Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan haragszana...

Szerintetek jogosan haragszanak rám a szüleim?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve költöztem el otthonról, és azóta állandóan azon megy a vita, hogy sose hívom őket. Ez nem igaz, mert általában 1-2 hetente felhívom őket, viszont ők még ennyit se keresnek engem. Ha meg mégis, akkor csak azért, hogy jól leszidjanak, hogy miért nem hívtam őket. Néha sikerül bűntudatot ébreszteniük bennem, mert mégis felneveltek, amíg tanultam anyagilag is támogattak, de utána eszembe jut, hogy őket sem érdekli abszolút az életem. Mikor kb 2 havonta hazalátogatok, akkor rám se figyelnek, inkább pletykálkodnak a szomszédokról. Az albérletemben se látogattak meg még egyszer se mióta beköltöztem. Mindig is ilyenek voltak, gyakorlatilag semmit nem tudnak rólam, alig ismernek.

Szerintetek jogos, hogy haragszanak rám emiatt? Tényleg csak a gyerek feladata érdeklődni a szüleiről, felhívni őket, de visszafelé nem működik a dolog?


2016. jan. 22. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos. Ha akarnak veled beszélni, akkor hívjanak. Nem mindig neked kell hívni őket. Ne legyen lelkiismeret furdalásod.
2016. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennek az éremnek is két oldala van.

Azért heti 1-2 telefon nem terhelne meg téged sem.

Viszont ők is hívhatnának téged.

Hívtad őket látogatóba magadhoz?


Ők is kiírhatnának egy ilyen kérdést, fordított "előjellel" - "Elköltözött a gyerekünk, de azóta le sem s..r minket, jó ha két hetente felhív, két havonta meglátogat, de akkor sem mesél magáról semmit...".


Kinek van igaza?

2016. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, ebbe is van valami, ezért is van bűntudatom néha. Tudom, hogy ők pont így látják a dolgokat, ahogy leírtad, második. Viszont az is tény, hogy olyan mintha szinte idegenek lennénk, ezért ha hívom is őket vagy találkozunk, nem nagyon tudunk beszélgetni. Mikor telefonálok, egy fél percig örülnek a hívásomnak, aztán 2 percen belül kifogyunk a témából, és letesszük a telefont. Ha teljesen őszinte akarok lenni, csak egy kínos kötelességnek érzem ezeket a hívásokat.
2016. jan. 22. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:

"egy fél percig örülnek a hívásomnak, aztán 2 percen belül kifogyunk a témából, és letesszük a telefont. Ha teljesen őszinte akarok lenni, csak egy kínos kötelességnek érzem ezeket a hívásokat."

Megértelek.

Ez esetben ne hívd őket!

2016. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet kétoldalú dolog, tehát a telefonhívás is.

Ráadásul a szeretetet nem elvárjuk, és utána adjuk, hanem először adjuk, és aztán örülünk, amikor visszakapjuk.

2016. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!