Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám hozzám akar költözni...

Édesanyám hozzám akar költözni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Külföldön élek a párommal és hazajöttünk a húgom esküvőjére.Mikor elköltöztem,akkor anya nagyon megharagudott és azóta is morog miatta.Az esküvőn viszont nagyon kíváncsi volt és kérdezgetett,hogy milyen kint,munka stb.Kiderült,hogy azért,mert ő kint szeretne dolgozni.A fejébe vette,hogy ő hozzánk(!) költözik és majd én szerzek neki egy jól fizető állást.Én nem vagyok hálátlan és szeretem őt,de ezt nem csinálom.Külföldre akar menni nulla nyelvtudással és képesítéssel, illetve a mi házunkban akar lakni.A másik dolog,hogy mi lesz édesapámmal? Hisz együtt laknak,ő meg csak úgy elmegy?

Mi 1 hét múlva megyünk haza és velünk akar jönni.Mondtam neki,hogy ezt jobb lenne átgondolni.Azóta megy a hiszti.


Mit lehet tenni? Nem szeretném,ha zsarolni kezdene megint.



2020. febr. 29. 20:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

Nyelvtudás nélkül kint boldogulni rettentő nehéz. Nagy mázli kell hozzá. A testvérem 20-as évei elején látott egy hirdetést, hogy tengerjáró hajókra keresnek személyzetet. A testvérem végzettsége pék, sikerült is kijutnia. Az angol nyelvtudás feltétele volt a kijutásnak, ezért a tesóm tanárhoz kezdett járni, de minimális volt a nyelvtudása mikor kiment. Szerencséje volt a főnőkével, aki közölte vele, hogy ha máshoz kerül, ezzel a nyelvtudással az első géppel küldte volna haza, de ő a szakmai hozzáértést többre tartja, és a bátyám nagyon jó a szakmájában.

Kérdező adj ultimátumot. Tanulja a nyelvet, aztán ha megy, akkor beszélhettek a továbbiakról.

2020. márc. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%

Na és a férjed? Mert az ő véleményéről semmit nem írsz. Érdekelne, hogy ő mit szól hozzá, hogy ez a nő, aki eddig haragban volt veled, most hirtelen kitalálta, hogy megy élősködni a nyakatokra. Csendben tűri, és hagyja, hogy te ezt eldöntsd egyedül? Nem bánja, hogy ti ketten határoztok az ő további életéről, hogy hosszútávon szállodának fogja használni a ti otthonotokat?


Én nő vagyok, de ha a párom anyja ilyesmivel állna elő - sajnos ki is nézem belőle a jövőt illetően - a képébe röhögnék, és mondanám hogy ne is álmodjon róla.

2020. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%
12 akkor ezek szerint te is egyedül döntenél... akkor nem értem a hozzászólásodat
2020. márc. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
60%

13#

Több joga van hozzá egyedül dönteni egyébként, nincs az anyóssal köztük vérségi kötelék, senki nem kényszerítheti rá, hogy egy idegen beköltözzön a házába.

2020. márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
#13 Te most szándékosan nem akarod érteni, vagy az értő olvasással vannak problémáid?
2020. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Páromnak sem tetszik a dolog.Ő magyarul nem nagyon beszél, először nem is tudta,hogy miről van szó.Utána mondtam neki,hogy ne aggódjon,nem fog anya nálunk lakni.Ő sem érti,hogy ezt hogy gondolja.Egyébként a páromat is utálja,mert,,elcsalta a lányát tőle és magyarul sem tud sokat''.Több éve szid minket és hirtelen kedves,mert kell neki valami.Egy káosz lenne,ha hozzánk költözne.
2020. márc. 1. 15:42
 17/18 anonim ***** válasza:
21%

Nehéz elhinni, hogy 0 nyelvtudással valaki elboldogul külföldön. Hacsak valaki nincs mellette, aki fordít. Még ha csak takarításról van is szó: honnan fogja megérteni, hogy mondjuk a 2. emeleti 27-es szobának azonnal álljon neki, mert jönnek vendégek? Vagy hogy ablakot is pucoljon, vagy mit tudom én? Szerintem a legalapabb munkához és a kinti élethez kell legalább egy erős alapfok amire aztán lehet építeni.

Magasan kvalifikált embereknél tudom elképzelni, hogy kimegy külföldre, a helyi nyelvet még nem tudja, de cégen belül elboldogul az angollal.

Szóval szerintem erre alapozz anyukádnál. Ha mondjuk valamit rosszul csinál a munkájában, hogy fogja megérteni, ha a főnök ezt közölni szeretné? Én a helyedben azt mondanám, hogy ha elért itthon az adott nyelvben egy szintet, és összegyűjtött annyi pénzt, ami a kezdő lakhatáshoz kell, mert nálatok nem férnétek el, külön család vagytok, félsz a konfliktusoktól, stb; akkor természetesen segítesz a munkakeresésben. Ne utasítsd totál vissza, de ne is fogadd magadhoz.

2020. márc. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%
Akkor nincs probléma. Ti mentek haza, mama marad.
2020. márc. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!