Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya miért mond ekkora hülyesé...

Anya miért mond ekkora hülyeségeket nekem?

Figyelt kérdés

Mindig úgy érvel, hogy akkor hülyeségeket mond amikhez nem is kellenek pontos adatok, mégis meg lehet cáfolni..


például: új telefont akarok, kinéztem egyet, konkrétan 146.990Ft Mondom anyának, hogy ezt kérem karácsonyra..

Erre ő.. Ez nagyon drága, másoknak sincs ilyen. Neked arany életed van, így is nagyon el vagy kényeztetve. Ezt mondja nekem miközben a többieknek simán 200e pluszos telefonjuk van..


Vagy pl amikor mondtam, hogy veszek egy új játékot a gépre, konkrétan a battlefield 5-öt, akkor meg azt modnta, ohgy senki nem játszik ilyen játékokkal. Nem lesz kivel játszanod, mert nagyon kevés az a psichopata ember, aki ilyeneket megvesz. A legvicceseb::::::


" Nagyon utálni fognak az osztálytársaid, ha ilyenekkel játszol"


Nagyon szegény családban nőtt fel, most kb 800e-1m Ft-ot keres. Tehát viszonylag jól.. Apa kicsit többet.


Tudja, hogy ez mennyi pénz, de mégis azt hiszi, hogy egy 150e Ft-os telefon tulajdonosának arany élete lesz a közel millió Ft-os iphone tulajok között... A suliban nekem vannak a legolcsóbb leg "márkátlanabb" cuccaim.


///Nem mintha ez befolyásolná az ottani helyzetemet, meg azt, hogy hogyan fogadnak el, csupán viszonyításképpen mondom nektek és anyámnak!///



Most direkt csinál magából hülyét? Nem értem :/


2020. márc. 15. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 A kérdező kommentje:

Ja meg még a másik: asszem 6.ban kaptam egy laptopot először, lenovo volt..


Tudjátok mit mondott? Ez nagyon komoly eszköz, ez nem játékra való..


Ezerszer felvilágosítottam már, hogy mindegyik ugyanolyan program, bármit ha elindítasz működni fog, semmit nem károsít. A vírus nem játékfüggő.. Azzal is érveltem, hogy teljesen mindegy milyen könyvet raksz a könyvespolcra, az meg fogja tartani. elgyen az emsekönyv, vagy szótár...

2020. márc. 15. 20:48
 2/61 anonim ***** válasza:
81%

"új telefont akarok, kinéztem egyet, konkrétan 146.990Ft Mondom anyának, hogy ezt kérem karácsonyra.."


Nem kérsz te túl sokat?!


Nem véletlenül van pénze anyádnak, mert nem szórja el és nem is szép dolog tőled, hogy feleslegesen költesd vele a pénzt.


De azt kérheted tőle, hogy ezentúl semmiféle ajándékot ne adjon neked, hanem csak amennyi pénzt gondol és akkor majd te összegyűjtöd rá - kiegészítve a saját diákmunkás kereseteddel.


Aki szegény családból jött és feltornázta magát, az tudja igazán becsülni a pénzt, akinek meg csak az ölébe hullik, hamar eltapsolja.

2020. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
82%
First world problem...
2020. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként nem anyád csinál magából hülyét,hanem te belőle és magadból, amiért hagyod, hogy a közösség diktáljon, hogy mit vegyél...


Olcsóbb teló miért nem jó?


Ne azt nézd, hogy a többieknek milyen van, hanem hogy neked VALÓJÁBAN mire van szükséged, mire akarod használni.


Szerintem ma már minden okostelefon tudja azt, amit tudnia kell és csak a hlyék szórják a pénzt flancolásból.

2020. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
87%
Én se vennék 150ért telefont a gyerekemnek, akkor se ha 500at keresnék se. Miért? mert nem munkára kell, teljesen felesleges. Csak villogni jó.
2020. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:

naaaa. pont azért írtam alulról a 2. bekezdésbe...


nem véletlenül választottam azt a telefont..A MAGAMNAK megfelelőt választottam... És nem, nem azért van pénze /Mi az, hogy "VAN" pénze?/ hanem azért, mert jól keres...

2020. márc. 15. 20:56
 7/61 A kérdező kommentje:

amúgy 17 vagyok.. LEhet, ohgy azt gondoljátok, h kb 7 éves lehetek?


150e Ft semmi pénz egy telefonra.. Rohadtul nem villogni kell...

2020. márc. 15. 20:57
 8/61 anonim ***** válasza:
49%

Most jól keres, de mi van, ha pl. holnaptól megszűnik a munkahelye, mert a koronavírus miatt leépítik?!


Nem lehet minden pénzt elkölteni, tartalékolni is kell, mert nem tudni, hogy mit hoz a a jövő!

2020. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
Túlléphetnénk azon, hogy SZERINTETEK miért nem kell NEKEM egy telefon? Ne merről szól a kérdés.. Nem tudjtok ki vagyok és mire használnám..
2020. márc. 15. 20:58
 10/61 anonim ***** válasza:
87%
Nézzél magadba, kérdező! Menj el diákmunkázni és abból azt veszel amivel villoghatsz!
2020. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!