Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más szülőnél is volt olyan,...

Más szülőnél is volt olyan, hogy egy idő után a gyerek kezdett otthon teher lenni?

Figyelt kérdés
A karanténban sokmindenen elgondolkodik az ember, és arra jutottam, hogy úgy tinikorom óta ötödik keréknek éreztem magamat otthon, főleg most, hogy hazakényszerültem a vírus miatt. Nem hívhattam fel barátokat, sem az aktuális páromat, sőt, inkább kifelé voltam rugdalva, mert inkább a szüleim akartak barátokat hívni meg rokonokat, és egyre inkább megtűrtnek éreztem magamat otthon. Most, főleg úgy, hogy alig használtam a szobámat, egyre inkább úgy érzem, hogy a szüleimet zavarja a jelenlétem, és hogy ennyi idősen még nem költöztem el otthonról.
2020. márc. 22. 18:55
1 2
 11/12 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, én is tinikoromban vettem észre amikor már nem hoztam annyi "lájkot". A szüleim úgy képzelték, hogy majd kijárom a 8 általánost, férjhez megyek és költözök férj szüleihez. Gimis koromban kb. csak aludni jártam haza de az is zavarta őket, meg már nem voltam olyan kis szép mint kisebb koromban hogy lehetett volna velem dicsekedni. Sokszor hallottam hogy csak a kitűnő bizonyítványom meg az okleveleim az amiért még értékelhető vagyok, hiszen se szép nem vagyok, se udvarló, se semmi. Le is léptem amint megtehettem, érdekes, utána amikor 3 évig nem hallottak felőlem, ment a nyávogás hogy miért nem megyek, de hiányzom. Képmutatás level 90000.
2020. márc. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, koronavírustól függetlenül.


Én egy szülő vagyok, akinek a gyereke elment egy másik országba tanulni, ez volt a vágya, és mi átestünk a fejünkön, hogy ezt biztosítani tudjuk neki.


Aztán időnként hazajött, szünidőben, szesszióban tanulni, és mi alig vártuk, hogy itthon legyen. Napokkal a hazajövetele előtt készültünk, sütöttem-főztem a kedvenceit, visszarendeztem a szobáját olyanra, mint amikor még otthon volt.


Aztán, amikor 2-3 hét után visszament, egy megkönnyebülés volt, hogy visszatérhetünk a megszokott hétköznapjainkhoz. Habár sosem vallottuk be, még magunknak sem.

2020. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!