Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az a hangnem, stílus,...

Mi az a hangnem, stílus, megnyilatkozási forma amit még elfogadhatónak tartotok családi konfliktusok alkalmával?

Figyelt kérdés
A kérdéshez a következő szituáció tartozik: fiatal felnőtt lányommal nézeteltérésünk támadt. Maga a téma normális esetben nem ért volna egy hangos szót sem, de sajnos veszekedés lett belőle. Saját véleményét hisztérikus módon adta elő, miközben azt hajtogatta, hogy nem értem meg őt. Az elején próbáltam higgadt maradni, de sajnos átragadt rám a stílusa. Nagyon rosszul esett, hogy a saját anyjával ilyen hangot üt meg. Az most másodlagos, hogy igaza volt-e vagy sem. Úgy érzem, hogy a nevelésem mondott csődöt és nagyon elkeseredtem.
2020. márc. 3. 14:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Jó lenne őt is meghallgatni, ugye. És már miért volna másodlagos, hogy kinek volt igaza? Egy veszekedés nem a világ, a legjobb családoknál is előfordul, nyugi.
2020. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 alletta ***** válasza:
82%

vita hevében sok minden elhangozhat, főleg ha mindketten hirtelen haragúak vagytok. fontos a vita tárgya is (bár apró hülyeségeken lehet szerintem a legjobban összeveszni).

az emelt hangot még elfogadom, de az ordibálást már nem.

2020. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem azt kell elfogadni visszafelé is, amit te is példaként mutatsz. Ha te nem szoktál kiabálni akkor ő se kiabáljin, ha nem szoktál káromkodni, akkor ő se tegye... de ha igen, akkor minek kéne visszafognia magát?
2020. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne már másodlagos? Nincs annál frusztrálóbb, mikor tudja az ember, hogy igaza van, de a másik fél az erőfölényét kihasználva (azért mert én vagyok az anyád és azt mondtam) inkább izmozik, csak hogy megmutassa ki a főnök.

A tehetetlenség is igazságtalanság komoly indulatokat tud szülni.

2020. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Valoszinu ot az adott tema nagyon nagyon erzekenyen erintette. Nem tudhatunk minden reszletet a gyerekeink tapasztalatairol, erzeseirol az adott temaban. Ilyenkor jonnek elo ezek a nem ertesz meg engem anyu szindromak es akar a hiszzeria, ordibalas.

Probald kesobb elovenni es maskepp inkabb erdeklodve kerdezni. Ha nagyon elter adott temaban a velemenyetek akkor a mi csaladunkban a korabbi generaciok egyszeruen azt mondtak rendben mas a velemenyunk, mindenki elmondta a magaet, megertjuk egymast, de nem ertunk egyet, de ez a szeretetunk nem befolyasolja. Es temat valtottunk. Nalunk ez még a ketszer annyi idos pasival jaroknal is elokerult, anyam elmondta ez gaz, de azt csinalok amit akarok.


Amikben viszont nem engednek en se es ugy ereznem a nevelesem csodot mond azok a felelotlen viselkedes droghasznalat/alkoholfogyasztas es szexualis elet teren. Felolem menjen a gyerekem extremsportolni vagy ussza at a jeges Dunat (persze edzen ra), de ne menjen bele ovszer nelkul egyejszakas kalandba, ne szedjen ossze nemi betegseget es abortuszba se kenyszeruljon vagy ne uljon ittasan volanhoz. Ha ilyenek miatt vitatkoznank es o allitana pl. hogy nem gond az egy pohar sor vagy egy sho utan vezetni, akkor hiszterikazhatna...es igen azt a neveles csodjenek elnem meg. Remelem esetedben csak ennel joval egyszerubb a helyzet es nem napi szintu. Egy alkalom még a menszesszel is magyarazhato😂

2020. márc. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Sokmindentől függ:

- "azt hajtogatta, hogy nem értem meg őt" - ez alapján úgy érzem, hogy ő is többször megpróbálta elmondani a verzióját, de úgy látta, nem ért célba a mondanivalója

- egyetértek, nem másodlagos, hogy kinek volt igaza

- a vérmérséklet is számít (anyámmal pl. elég hirtelen haragúak vagyunk mindketten, de gyorsan (akár percek múlva) kibékülünk (és ha anyámnak nem volt igaza, ő sem restell elnézést kérni, ha meg nekem, én sem)

- a "külvilágból" hozott stressz is számít. Nem szép dolog, de volt, hogy olyan nagy volt a nyomás a rajtam, hogy kb. robbanásközeli állapotban voltam itthon, és folyton bocsánatot kellett kérnem a családtagjaimtól:S


Szóval egy vita kimenetele, az nem csak nevelés kérdése.

2020. márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

A kamaszok meg a fiatal felnőttek ritkán szoktak normális hangnemben vitázni a szüleikkel.

Attól függetlenül, hogy igazuk van e vagy sem, általában felemelik a hangjukat, üvöltenek, káromkodnak, hisztiznek, elsírják magukat, kígyót-békát a fejedhez vágnak.

Nyilván egy idő után az ember már nem tud higgadtan válaszolgatni nekik, olyan türelmes szülő egyszerűen nem létezik.

Ez nem nevelés kérdése, a legjobb, legtürelmesebb, legésszerűbb nevelést kapott tinédzserek is hisztiznek. Pár év múlva, ha visszagondol majd egy ilyen veszekedésre, ő is saját magát fogja gáznak érezni.

A lényeg, hogy semmiből ne csinálj nagyobb ügyet, mint kéne. Ha most ilyen lényegtelen dologról volt csak szó, akkor engedd is el. A lányod gondolom elvonult a szobájába, valószínűleg azóta már le is higgadt és most éppen bűntudata van, amiért kiabált veled.

Ha majd megjelenik este vacsoraidőben, akkor arra figyelj, hogy ne legyen feszült a légkör. Engedd el az egész veszekedést, mintha meg sem történt volna.

Ilyenkor azzal cseszik el a szülők, hogy X óra elteltével, mikor a másik előjön, akkor azzal kezdik, hogy "Na lehiggadtál már?" "Na befejezted a hisztizést?" stb. Ezt nem szabad, mert ezzel kellemetlen helyzetbe hozod, és újrakezdődik az egész.

Kedvesen, aranyosan, türelmesen, és a témát jó messzire elkerülve. Mintha mi sem történt volna.

2020. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sok igazságotok van a leírtakban. A vita lényege az volt, hogy ő csak a saját "szemüvegén" , értékrendjén keresztül hajlandó a világot szemlélni és nem fogadja el, hogy nem mindenki azt és úgy tartja lényegesnek az élet egyes helyzeteit, ahogyan azt ő látja. Ezt próbáltam megértetni vele, de nem nagyon sikerült, sőt csúnya veszekedés lett belőle. Az egyik válaszolóval (sajnos) egyet kell értsek, valószínűleg én sem tudtam minden esetben kordában tartani a haragomat, de a szüleimmel szemben azért ezt a hangnemet, amit ő használt velem szemben, soha nem engedtem meg magamnak. Erre gondoltam, amikor a nevelésem kudarcáról beszéltem.
2020. márc. 3. 16:51
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Az van, hogy akkor szoktak az emberek így rébuszokban beszélni, mint te, hogy ha pontosan tudják, hogy nem nekik van igazuk, csak próbálják a "közönséget" a saját oldalukra állítani.
2020. márc. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Akkor még egyszer: a lányom és én nem egyformán gondolkozunk egy adott helyzetről, erre ő rám támad, hisztizve bizonygatja a maga igazát. A kérdés arra vonatkozott, hogy ez meddig tolerálható.
2020. márc. 3. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!