bennünk nincs? Kérlek, eddig is tökéletesen megvoltak nélkülem. Én is nélkülük. Könnyebb úgy az élet és minden ünnep, hogy már nem kell mennem sehova és csak azt kell látnom, akit én akarok.

2020. febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötelező. Maximum ami lehet hogy valaki beperel rokontartás miatt, de ennyi. Ez is valószínűtlen.
2020. febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb mondják a rokonok akkor kérdezz vissza hogy "mivel érdemelte ki"? Ne itt fröcsögj hanem apádnak meg a rokonoknak mond oda!
2020. febr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
egyből megmondtam nekik, hogy ápolják ők, ha ennyire szívükön viselik a sorsát.
2020. febr. 27. 12:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesek az emberek... fogalmazzunk így.


Gyűlölöm, amikor valaki azt mondja: "Mégiscsak az apád!"


Igen? Tehát nyersen szólva bármit megtehet velem vagy ellenem csak azért, mert teherbe ejtette anyámat és ennek okán én megszülettem? És mindezek ellenére még az én arcomba vágják bele, hogy kötelességem róla gondoskodni?


Köszi, de nem! Ugyanebben a cipőben jártam, de nálunk négy évvel ezelőtt megszűnt az a probléma, hogy ezen kelljen idegeskednem. Egy hét alatt elvitte a rák.

2020. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!