Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnék segíteni a 25...

Hogy tudnék segíteni a 25 éves lányomnak, akinek nincsen párja, nincsenek barátai, és külföldi idénymunkákból él?

Figyelt kérdés
Az egyetemet szünetelteti, itthon rajtunk kívül nincs senkije, a rokonsággal sem tartja a kapcsolatot. Egyetemen tanulni ment ki, ott vérszemet kapott, és azóta nem lehet itthon megtartani, vagy akár egy helyben egy diploma erejéig sem. Kb. fél évig dolgozik egy helyen, még csak nem is egy országban. Aztán hazajön, velünk él 1-2 hónapi itt elmegy dolgozni eladónak például. Árnyalt a kérdésem, mert nem szórja el a pénzét, többezer eurója van, van egy kocsija, vettünk neki egy lakást a régi egyetemvárosban, amit kiadott. Próbáltam vele beszélni, hogy vagy jöjjön haza, vagy maradjon kint, mert az emberi kapcsolataira nagyon rányomta a bélyeget, ez a mobil élete.
2019. szept. 22. 12:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért is kellene segíteni rajta? Nem gondolod, hogy neki így jó, azért él így?
2019. szept. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Savlekotő ***** válasza:
100%
Neki igy jó,gyanítom h menekül levegőre,itt a ti kapcsolatotokra nyomta rá a bélyeget az erőszakosságotok,lakást is azért kapott h otthon maradjon,de kiadta inkább..
2019. szept. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mert nem normális, hogy rajtunk kívül senkit sem tud felhívni, ha baj van. Azon kívül neki nagy álma volt az egyetem, ahol tanult, akadémikusi karrierben gondolkodott, de a fizetés miatt feladta, amit a mai napig bán. Teljesen maga alatt volt, hogy egyetemi oktatóként nem lehet megélni, és muszáj pénzt keresni.
2019. szept. 22. 12:25
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem azért kapott lakást, hogy ott maradjon. Amikor felvették az egyetemre, akkor kapott lakást. Mindig csak arról tudott beszélni, hogy majd egyszer ő is ott akar előadást tartani, meg OTDK-ról beszélt, és hogy melyik a legjobb doktori iskola. Majd harmadik félévben kiment, onnantól kezdve nem akar egyetemista lenni, csak dolgozni.
2019. szept. 22. 12:29
 5/19 Savlekotő ***** válasza:
74%
Biztos h feltud hívni mást csak nem tudtok róla semmit,az egyetemet ő választotta v ti néztétek ki és elterveztétek előre a jövőjét? Jó okkal,menekül előletek nyilvánvalóan.. Kötözzétek be a szobájába tartsátok kenyéren és vízen mert nem óhajt úgy élni ahogy ti elvárjátok..
2019. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Savlekotő ***** válasza:
95%
Én lányom 18 évesen már Amerikába ment tanulni eszem ágába se lett volna gátolni egyik gyerekem se,örültem h világot látnak h utaznak h sok helyre eljutnak ami nekünk még nem volt elérhető,tapasztalatot gyűjtenek. A diploma meg semmire se jo ma már,egy szakmunkás többet keres a diplomás meg törli a seggét a papírral... Már egyikünk se él az országban,de mi nem is bánjuk.
2019. szept. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha négy-öt-hat hónapig él egy helyen, utána másfél hónapig velünk, utána megint három hónapig egy teljesen más országban, aligha tud tartós kapcsolatot kialakítani.
2019. szept. 22. 12:33
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem azt akarom, hogy mindenáron velünk maradjon. Ha neki New York jó, akkor New York, ha a Kanári-szigetek, akkor a Kanári-szigetek, ha egy tanya, akkor tanya. Csak szeretném, ha végre választana valamit.
2019. szept. 22. 12:35
 9/19 Savlekotő ***** válasza:
70%
És ez miért baj? Miért kéne úgy élnie ahogy ti elképzelitek? Ha neki jó igy miért nem hagyjátok békén 25 évesen? És lehet h van kapcsolata de ilyen szülőknél én is letagadnám az alkalmit is..
2019. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Savlekotő ***** válasza:
84%

Csak szeretném, ha végre választana valamit.

És miért,ő élete és már választott épp mobil életet él,ami megfelel neki,mert nem ő sír itt h de szar.. Bár helyébe én választanák jó messzire nulla kapcsolat tartással,25 éves könyörgöm,nem 12.. Miért kéne neki ugy élni ahogy ti jónak látjátok,olyan kapcsolatban lenni olyan szakot végezni?

2019. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!