Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek már nincsenek vagy...

Akinek már nincsenek vagy meghaltak a szülei, pár kérdés?

Figyelt kérdés
Hány éves vagy,hány évesen vesztetted el szüleidet,hogy viseled?Párommal mindketten huszonévesen elvesztettük a szüleinket.neken tesóm sincs.ugy érzem csak egyszer halnak meg de ez elrontja az összes további évtizedeket.mindig egyedül voltam a világban.párom tesóival próbáltunk talizni de mindig évente egyszer érnek rá,nem érdekli őket.nyitottak vidámak vagyunk,van pár barátunk ,párok,van aki gyerekkel van aki nem ( én a másodikat várom) de mindenki kivétel nélkül minden hétvégén a szüleiknél vannak,egyik héten egyiknél másik héten másiknál,és sokszor hivjuk őket szórakozni vagy gyerekek együtt játszanának,de mindig lemondják a szüleik miatt. Még fiatalok,ennyire fontos a család hogy barátokra sose jut idő? Nekem azért is fáj tulságosan mert néha én is néha elmennék de nincs kihez,nincs családunk,és látom hogy a többiek sürün hazalátogatnak,biztos jól elvannak,nevetgélnek,és a gyerekemet is sajnálom hogy kicsit más közegben lenne,ez végigkíséri az egész életemet,a gyerekkorom is ilyen volt,mindenkinek szülei tesoí,én csak anyámmal éltem,sokat dolgozott.az egész életem ilyen lesz ,úgy hiányzik a család.
2020. márc. 2. 18:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A barát az barát nem család. Mindenkinek van párja van akinek gyereke. Nekik az a család. Ez ilyen egyszerű.
2020. márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én 24 évesen vesztettem el édesapámat. Nagyon hiányzott és hiányzik még a mai napig is.
2020. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Látom, hogy bő egy éve írtad ezt, de most pont ilyesmi témát" kerestem, ahogy filóztam.. Meg hátha nézed még, vagy nem:)

Esetemben 6 évesen halt meg az egyik, és eztán tini koromban halt meg a másik szülő.

Nehezen viseltem/viselem még ma is, és az idő csak felerősíti a hiányukat.

Valahogy azt éreztem mindig, amellett, hogy fáj a hiányuk, hogy ez egy örök "hátrány" marad az életemben több szempontból is. Eddigi példa többek között, hogy mivel senki sem pótolta őket, gyerekként "egyedül" felnőni, nem mindig a helyes úton tartotta az embert, több volt a hibázási lehetőség, így lett is több rossz döntés, amit felnőttebb fejjel nem tettem volna meg.

Másrészt pedig, amit írtál, hogy bizonyos mértékben kívülálló' leszel szerintem mindig szocializációs szempontból. Csak pár kommentet olvastam el, melyekkel nincs baj, de ezekből is látszik, hogy csak az érti igazán, hogy ez mit jelent, aki átélte gyermekként.

Nehezebb minden. Nehéz számodra egy olyan nap is, amikor igazából nem vagy letört, hanem vidám, de mégis, amit olyanokkal töltesz, akiket nem ért gyerekkori trauma. Ahogy mesélik neked, hogy "jaj, anyám/apám ilyen, meg olyan", órákig papolt nekem, meg félretettem a telefont, míg beszélt, mert már fárasztott... Stb... " Meg a sok-sok dolog: a leválás, amit te nem élhettél át, azt sem tudod, mi az stbstb

Meg mikor idősebb embertől hallod, hogy még él nemcsak az anyja, hanem a nagyanyja is.

Egyfajta örökös rémült döbbenet ez, ami rögzült bennem. Az ijedtség is talán mindig mélyen, de maradt, abból a szempontból, hogy bennünk mindig, minden percben, max. fojtás alatt, ott bújkál valahol annak a tudata, hogy a halál bármikor hirtelen semmivé tehet bármit nem természetes módon, hanem derült égből villámcsapásként.

Nem beszélve a szeretetéhségről.

Igen, k. Rva nehéz. Mondjuk még nem vagyok családos, nem tudom, milyen lehet gyerekes anyaként léteznem, hogy vajon enyhülnek-e a rossz érzések, mint hiány, kivülállás érzése, magány érzése, meg a sok nehézség.

Én is nagy családot szeretnék. Ez közös bennünk, mint szerintem mindenkinél, akivel ez történt. Felértékelődnek bennünk olyan dolgok, amiket mások talán kicsit természetesebbnek vesznek. És túl érzékenyek leszünk.

Azért az jó lehet, hogy van egy társad, akivel tudsz azonos nyelven beszélni erről. Ez valamelyest a túl korán elvesztett biztonságod is enyhíti.

2021. jún. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!