Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 6 éves kislány miért szereti...

6 éves kislány miért szereti jobban az apját aki alig keresi, mint az anyját aki napi szinten vele van?

Figyelt kérdés
A kislányomat én nevelem, az apja nagyon ritkán látogatja, telefonon kéthetente ha eszébe jut felhívja mégis velem viselkedik ellenségesen és az apjáról meg csak jókat mond, volt hogy több hónapon keresztül nem kereste, utána se haragudott rá, rám meg minden apróságért megsértődik, mindenen összeveszünk. Mi lehet ennek az oka?
2020. febr. 27. 16:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
A hármassal nagyon egyetértek. Én úgy szoktam mondani, hogy én vagyok a megszokott bútordarab, aki mindig ott van, ahol megszokta. Mi nem élünk külön, én a nagymamával (anyukámmal) kapcsolatban kaptam meg hasonlót a fiamtól, hogy őt szereti jobban. Nem aggódok emiatt, hisz tudom az okát, ha hétvégén odamegyünk, akkor lesi minden kívánságát, gyakorlatilag buli van számára, itthon meg azért kötelesség is. Viszont ha álmos, fáradt, beteg vagy csak baja van, nem anyukámat hívja, hanem engem. Ez mindennél fontosabb.
2020. febr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
9%

Pl. azért, mert okos. A lányok apások, és az okos lányoknak kiváltképp nagy szükésgük van arra, hogy az apa visszajelezze a tehetségüket. 6 évesen és később is az apa fontosabb számukra, mint az anya.


És keress már arra rá, hogy mit jelent az Ödipusz-szakasz egy gyerek életében és ne te legyél a lányod legfőbb ellensége. Már épp elég az, hogy egyedül neveled - nagyon nehéz lesz rólad leszakadnia.


Keress egy pasit, menj hozzá feleségül, tekeredj le a gyerekről és szülj még egyet vagy kettőt. Legalább lesz (fél)testvére ennek a szegénykének.

2020. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%
Én elváltam, de akkor még csak 1 éves volt a lányom, nem emlékszik apukájára, nem is érdekli, nem is látta 2 éves kora óta. Utána volt egy boldog együttélős párkapcsolatom, de sajnos vége lett, akkor lehetett 5-6 éves. Szem és fültanúja a sok vitának, végeláthatatlanná vált, ezért többször beszélgettünk vele, hogy inkább a mamáékkal éljünk, mint egy boldogtalan családban. És annyira mellettem állt, hogy támogatott a szakításban, költözésben. Nem kellett sok idő, és engem hibáztatott, hogy szétmentünk, hogy csak rá kellett volna hagyni, stb. Rosszul esett, de a szíve mélyén ő is tudta, hogy jobb volt így, véget vetni a hülyeségnek. A lányod szerintem ebben a támadó fázisban van. El fog múlni. Hirtelen felcsattannak, nem tudja máshogy levezetni a feszkót, minthogy veled ellenkezik és a másikat "szereti" jobban. Ez mind csak valami kétségbeesett szomorúság. Vágy a család után, boldogság után. Hiányzik neki, hogy szeresse az apja. Látja, hogy nem foglalkozik vele annyit, de ő azért is hálás, amennyit kap belőle. Tartsd tiszteletben. Mi sokat beszélgettünk ezekről a dolgokról, később mindig arra jutott, hogy tényleg jobb, hogy vége lett. Benne látta az apukát, de el tudta engedni. Azóta már ránk talált a boldogság, biztonság. :)
2020. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
49%

"A lányok apások"

Ez általánosítás.


"6 évesen és később is az apa fontosabb számukra, mint az anya."

Ez meg egyszerűen nem igaz. Minden gyereknek egyformán fontos mindkét szülő.

2020. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 qkker1 ***** válasza:
94%

"A lányok apások"


Két lányom van, a nagyobbik apás. a kisebbik anyás.

2020. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
13%

"Minden gyereknek egyformán fontos mindkét szülő."


Ezt valami mesekönyvben olvastad?

2020. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én nem akarom elválasztani az apjától, csak fáj azt látnom, hogy ő mennyire harcol az apja szeretetéért, akit kevésbé annyira érdekel a lánya. Attól félek, hogy később ha lesz náluk gyerek ismerem annyira, hogy még ennyire se fog foglalkozni a közös gyerekkel és a lányom bele fog ebbe rokkanni. Nem azt akarom hogy ne szeresse az apját, csak inkább hogy ennyire ne függjön tőle, ha esetleg úgy adódna ne legyen neki olyan nehéz.
2020. febr. 27. 22:02
 18/20 anonim ***** válasza:
55%

mert ritkán látja

leírták neki az apja az "ünnep" az ünnepeket még te is várod nemde?

2020. febr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
80%

"fáj azt látnom, hogy ő mennyire harcol az apja szeretetéért, akit kevésbé annyira érdekel a lánya"

Ez teljesen érthető.


"Attól félek, hogy később ha lesz náluk gyerek ismerem annyira, hogy még ennyire se fog foglalkozni a közös gyerekkel és a lányom bele fog ebbe rokkanni. Nem azt akarom hogy ne szeresse az apját, csak inkább hogy ennyire ne függjön tőle, ha esetleg úgy adódna ne legyen neki olyan nehéz."

Nem fog belerokkanni, mert te ott leszel mellette. Akkor fog rájönni, hogy ki szereti őt igazán. Most neked nehezebb - akkor majd neki lesz nehezebb. De azért mégsem az a megoldás, hogy megpróbálod már most távolabb tartani őt az apjától, mint amennyire az apja távol tartja őt magától máris...

2020. febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
hálátlan ,mint az összes pulya
2020. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!