Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan éltétek meg a szülőkről...

Hogyan éltétek meg a szülőkről való leválást? Egyáltalán hogyan kell?

Figyelt kérdés
Érdekes dologgal szembesültem mostanában. 8 éve költöztem el otthonról, egyetemen tanultam és dolgoztam, mellette nem volt időm a családra igazán, havonta, két havonta jártam haza. Most döbbentem rá, hogy szinte idegennek érzem a családom, nem tudok kötődni. Tinédzser koromban nem voltam lázadó, mintha ezt is most élném még. Igyekszem mindig ellent mondani szüleimnek, a tanácsaikat lehurrogom. Összedőlt az "Isteni" szülő kép is, egyre jobban látom a hibáikat, hogy mennyire esendőek és sokszor tudatlanok. Ugyanakkor visszavágyom a gyerekkorba, amikor minden sokkal egyszerűbb volt velük. 27 évesen egyszerűen nem tudom felnőttnek érezni magam. Hiányolom a mindentudó szülőket, mintha haragudnék rájuk, hogy nem olyan tökéletesek, mint amilyennek gyerekként képzeltem őket. Ez a leválási folyamat része?
2020. márc. 28. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyik nap nem kell hazamenni. Ennyi.
2020. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Külön élek, másik városban. Dolgozok is szóval tulajdonképpen független vagyok, de lelkileg mégsem.
2020. márc. 28. 19:30
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Te aztán furcsa vagy
2020. márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Igen, ez a leválás része. Más ember lettél, talán bizonyos dolgokban meg is haladtad a szüleidet.


Nehéz ezt feldolgozni, mert az ember előtte ugye önmaga fölé helyezte a szüleit: példaképként mintázta őket legalább két évtizeden át.


És most a saját példaképeddé kell válnod. Ez nem könnyű.


Van egy úgynevezett "jövőbeli énkép" - az, hogy milyenné akarsz válni, ha minden ideálisan alakul. Itt a belső és külső tulajdonságokra gondolok, nem arra, hogy mid lesz, mit szerzel meg (utóbbi már inkább következmény).


Ha ezt felépíted, az tud már későbbi mintául szolgálni. A családon belüli szakadékot pedig el kell fogadni - szerepek jönnek-mennek, átalakulnak, átértékelődnek.

2020. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4-es erre gondoltam köszönöm, csak valószínűleg nem tudtam megfogalmazni. Valamilyen szinten úgy érzem túl nőttem őket.


Fix jövő képem nincsen, magammal kapcsolatban sem. Most, hogy kikerültem az egyetemről, annyi lehetőség van, azt sem tudom mihez kezdjek.

2020. márc. 28. 19:42
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

"Valamilyen szinten úgy érzem túl nőttem őket."


Ez nem meglepő. Hiába tanult emberek a szüleim, egyszerűen nem tartják a lépést a világgal. Nem olyannak látják, amilyennek én látom. Ezt el kell fogadnom, hogy nem változik már meg.


"Fix jövő képem nincsen, magammal kapcsolatban sem. Most, hogy kikerültem az egyetemről, annyi lehetőség van, azt sem tudom mihez kezdjek."


Semmi gond! Most pillanatnyilag semmi sem fix, de a világ folyamatosan változik. Az ember általában annyi lehetőséget lát benne, amennyire képes. Amennyire nyitott a gondolkodása.


Örülök, hogy te inkább a lehetőségeket, és nem az akadályokat látod. Nekem 35 éves korom körülre tisztázódott le, valójában mi érdekel(t mindig is). Addig csak sodródtam erre-arra.

2020. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

És még valami: mindig a szüleim voltak ugye az erősek, azok, akikre lehetett számítani, támaszkodni, amikor baj van.


És most egyre inkább látom, hogy lassan felcserélődnek a szerepek. Ez a felelősség pedig kicsit még ijesztő számomra, de bele kell rázódnom.

2020. márc. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
A szülőn "túl nőni" elég furcsa kifejezés! A szülő nyílván azt nyújtja, amire a gyerekének szüksége van! Mikor kicsi biztonságot,oltalmazást,szeretetet! Ha felnő akkor is, csak akkor már a gyerek dönti el,hogy erre mennyire van szüksége! Anyaként soha nem éreztem, hogy leváltak volna a gyerekeim, annak ellenére, hogy felnőtt,önálló emberek! Itt vagyok ha kellek, nem vagyok tökéletes, sok minden változott, egy dolog nem, ami egy életre összeköt, a szeretet!
2020. márc. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem is ez jutott t eszembe, egy 10 éves gyereknek másra van szüksége mint egy 15 évesnek, egy felnőtt 30 éves "gyereket" is lehet támogatni de máshogy ha egyáltalán kér belőle. Vannak akiknek megszakadt a kapcsolata a családdal, de ez mindkét félen múlik. Lassan 40 vagyok, külön élek, más városban, de nagyon jó a kapcsolatom anyámmal. Néha elég csak az ha beszélgetünk, jó érzés ha érzem a feltétlen szeretetét. Felnőttként most erre van szükségem.
2020. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy gimis tanárom azt mondta: az nőtt fel igazán, aki látja a szülei hibáit, de azokkal együtt fogadja el őket.

Akkor nem értettem, de mostmár én is kezdem megérteni.

2020. márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!