Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az a hangnem, stílus,...

Mi az a hangnem, stílus, megnyilatkozási forma amit még elfogadhatónak tartotok családi konfliktusok alkalmával?

Figyelt kérdés
A kérdéshez a következő szituáció tartozik: fiatal felnőtt lányommal nézeteltérésünk támadt. Maga a téma normális esetben nem ért volna egy hangos szót sem, de sajnos veszekedés lett belőle. Saját véleményét hisztérikus módon adta elő, miközben azt hajtogatta, hogy nem értem meg őt. Az elején próbáltam higgadt maradni, de sajnos átragadt rám a stílusa. Nagyon rosszul esett, hogy a saját anyjával ilyen hangot üt meg. Az most másodlagos, hogy igaza volt-e vagy sem. Úgy érzem, hogy a nevelésem mondott csődöt és nagyon elkeseredtem.
2020. márc. 3. 14:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Engem is fel tud idegesíteni Anyám úgy, hogy megemelem a hangom sajnos.
2020. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló: utána hogy érzed magad, mit teszel a békülés érdekében?
2020. márc. 3. 17:07
 13/19 anonim ***** válasza:

Lehet a lányod sosem hallott teged a szuleiddel veszekedni. Viszint ha a lanyaoddal a regebbi nezeteltereseidnel felemelted a hangot, akkor o csak most epp rolad vesz peldat. Nem helyes persze, kiabalni a sajat szulonkkel, de o most fiatal felnott, "ugy erzi, egyenrangu felek lettetek", azert idezojelben, mert nyilvan tudja hogy nem, de most mar nem hagyja elnyomni a sajat velemenyet.


Amig te nem tudod nyugodtanan, nem serton megoldani a konfliktushelyzeteket, ne vard el a lanyodtol sem. Sot, most mar keso is a neveleshez.


Mindenesetre ha mar lenyugodott, elmondhatod neki - nem vadlon, felhanytorgatva - hogy rosszul esett neked, hogy igy beszeltetek egymassal /mindketten/, hogy sajnalod hoyg felemelted a hangod, belatod, nem jo peldat mutattal. es kerd meg, hogy legkozelebb probalja meg a konstruktiv vitat, ervelest, te magad is megigerve, hoyg igyekezni fogsz ervekkel vitazni a veszekedes helyett.

2020. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem akarod elmondani mi volt a téma. Ha valami jelentéktelen dolog miért nem mered leírni?
2020. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
11-es, vagyok: Rosszul érzem magam, és bűntudatom van, van hogy bocsánatot kérek. De az a baj, hogy következő alkalommal ugyanez lejátszódik, akkor nem veszekszünk, ha ritkán találkozunk.
2020. márc. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
13-as nagyon jól látod a helyzetet. Nyilván én sem mutattam mindig a megfelelő példát és most "a fagyi visszanyal"- Abban is igazad van, hogy egyenrangúnak tartja magát velem, amivel nincs is gond, amíg megmarad az egymás iránti tisztelet. Ez utóbbit éreztem elveszni, de remélem, hogy ha lenyugszanak a kedélyek, visszatér ez is.
2020. márc. 3. 17:28
 17/19 A kérdező kommentje:
11-es: Nem is próbáljátok megelőzni, jobban kezelni a konfliktusokat?
2020. márc. 3. 17:30
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amikor 10x mondok el anyámnak valamit, és akkor sem érti meg, akkor en is hisztizek, felemelem a hangom, es káromkodom. És nem, nem bánom meg, és nem is kerek bocsánatot. Felnőtt vagyok, azért mert anyám apam valaki, még nem lesz felsőbbrendű mint én. De persze ők sem kérnek bocsánatot tőlem. Tök egyértelműnek tartják, akár csak te, hogy nekik van igazuk, es hogy nekem kell behódolni. Hát nem.
2020. márc. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Hát igen. Ha valaki nem tud bocsánatot kérni adott helyzetben a gyerekétől, akkor azt nem is várhatja el ezt a gesztust tőle, hiszen nem mutatott példát.
2020. márc. 3. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!