Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok milyen fura szabályok...

Nálatok milyen fura szabályok voltak otthon, amikor gyerek voltál? Sztorizgassatok.

Figyelt kérdés

Arra gondolok, aminek a kontroll gyakorlásán kívül semmi értelme sincs, pl. nem ihatsz (leves) evés közben bármikor, ha megszomjaztál.

Nekem ilyen volt, hogy nem szőrteleníthettem egy ideig (szerintem teljesen mindegy, hogy az ember 12, 15, vagy 20 évesen kezdi el, úgyis eltölt életéből kb. 60 évet szőrtelenítéssel, az a plusz 1-2 már teljesen mindegy). Ilyenek voltak még a körömfestés tiltása, vagy pl. a táskámat a szobámban csak egy adott helyre tehettem, különben anyám kirázta belőle a tartalmát.


21/n



2019. dec. 15. 16:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
42%
Semmilyen szabály nem volt
2019. dec. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk se.
2019. dec. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
85%

Nem ehettem a barátaimnál. Még 20 évesen is nagyon nagy vita alakult ki, ha kimaradtam egész éjszakára (akkor takarodj a háztól legközelebb ha ilyet csinálsz).


Nehogy azt hidd hogy eltartjuk a segged amíg leérettségizel és diplomázol, tessék szépen szakmát tanunlni és ha már magadnak keresed a kenyered úgy csinálod ahogy akarod.


10 után mit tudok a számító gépen csinálni ? Feküdjek le azonnal mindegy hogy én olyankor érzem magam a legjobban stb. stb. stb. Az egész "fiatal korom" egy nagy megszorítás volt. El is költöztem ahogy alkalmam adódott és olyan ritkán járok haza amennyire csak tudok.

2019. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
37%
Bármilyen meglepő, a legtöbb ember szülei nem retardáltak.
2019. dec. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%

"Bármilyen meglepő, a legtöbb ember szülei nem retardáltak."


Mondjuk azért a gyk-s kérdések és válaszok legtöbbjéből nem ez jön le.

2019. dec. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
26%

"10 után mit tudok a számító gépen csinálni ? Feküdjek le azonnal mindegy hogy én olyankor érzem magam a legjobban"

Azért ez még simán belefér a nevelés kategóriába, hiszen mindenki tudja, hogy igenis fontos, hogy kipihenje magát az ember. Vagy még mindig nem látod be? Sokáig fennmaradni gyerekes dolog. Egy felnőtt örül neki, ha néha napján időben ágyba kerül.

2019. dec. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
81%

Ilyen a bioritmusom. Ilyenkor vagyok a leginkább éber és a legjobban produktív is lenni szóval nem még mindig nem látom be.


Szerencsére a munkahelyem is haladó szellemiségű így 10-11 között járhatok dolgozni szóval lehet egy kis magánéletem is amikor igazán kellemesen éberen tölthetem az időm és nem ásítgatva az egész napom reggel 8-tol 16:30-ig csak mert az az általános hogy az emberek többsége így él és ilyenkor érzi jól magát nem mindenkivel van ugyanígy.


Ez pont olyan dolog mint, ha a balkezes gyerekre erőltetnéd hogy jobb kézzel írjon.

2019. dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 Metionin ***** válasza:
85%
Nem lehetett szaladgálni (az udvaron vagy a kertben sem), hangosan beszélni, egyáltalán megszólalni mások előtt ha nem adtak rá engedélyt. Tilos volt radírozni, mert az azt jelenti hogy hibát csináltam. Nem mutathattam meg a többi gyereknek, hogy hol lakunk, nehogy odajöjjenek játszani. Ilyesmik voltak.
2019. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Az eredeti témából nem sok maradt, de azért köszönöm a válaszokat.
2019. dec. 15. 17:28
 10/35 anonim ***** válasza:
78%

Írd meg a saját napirended alsósként és tartsd be, fix helyre tedd a ruhád és minden nap legyen váltóruhád akkor is, ha gyerekek vagy és nem izzadsz a ruhádba és nem

koszoltad össze, minden reggel szappannal moss arcot, egy kicsit eszünk, egy kicsit iszunk, akkor is, ha nem vagy szomjas(egyébként ez a káros, nem utólag inni).


Kutyához/állathoz ne érj mert az koszos, semmiresejó, betegséget terjeszt, pótolható, értéktelen.

2019. dec. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!