Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tegyem túl magam anya...

Hogyan tegyem túl magam anya halálán?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hosszú lesz, de remélem valaki tud segíteni.

25 éves vagyok, anya volt a legjobb barátnőm, mindent megosztottunk egymással, nála tökéletesebb anyát el se tudtam volna képzelni.


Egy éve derült ki hogy tüdőrákja van, agyi máji áttétel. Bizakodtunk, reménykedtünk, de tudtam abban a percben ahogy kiderult, hogy sajnos nem tud majd mellettem lenni az életem nagyobb eseményein. Tudatosan szoktattam magam a gondolathoz, hogy elfog következni a nap amikor elmegy.

Február végén megtörtént. Borzalmasan fáj, főleg hogy december után sokat romlott az allapota. Lefogyott 45 kgra, pelenkázni kellett, memória gondjai voltak, össze vissza beszélt. Láttam rajta hogy szenved, sose akarta így végezni.


Apában tartom az erőt, így magamban is, de ha eszembejut ez a két hónap.. Teljesen összetörök. Nem így akarok rá emlékezni. El akarom felejteni.. Szenvedek attól hogy ő szenvedett..


Mit tudnék tenni?

Előre is köszönöm ha valaki válaszol.



2020. márc. 28. 20:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

En eloszor is atolelnelek.


Nekem is nemreg halt meg apukam meg a kutyam.

2020. márc. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló korú voltam mint te, amikor ugyanilyen kegyetlen körülmények között elvesztettem Anyum. Eltelt öt év. A fájdalom örök, viszont hordozhatóvá válik. Rettenetes dolgokon mentél keresztül, ahogy Anyud is. Magam is végigcsináltam, senkinek soha nem kívánnám. Én nem tudtam túl tenni magam rajta. Soha. Most, hogy engem is utol ért ez a nyavaja, próbálok úgy élni, hogy nem gondolkodom. Így könnyebb. De az ő hiánya és szenvedés sokkal jobban fáj, mint amit rám ró a sors. Legyen bármi.
2020. márc. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%

Közhely, de valóban az idő segít majd. Nekem nagymamám volt tudődaganatos, agyi áttéttel. Mi is vállaltuk az otthonápolást, otthon is halt meg. Borzalmas időszak volt, senkinek sem kívánom, a mai napig nem nagyon beszélek senkinek a részletekről.


A halálának az 1 éves évfordulóján éreztem magam a legrosszabbul, utána fokozatosan könnyebb lett. Így 3 év távlatából tudom azt mondani, hogy jobb. Még mindig álmodok vele, mindig eszembe jutnak a dolgok, de már nem sírok, ha rá gondolok és arra, hogy mi történt vele, hogy szenvedett...

2020. márc. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Borzongva olvastam amit írtál, mert akár én is írhattam volna. Ugyan ilyen körülmények között halt meg anyukám. Ő volt a mindenem. Annyi, hogy én 16 éves voltam... ennek már idén 11 éve lesz.


Sajnos nem jobb. Nyilván már nem fáj annyira, meg tudom, hogy így neki sokkal jobb, hiszen az utolsó hónapokat olyan állapotban töltötte, ami nem embernek való.

De ha történik valami jó dolog velem/velünk, mindig az az első gondolatom, hogy bárcsak itt lehetne velünk, bárcsak ő is osztozhatna velünk az örömünkben. Minden nap hiányzik! Nagyon! Minden nap gondolok rá. Azóta van egy gyönyörű kislányom, most várom a másodikat és annyira szeretném ha itt lenne és látná őket.


A fájdalom és a hiánya nem múlik, csak megtanulunk nélküle élni.

2020. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Annyira sajnálom hogy Ti is átéltétek ezt. Tényleg ez az, amit senkinek se kívánnék. Remélem idővel jobb lesz Nekem is, most nagyon nehéz, az életem adnám csak hogy megegyszer láthassam... Fáj a szívem nagyon.

Sok erőt kívánok Nektek, és köszönöm hogy leírtátok.

2020. ápr. 4. 18:25
 16/17 anonim ***** válasza:
Én sem tudom túl tenni magam ,anyukám halálán. Voltak betegségei, amikből kigyógyult stb stb. Nem részletezném. 3x már majdnem elvesztettük, negyedjére sajnos sikerült. ráadásul apukám és az én kezeim között.. őszinté?!Elnyomom magamba..ha kimegyek a temetőbe hozzá totál kiakadok, melohelyen a halál szót meghallom kiakadok. 30 -at töltöttem rá 1 hónapra elhunyt, ugy h előtte együtt voltunk fizikó terápián, beszélgettünk,kaja közben is..olyan váratlan volt, h apummal probáltuk ujra éleszteni sikertelnül..ennek pénteken volt 7 hónapja.. hiába vagyok 30 éves , nem nem tudom tultenni magamat. 62 éves volt. apukámra nagyon figyelek azóta, bátyámmal együtt.. nekünk már csak ő maradt..
2020. jún. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nekem az anyám 9 éves koromban halt meg. Ő 38 éves volt. De nagyon sajnálom ami veled történt.Próbálj meg a szép pillanataitokra gondolni.
2021. ápr. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!