Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszanak rám a...

Jogosan haragszanak rám a szüleim? 20/L

Figyelt kérdés
Bejelentkeztek hozzánk a távoli vidéki rokonaink egyik napról a másikra. Engem aznapra a párom szülei meghívtak ebédre. Ezen az ebéden mutatkoztam be a párom szüleinek és már le volt előre beszélve. Anyáék meg kiakadtak hogy mit képzelek hogy "elmegyek ebédelgetni a pasimmal" ahelyett hogy a rokonainkkal lennék. Megvártam amíg ideérnek, köszöntem beszélgettünk egy kicsit aztán elmentem az ebédre. Este lecsesztek hogy nem voltam otthon. De én amúgy is utálom őket mert mindig mikor eljönnek csak dicsekednek hogy mennyi pénzt keresnek. Igazuk volt a szüleimnek szerintetek?
2020. febr. 28. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem. Felnőtt ember vagy, saját élettel.
2020. febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Mindkét helyen helytálltál: találkoztál a rokonokkal és a párod szülei sem vártak hiába. Náluk biztos, hogy unszimpatikussá váltál volna, ha ők hívtak meg előbb (velük beszélte meg a fiúd), bemutatás lett volna és lemondod.

A szüleid nem jól gondolják, hiszen megvártad a rokonokat és beszélgettetek is.

Ne gyötörd magad.

2020. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Én be se engedek olyan embert a lakásomban, akit rühellek, ha tetszik, ha nem. Ilyen szülőkkel se lenne kapcsolatom, mint amilyen a kérdezőjéé.
2020. febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Itt a jogos harag egyedül a tied. Miért szerveznek be bármit id a te rovásodra, keresztbe? (Azért, mert az a veeszlly fenyegeti őket, hogy leválsz róluk, hiszed a leendő életedhez készültél a lehetséges jövendőbeliddel és annak családjával.)


Állj ki magadért és legközelebb már azt sem kell megvárni, hogy a szerető rokonmokm odaérjenek. A te életed, és elmúltál 18, igaz?

2020. febr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
20 éves elmúltam. Anyósomék hívtak meg előbb és annyira készültek nekem. Az a baj hogy a szüleim nem képesek felfogni hogy egy felnőtt önálló nő lettem
2020. febr. 28. 18:10
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazuk. Te még meg is vártad a rokonokat és csak utána mentél. Jól döntöttél.
2020. febr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem jogos. A te programod, ahogy írod már le volt szervezve korábban, nyilván a szüleid is tudtak róla. Amúgy is, találkoztál a rokonokkal, beszéltél velük, szóval nem értem a problémájukat.
2020. febr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, én is elmentem volna a párom szüleihez.

Voltaképp ez egy elég fontos lépés az életedben.

Egy ilyen előre megbeszélt ebédet csak nagyon komoly indokkal mondanék le, mint például egy haláleset.

2020. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

A szüleid nem tudták, hogy a párod most mutatott be a vacsorán a szüleinek?


A szüleidnek te már bemutattad őt?


Nem volt igazuk a szüleidnek, ha tudták hetek óta, hogy neked ez egy fontos vacsora, hiszen a párod szüleit ismered meg.


Ha nem tudták, úgy neked is kéne többet kommunikálni, beszélgetni a saját szüleiddel. Nem egyértelműen írod, hogy ez hogy volt.

2020. febr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad!
2020. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!