Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek már nincsenek vagy...

Akinek már nincsenek vagy meghaltak a szülei, pár kérdés?

Figyelt kérdés
Hány éves vagy,hány évesen vesztetted el szüleidet,hogy viseled?Párommal mindketten huszonévesen elvesztettük a szüleinket.neken tesóm sincs.ugy érzem csak egyszer halnak meg de ez elrontja az összes további évtizedeket.mindig egyedül voltam a világban.párom tesóival próbáltunk talizni de mindig évente egyszer érnek rá,nem érdekli őket.nyitottak vidámak vagyunk,van pár barátunk ,párok,van aki gyerekkel van aki nem ( én a másodikat várom) de mindenki kivétel nélkül minden hétvégén a szüleiknél vannak,egyik héten egyiknél másik héten másiknál,és sokszor hivjuk őket szórakozni vagy gyerekek együtt játszanának,de mindig lemondják a szüleik miatt. Még fiatalok,ennyire fontos a család hogy barátokra sose jut idő? Nekem azért is fáj tulságosan mert néha én is néha elmennék de nincs kihez,nincs családunk,és látom hogy a többiek sürün hazalátogatnak,biztos jól elvannak,nevetgélnek,és a gyerekemet is sajnálom hogy kicsit más közegben lenne,ez végigkíséri az egész életemet,a gyerekkorom is ilyen volt,mindenkinek szülei tesoí,én csak anyámmal éltem,sokat dolgozott.az egész életem ilyen lesz ,úgy hiányzik a család.
2020. márc. 2. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo

Megkérdezhetem mibe haltak meg a te es a párod szülei?

Gondolom még fiatalok voltak

2020. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonymousreview60 ***** válasza:
64%

Szerencsére nem vagyok a ti helyzetetekben.

"de mindenki kivétel nélkül minden hétvégén a szüleiknél vannak,egyik héten egyiknél másik héten másiknál" Ez véletlen egybeesés, nem jellemző a környezetemben.

Esetleg segíthet: Izraelben a második világháború után rengetegen elveszítették az összes felmenőjüket vagy gyereküket. Az ilyen töredékes rokoni kapcsolatú emberek gyakran szoros kapcsolatot építettek ki, pótnagyapával, pótnagybácsival, pótfiúval, pótunokával. Nektek is segíthet, ha szorosabbra fűzitek a kapcsolatot olyanokkal, akiknek unokájuk van, főleg, ha az unoka messze külföldön van, vagy ha gyakran jár a nagyszülőkhöz, akkor játszhatnak együtt.

2020. márc. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nemigen lehet kiolvasnia leírtakból, hogy mi is a kérdés. Az ember alkalmazkodik a meglevő családi felálláshoz. Akinek élnek a szülei és nincs is kifejezetten rossz viszonyban velük, az nyilván látogatja őket ill. a hétvégenkénti látogatás, közös ebéd stb. többnyire megszokott. Azt azonban nem kell gondolni, hogy ez általános és a kirobbanó családi szeretet meg összetartás megnyilvánulása. A fiatal családnak természetesen segítség, meg jólesik a más által elkészített hétvégi ebéd, de a dolgok sokszor elég kényszeredettre sikerednek. Az idősebb szülőknek már elég megterhelő a bevásárlás és a főzés, terítés stb. Így aztán az idő múlásával ezek többnyire erősen redukálódnak. Maga a családi beszélgetés se mindig élvezetes, mert nem jelent közös élményt. Sokszor nyűg az idős szülő, mert szellemileg máshol van, mások a problémák, mások a nézetek, sőt az unokák is fárasztók lehetnek. Persze, aki kimarad az ilyenből az idealizálja az elképzelt családi helyzetet és vágyakozhat rá.

75/F

2020. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Nekem anyukám pár éve meghalt, apukám nem része az életemnek 25 éve, csak egy húgom van.


De nekem nem hiányzik a család. Remélem, olyan párt találok, akinek vagy nincsenek szülei, vagy elfogadja, hogy nem fogok minden hétvégén ott ülni egy csomó idegennél.

2020. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Aki nem érti az első mondatom volt a kérdés. Köszönöm a válaszokat írjatok még :)
2020. márc. 2. 20:02
 6/13 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem csak kifogás hogy mindig a szülőknél vannak. Egyszerűen nem kedvelnek benneteket a barátaitok sem. De miért is kedvelnének, ha ti sem tudjátok a saját társaságotokat elviselni ezért akaszkodtok rá másokra. Nekem itt a feleségem meg a két fiam, a legjobb program amit csak el tudok képzelni hogy velük vagyok négyesben hétvégén.
2020. márc. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség..szeretjük egymást,miért baj ha másokkal találkozni akarunk. Sajnos lehet jobban ragaszkodunk mi a barátokhoz mert ők lennének a család. Csak az tudja átérezni aki nem tud már hazalátogatni sehova. Valószínű nem érzed át.
2020. márc. 3. 00:14
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Én több szempontot tudok neked felsorolni.


1, amiért hétvégente valaki a szüleinél van:

- jó a kapcsolat a szülőkkel,

- a gyereket viszik a nagyszülőkhőz.

- segítségre szorul a szűlő.


2. Kifogás és szimplán nem akarnak veletek találkozni.

- a legtöbb ember szereti a hétvégét úgy eltölteni, hogy

- vagy punnyad

- elvégzi az elmaradt teendőit

- a családdal, párjával akar foglalkozni

- nem akarja más bubánatát hallgatni

-más gyerekét hallgatni.

-csak ti képzelitek annyira szorosnak ezeket a barátságokat.

-túl sokak vagytok nekik. Túl tapadósok


Bár bennem felmerült, ha minden hétvégén nem érnek rátok, akkor még is mikor találkoztok? Nincsenek közös programok akkor ez max ismeretség, nem barátság.



Nem érted milyen egy jól működő család mert nem volt részed benne, ezért sem tudod elképzelni, hogy van aki hétvégente a szüleihez jár.


Megértem amúgy a problémád, de el kell tudnod fogadni, hogy nem mindenki szereti a baráti körét családként kezelni.

2020. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De megértem. Biztos jól elvannak.pont ezért fáj,nekünk csak a barátok lehetnének a család,de mindig másodikok lehetünk.
2020. márc. 3. 16:28
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Mert a barátok az nem család. Ott az asszony ott a gyerek. Próbálj velük egy rendesen funkcionáló csaladot kialakítani nem mások után rohangászni.
2020. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!